Skocz do zawartości

Ciśnienie w puszce zasilającej aerografy.


Irek M

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może orientujecie się jakie jest cisnienie w 250ml puszcze Humbrola z freonem do aerografu? Zlutowałem dwa pojemniki do uzyskania większej pojemności; jedna stronę podłączam do sprężarki zamochodowej, a drugi do aerografu. Tak więc puszka spełnia zadanie pojemnika wyrównawczego bo bez niego cisnienie w pompce zbyt szybko rosło. Puszkę tę napompowałem do 6kg/cm dalej bałem się ale to pewnie dużo mniej niż fabrycznie napełniona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale zakładam, że kompresorkiem samochodowym nie jestem w stanie przeładować takiego zbiorniczka zwłaszcza, że jest lutowany. Gdyby poszło coś nie tak to "pusci" najsłabsze ogniwo czyli łączenie wężyka z puszką lub pompką. Czy gasnicę przerabiałeś do tego celu? Tzn. czy wykonywałeś dodatkowy otwór na łączenie zbiornika ze żródłem powietrza? Bo z oryginalnego zaworu to podłączałeś do aerografu? Mam taką gaśnicę w samochodzie od 8 lat więc pewnie jest znacząco do wymiany :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o zastapieniu kompresorka z "Kitaj Respublica" zwyczajnym kompresorem od lodówki? Kompletne agregaty, nówki, można dostać na Allegro po 30-50zł. Agregat jest przystosowany do pracy ciągłej, prawie bezgłośny i dużo silniejszy i wydajniejszy. Są w sieci opisy takich konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agregatów raczej nie będę kupował. To co muszę pomalować - najcześciej to tylko naniesć powłokę ochronna poliuretanem - w zupełności wystarczy nożna pompka. Jednak pompka+ zbiorniczek to jeszcze lepsze wykorzystanie natury :mrgreen: Cel był prosty; jak najtańszym kosztem usprawnić sobie robotę. A wygląda to tak:

kompresorj.jpg

Może nie najpiekniejsze ale działa :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki kompresorek lodówkowy to fajna sprawa. ja wswoim mam wyłacznik ciśnieniowy od hydroforu wyregulowany 2.5 Atm 5.5 atm. Gaśnica jak dobrze pamietam testowana jest ciśnieniem 25 Atm. przystosowana do 18 Atm. wiec można bez obawy 6 pompowac. A wiecej nie jest potrzebne. Agregat z lodówki spokojnie napompuje 8.

17ee458c0c250049m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 Atm czyli 8 kg/cm2? tyle to i spokojnie napompuję tym zwykłym kompresorkiem. Wydaje mi się, że i w takiej puszcze fabrycznie nabite jest znacznie więcej. Gdy podłącza się nową puszkę do pracy z aerogr. to ciśnienia wystarcza na sporo minut. U mnie po 6kg/cm wystarczało na kilkanascie sekund. Jednak jako, że kompresor cały czas działa mogę np rozpoczac natrysk przy 7 kg i malowac do wartości 5kg, potem chwila przerwy - w zbironiku znowu większe ciśnienie itd... mnie to na chwilę obecną wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia jak sie przelicza atmosfery na kg/cm2. nie wiem ile to jest. Ale jeśli wystarcza ci to co masz to pewnie ze nie ma co sie bawić w taki kompresorek. Ale dwu kilowa gaśnica jaka jest w moim, po napompowaniu do 5.5 atm. (reduktor ustawiony na 1.5 Atm) wystarcza na (właśnie mierzyłem). 3min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że i w takiej puszcze fabrycznie nabite jest znacznie więcej. Gdy podłącza się nową puszkę do pracy z aerogr. to ciśnienia wystarcza na sporo minut.

 

Tylko zwróć uwagę na to, że fabrycznie w puszce z "powietrzem" tak naprawde nie ma powietrza :wink: Jest tam gaz mniej więcej o takim składzie jak gaz do zapalniczek (około 6 atmosfer) i jest w stanie ciekłym dlatego wystarcza go na dość długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.