Skocz do zawartości

Wicherek 25 RC by Vespa


Vespa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Możesz rozrzedzić klej lekko podgrzewając mieszaninę na grzejniku elektrycznym lub przy żarówce(klasycznej - nie świetlówce). Taki manewr spowoduje chwilowe rozrzedzenie, ale też przyśpieszy wiązanie kleju - więc trzeba uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, spróbuję posmarować tym co mam - jak się nie da bez podgrzewania to sprawdzę ten patent.

 

A teraz kolejna seria zdjęć - wicherek całkowicie gotowy do oklejania - została już kosmetyka w stylu, wspomnianego zabezpieczania łoża silnika czy zalewania śrubek.

 

Lukasz_kksa przelutował mi iglicę z przedużką do montażu snapów - akurat nie miałem metalowych więc użyłem plastikowego. Może to i lepiej bo przynajmniej nie będzie parzyło w palce przy regulacji, nie będzie tak trzaskało po tłumiku i zarazem nie powinno się stopić od temperatury (jeśli się mylę to mnie wyprowadźcie z błędu).

 

Wicherek by Vespa:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem przyzwoity modelik wychodzi. Mam tylko pewne wątpliwości, czy umiejscowienie włącznika tuż przy silniku i to w dole kadłuba jest dobrym pomysłem. Kadłub będzie w tym miejscu zawsze zachlapany resztką paliwa, olejem i każdym innym szuwaksem z piachem włącznie. Lepiej przenieś go na bok kadłuba w okolicy S.C. po przeciwnej stronie niż tłumik. W dolnej części pod zbiornikiem masz też zamontowany akumulator i elektronikę. Jeśli nie uszczelnisz odpowiednio komory zbiornika paliwa, to są duże szanse że zalejesz sobie wszystko. No i kółko ogonowe moim zdaniem powinno wystawać całą swoją średnicą poza płetwę. W takim układzie jak jest na zdjęciu, przy pierwszym lądowaniu możesz przeszlifować tą część, albo w najgorszym wypadku - odłamać. Ta płetwa jest niepokojąco blisko ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego pomyślę nad owiewką dla włącznika bo nie chciałbym już zmieniać jego położenia. Trochę na siłę unikam cięcia w boku.

 

Poniżej bonusik - conceptart przyszłego poszycia ;)

 

Dołączona grafika

Conceptart "Wicherek by Vespa"

W swoim Wicherku planuję zrobić wszystkie płaszczyzny dolne w kolorze czarnym a górne będą białe. Lotki będą w tym samym stylu co ster kierunku (czyli w paski). No ale wiadomo, że w rzeczywistości będą pewne odstępstwa od projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne oklejanie,ale ja bym zmienił czarną folię na inną nie ze względów estetycznych,ale czarną folią okleja się troszkę trudno.Każde nie dociągnięcie widać...więc jak ma być to twoje pierwsze oklejenie modelu-zastanowił bym się. Do takich foli "trudno okleających" się należą własnie czarna i srebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebrna folia jest trudnooklejalna? Dobrze, że nie wiedziałem tego przed pierwszym w życiu oklejaniem mojego WICHERKA :D Gdybym to wiedział to pewnie bym go nie okleił :wink:

A wracając do malowania to całkiem fajny schemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dobór kolorów to kwestia gustu

To jednak nie tylko kwestia gustu lecz widoczności naszego modelu. Dobry kontrasy to zdaje się żółty + czarny. Chyba w ksiażce Wojciechowskiego podane są zestawy kolorów tak aby model był jak najbardziej widoczny. Gdzieś to nawet mam, jak znajdę to podam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazałbyś lepiej foty 8)

Nie ma szans. Swojego Wicherka robiłem jako 13-to latek, a wtedy nie było powszechnie dziś używanych aparatów cyfrowych, telefonów komórkowych z funkcją robienia zdjęć, ani telewizorów kolorowych :lol: . Model był na uwięzi bo o aparaturze RC nawet nie śmiałem marzyć. Latał na silniku samozapłonowym RYTM produkcji ZSRR - dzisiaj nie ma już takich silników ani takiego Państwa.

To jednak nie tylko kwestia gustu lecz widoczności naszego modelu

Kwestię widoczności modeli RC uważam za tak oczywistą, że nawet jej nie poruszałem, dlatego wspomniałem jedynie o guście. Zestaw kolorów żółtego z czarnym z czerwonymi dodatkami jest najczęściej w moich modelach używany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wicherek bardzo długo leżał na szafie i czekał na pokrycie folią. W końcu to się udało i mógł się odbyć pierwszy lot.

 

Na początek pokażę kilka fotek:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

Za kilka godzin, jak się wgra na Vimeo filmik będziecie mogli być świadkami katastrofy :( Nie będę pisał co się stało - zobaczycie sami. Niestety zakończenie lotu nie będzie takie jak je sobie wymarzyłem :(

 

Dziękuję Łukaszowi (kksaconstructor) za wyregulowanie silnika i uratowanie modelu od większych zniszczeń. Błażejowi aka Saperowi dziękuję za nagrywanie aparatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wyglada dobrze. Dwie uwagi (tylko)

- serwa w skrzydlach strasznie daleko od SC - duzy moment bezwladnosci = gorsza statecznosc.

- szpary pomiedzy sterami a reszta masz ogromne = byle jaka efektywnosc sterow. Zaklej to tasma, z odrobina luzy by serwom nie przeszkadzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.