Skocz do zawartości

Su 29 elektro-1250mm


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zawsze mam jak odebrać PW bo więcej jestem w pracy niż w domu a wchodzenie na fora z lumii 820 to nie jest coś fajnego. Inna sprawa że wycenienie to nie jest takie proste ponieważ j niektórych elementów jeszcze nie ma.Wojtek wierci mi dziurę w brzuchu od dłuższego czasu i niebawem dostatnie zestaw beta ale bez maski którą doślę mu potem. Dużo elementów wytwarzam sam i szczerze pisząc wielokrotnie zastanawiam się nad sensem tych działań bo jak by na no nie spojrzeć to jest to sztuka dla sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Suchego czas zacząć: dostałem dzisiaj paczkę i wyodrębniłem to co na podstawie rysunków z pierwszych stron tego tematu wydaje się być skrzydłem :)

Zaskakuje mnie liczba elementów, wygląda na dwa i pół skrzydła, ale nie do końca, więc tutaj prośba do Sławka: jestem początkujący w temacie składania drewnianych modeli, więc prosiłbym o więcej takich kolorowych rysunków, zwłaszcza typu "exploded view" (bardzo fajne wyrażenie tak przy okazji...) w okolicach gniazd serw, bo nie za bardzo mogę "zatrybić" z których elementów je złożyć...

 

Podobnie sprawa ma się z kadłubem w okolicach kabiny - na rysunkach część zasłonięta jest maską....

Ja ze swojej strony postaram się wrzucić jak najwięcej zdjęć.

 

post-13780-0-99747700-1421945115_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do domu to w sobotę zrobię Ci dokładne fotki ze składania skrzydła podczas montażu. Z tym nadmiarem elementów to mnie zaskoczyłeś. Nie zdarzyło mi się to jak do tej pory. Filip pewnie za dużo wyciął :D


Elementy żebra z półką serwa. Cała półka serwa jest z balsosklejki. Ważne jest przyklejenie wzmocnień żeberek ze sklejki 0.8mm -muszą być z właściwej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrzydło wchodzi jeszcze sklejkowa podkładka pod nakrętkę kłową której na rysunku nie ma. to takie kółko z czterema wycięciami na łapki nakrętki. Rurki laminatowe są do wklejenia na samym końcu, zarówno w skrzydłach jak i w kadłubie. Chodzi że jak coś Ci się krzywo sklei to będziesz mógł wypoziomować skrzydło własnie przez odpowiednie wklejenie rurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurki z laminatu wklej dopiero po ukończeniu skrzydeł i kadłuba- konstrukcja na to pozwala. Cel w tym jest taki że jak będziesz miał szczeliny pomiędzy skrzydłem i kadłubem to możesz to skorygować zmieniając delikatnie położenie rurki w danym skrzydle. Rurkę do kadłuba przyklej na stałe dopiero po wymierzeniu geometrii modelu Przesunięcie boczków względem siebie o 0.1-0.2mm spowoduje przekoszenie rurki a co za tym idzie skrzydeł i wtedy szlifując otwory na kieszeń łącznika w kadłubie możemy skorygować ten błąd. Problem nie dotyczy tylko tego modelu ale wszystkich kitów tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składanie kadłuba należy zacząć od sklejenia balsowych elementów oznaczonych nr.1 . Muszą być sklejone pod kątem prostym. Potem doklejamy listwy węglowe 1x3 oznaczone numerem 2 a na końcu sklejkowe elementy oznaczone numerem 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja całość kleiłem CA. Węgiel do balsy klej rzadkim CA z cienką igłą. Przykładasz płaskownik do balsy i na miejscu styku z balsą zapuszczasz rzadki CA. Połączenie jest mocne i pewne. CA znakomicie wiąże balsę z węglem. Elementy 1 złóż ze sobą pod kątem prostym i zapuść połączenia rzadkim CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.