Skocz do zawartości

Położenie zbiornika paliwa względem gaźnika


Jacekecaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam silnik DLE - 40 boxer. Zamontowany jest w modelu Ultra Stick. 

Czy w silnikach benzynowych również wymagane jest odpowiednie położenie zbiornika paliwa jak w silnikach żarowych? (chodzi mi o poziom paliwa względem osi gaźnika)

Wręga silnikowa tego modelu nie daje zbyt dużo pola do popisu jeśli chodzi o montaż silnika. Położenie zbiornika paliwa jest również z góry narzucone.

Dolna jego ścianka (spód) znajduję się na jednym poziomie z korpusem sinika. Natomiast cały gaźnik jest poniżej zbiornika.

Czy możliwe jest, aby silnik był delikatnie zalewany z tego powodu? Mam problem z prawidłową jego regulacją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że ktoś rozpoczął wątek zbiorników paliwa – pozwolę się podpiąć.

Czy istnieje resus dla zbiorników paliwa? Już tłumaczę o co chodzi. Wypadł mi wężyk ze smokiem w zbiorniku i chciałem go wymienić. Rozebrałem bez problemu, założyłem nowy i w czasie wpychania tej gumy z kołnierzem (stary typ zbiornika) nacisnąłem PALUSZKIEM na krawędź zbiornika i bęc. Zbiornik zaczął się kruszyć jak gdyby był wykonany ze szkła – foto. Prawdę mówiąc ten zbiorniczek ma już kilka/naście lat ale nigdy nie brał czynnego udziału w żadnej kraksie. Używam go tylko na mojej hamowni. I tu pytanie: czy i kiedy powinno się wymieniać zbiorniki paliwa w modelach na „nowszy/świeższy model”.

P.S. Nie leżał w słońcu.

20240327_153958.jpg

20240327_154002.jpg

20240327_154006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam jak przecieka A tak na serio to nic nie jest wieczne. Obok zbiornika problem może być też z gumą (korkiem).Zestawy da się kupić, ale zbiorniki nie są drogie, zatem wolałbym wymienić całość i mieć pewność, że nie zaleje mi elektroniki i modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2024 o 14:22, FockeWulf napisał:

Ja wymieniam jak przecieka emoji23.png A tak na serio to nic nie jest wieczne. Obok zbiornika problem może być też z gumą (korkiem).Zestawy da się kupić, ale zbiorniki nie są drogie, zatem wolałbym wymienić całość i mieć pewność, że nie zaleje mi elektroniki i modelu.

Święte słowa panie Mieciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.