Skocz do zawartości

Wicherek 25 RC by Vespa


Vespa

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem szczerze że totalnie się tego nie spodziewałem . :P

Mam pytanko czy silnik odpadł całkowicie od modelu :D , jeśli tak ,to jestem w szoku że model dalej tak pięknie sobie szybował , jak by nigdy nic :D

A poza ty to model super ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Silnik w trakcie szybowania wisiał pod modelem na plastikowym snapie od gazu. Odpadł dopiero jak zaorał pole. Był umocowany tylko na trzech śrubach bo przed startem przesuwaliśmy go jeszcze trochę do przodu (w inny sposób nie szło uzyskać całkowitego zamknięcia przepustnicy i byłyby problemy z wylądowaniem). Nie było dostępu do tego serwa więc to była jedyna metoda. A niestety w sklejce wyciąłem za dużo przez co z jednej strony nie było do czego się wkręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pocieszające słowa. Trochę mnie ta kraksa zdołowała.

 

Coś jest nie tak jak być powinno. Samolot skręcał i trudno go było opanować. Poza tym silnik jest za słaby żeby poderwać model z ziemi - nawet rzucony latał na granicy siły nośnej. Ta Webra prawie nie ma kompresji, poza tym rzyga paliwem na wszystkie strony. Model razem z silnikiem i wyposażeniem ważył 1,78 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"a nie mówiłem" , że lepiej cylindrem do góry, najlepiej na łożu z "plastiku", śruby z podkładkami i 2 nakrętkami (na jednej śrubie). Wtedy nie wyjdzie z samolotu a i obsługa prostsza. Silnikowi jakby brakowało mocy na moje oko. Ale za to jest z epoki....Ja szykuję jeszcze pilota 4 do kompletu. Silnik chyba samozapłon jaskółka , sokół lub paw (ten ma gaźnik rc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.