Skocz do zawartości

Su 29 elektro-1250mm


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wojtek, te szczeliny powinny być wycięte laserem, nie wiem dlaczego nie były. Było by nietaktem zostawić taką pierdółkę do wykonania samemu. Sprawdzę to na formatkach. Może ja dałem ciała z przygotowaniem formatek.

 

 

Aaaa. w sprawie statecznika to wklej go przed pokryciem folią- to zdecydowanie ułatwi jego montaż a w oklejeniu nie będzie przeszkadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie było szczelin na tych listewkach, ale to nie był szczególny problem - od środka wbiłem szpilki i tym sposobem przeniosłem  wymiary na zewnętrzną stronę. Dalej poszło gładko. 

Bardziej wymagające będzie nacinanie pod zawiasy na ogonie - w tych cienkich elementach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie przesadzaj, ułóż statecznik na równej powierzchni, przeprasuj przez kartkę A4 żeby nie porysować folii, potem odwróć na drugą stronę i powtórz akcję. Jak się zwichruje to lekko przeginając statecznik prasujesz folię i po sprawie. Pamiętaj jednak o wycięciu otworów na zawiasy przed prasowaniem bo powietrze uwięzione wewnątrz statecznika rozszerza się podczas prasowania i będziesz miał baloniki ze statecznika.To samo ze sterami, jeżeli chodzi o wyważenia aerodynamiczne to zrób dziurkę szpilką krawiecką i bez problemu naciągniesz folię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat poszło mi sprawnie i ładnie wyszło - mam listwę aluminiową długości okolo metra, na wierzchu przyklejony papier ścierny i przesuwam po tym lotkę czy inny dowolnie długi element - wychodzi cacy.

 

A tymczasem małymi kroczkami do przodu:

 

post-13780-0-32941600-1426832134_thumb.jpg

 

post-13780-0-87386900-1426832135_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej Baltic Bees - dzisiaj przypadkowo trafiłem na artykuł o pokazach i takiej grupie akrobatycznej - oni mają bardziej żółto niebieskie malowanie :)

A mi po prostu podoba się takie zestawienie kolorów, mam nadzieję że będzie czytelne w powietrzu, aktualnie próbuję co nieco wywijania w powietrzu mini Kataną z PA i jest dość niefajna, bo praktycznie jednakowa od góry i od dołu. Po przekopaniu gogla postanowiłem, że będzie to bardzo luźne nawiązanie do tego schematu malowania: http://www.p-wholesale.com/upimg/20/804a2/remote-control-toys-su-26-50cc-87-975.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda to jest jedyna wada modeli PA, przynajmniej dla mnie, wyglądają ślicznie na ziemi, w powietrzu niestety trochę ciężko rozróznić powierzchni. Ja też w powietrzu lubię modele wyraźnie różniące się ubarwieniem pomiędzy górą, a spodem.

Jeszcze wracając do Twojego schematu, wykorzystywałem te same kolory w latających skrzydłach i był to bardzo fajny i czytelny schemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale symetryczne "malowanie" to niejedyny problem mini Katanki, drugi to słaba konstrukcja kadłuba w miejscu mocowania podwozia, zdecydowanie na korzyść Sławkowego SU:

 

post-13780-0-22774900-1427141327_thumb.jpg

 

.. Który dzisiaj dostał swoje podwozie:

 

post-13780-0-68026100-1427141415_thumb.jpg

 

Naprawiłem także swój błąd pospiesznego sklejenia skrzydeł przed sklejeniem kadłuba, jako że skrzydła spasowałem jedno do drugiego, błąd był symetryczny, więc dał się naprawić identycznie: przykleiłem balsę 4mm i zeszlifowałem od "zera" przy krawędzi natarcia, do nieruszonych 4mm przy krawędzi spływu, uznaję zatem skrzydła gotowe do oklejania: 

 

post-13780-0-86104800-1427141356_thumb.jpg

 

post-13780-0-94485200-1427141385_thumb.jpg

 

post-13780-0-74571600-1427141443_thumb.jpg

 

post-13780-0-54106300-1427141475_thumb.jpg

 

I zamierzam zdecydowanie odróżnić spód od wierzchu skrzydeł :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.