Skocz do zawartości

Su 29 elektro-1250mm


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zabieram dwa komputery ze sobą, posiedzę przy Extrze 1800 jak będzie czas bo mamy trochę roboty przy automatyce w jednym budynku i do rozwiązania jakieś tam problemy przy integracji systemów. Zobaczymy jak to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie wycinanki Su nic się nie dzieje czyli ani wycinanki ani odpowiedzi na maile. Wrócę z Francji to zamówię w barwyreklamy.pl , w niej mam pewność co do terminu i wykonania usługi, no i jest pod ręką w Warszawie więc mogę odebrac bez czekania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem informację mail odnośnie mojej wycinanki z której zupełnie nic nie wynika. Zmieniłem pierwszą wręgę kałuba zmieniając w niej uchwyty do mocowania maski.

 

Screeny zrobione w 30-dniowej wersji rhioceros. Program fajny ale nie stać mnie na jego płatną wersję więc nie będę zagłębiał się w jego poznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbowałeś blendera?

To fajny o dużych mozliwościach 3d program, stale rozbudowywany i na dodatek całkowicie darmowy.

Tym co może na początku dziwić, czy wręcz odrzucać jest inny wygląd ekranu (całkowicie inny niz w 3d studio lub podobnych), ale za to umożliwia niesamowite wprost dopasowanie pod siebie.

A jak już przebrniesz przez filozofię programu, to okazuje się że potrafi naprawdę sporo.

Tu masz link:

http://www.blender.org/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby chociaż miał zapis do pliku PLT albo DWG byłby super.

 Wycinanka Su- no cóż, dziś dostałem maila z informacią  iż nie został do mnie wysłany w zeszłym tygodniu i będzie wysłany w dniu dzisiejszym. Cóż z tego że został jak dziś  okazało się że nie będzie miał go kto odebrać u mnie. Czasem to ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem w niedzielę wieczorem z Francji. Paczka już na mnie czekała. Jakość cięcia bardzo dobra, balsa 6mm mogła by być ciut lżejsza (mam nadzieję że w przyszłości będzie) Kilka elementów ze sklejki ma nie wyciętych kilka otworów ale Filip zobowiązał się do ich ponownego wycięcia ( plus dla niego za takie podejście) W związku z oczekiwaniem na docięte elementy nie mogę dokończyć kadłuba więc złożyłem go na sucho. W stanie jak na zdjęciu waży 103g więc niewiele. Mam nadzieję zamknąć się z gotowym do oklejania kadłubem w masie około 130g. Do tego dojdzie jeszcze pokrywa/kabina. No zobaczymy jak to będzie. Boczki na zdjęciach mają już wklejone wszystkie podłużnice węglowe i wzmocnienia sklejkowe. Póki co błędów projektowych nie ma , zmieniłem tylko układ ażurów w przedniej wrędze bo musiałem przenieść punkty mocowania maski silnika. Dla osób które śledzą temat wrzucam fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem mail iż nowe elementy są już wycięte, w niedzielę dokończę kadłub. Montaż jest dość prosty, podzieliłem wręgi na połówki ( prócz pierwszej). Pozwala to na szybkie i dokładne sklejenie kadłuba bez zwichrowań.  Skleiłem usterzenie poziome. Chyba wprowadzę zmiany konstrukcyjne w samym usterzeniu ale to potem.

 Nie dostałem jeszcze informacji o postępach we frezowaniu kabiny. W Cannes nie miałem czasu na rysowanie bo okazało się że pracy mamy ogrom (po 12-14h dziennie). W dwie strony pokonaliśmy prawie 4400km a powrót mnie po prostu wykończył tym bardziej że wróciłem w niedzielę o 16 a w poniedziałek wyjechałem rano do Krakowa. W nocy jadę do Warszawy i będę miał kilka chwil wolnych w tym tygodniu więc siądę wreszcie do Extry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zainteresują postępy i fotki. Kadłub bez usterzenia waży 143g. Z usterzeniem, czyli tak jak na zdjęciach 180g. Oczywiście to stan surowy i wymagający przeszlifowania i uzupełnienia kilku detali. Nie zanosi się na cięzki model. Kilka rzeczy chyba zmienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.