Skocz do zawartości

Czym pokryć styrodur


Grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Oklej go folią, trzeba doświadczalnie dobrać temperaturę, ale da się. Na super lekkie zastosowania Marek Rokowski miał jakąś cieniutką, ale mocną folię, ale to już wersja ekstra. Ja stosuję też papier na Wikol, albo cienką tkaninę na klej polimerowy- to z kolei na mocniej obciążone elementy jak np. kadłub, bo to cięższe niż papier. Folia w sumie jest najlżejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli skrzydła były szlifowane papierem to jedyne przytopić  żelazkiem. Długo miałem problem z oklejaniem folią pakową, bo się odklejała , ale ostatnio  próbowałem na kawału skrzydła i udało się znaleźć taką temperaturę że folia się nie marszczy a  wtapia w styrodur i potem mocno trzyma. Trzeba to jednak poćwiczyć najlepiej na resztkach styroduru, bo przedział temperatur w których to dobrze wychodzi jest dosyć wąski (przynajmniej na moim żelazku). I oczywiście podstawowe paski foli wzdłuż skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydła mi palił Marek Rokowski. Materiału do testów nie posiadam, a na skrzydle nie będę robił testów. Może kiedyś się skuszę. Na razie potrzebuję sprawdzony prosty sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.