Skocz do zawartości

Su 29 elektro-1250mm


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tu widę dwa problemy. Pierwszy że w projekcie jest ramka (sam go zresztą storzyłem. Drugi że się mnie czepiasz. Na pierwszy jest metoda. Na drugi nie potrafię pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym konkretnym przypadku kolega Wojtek zapytał, jakiego kleju użyć. Gdyby skorzystał z Twojej rady to by mu kabina od środka zaszła mgłą od oparów CA. Czepiam się nie Ciebie, tylko Twojej rady - w tym przypadku absolutnie beznadziejnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegó- słowa klucze: Planowanie i Technologia. Kolega może wyciąć okrągły otwór w półwrędze kabiny i przez ten otwór wprowadzić "wyxior" Zamiast biadolić podsuń koledze pomusł. Śrubki pozatym że będą szpetne to jeszcze będą wystawały. Może też na co pewnie nie wpadłeś dokleić paski balsy do wytłoczki potem je zesLifować zostawiając jejcieniutką warstwę i skleić nawet na pixipol. Nie mow że sie nie da bo roviłem już takie akcje w Diskusie CMPRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sie czym przemowa ć bo oklejenie od dołu powinno zachodzić ze2cm. Wmiksowałem kawałek kadłuba w kabinę. Wróce z pracy to podeślę Ci pkan oklejenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jeśli o mnie chodzi, to temat dokończenia kabiny nie podnosi mi ciśnienia ani o 1mmHg  :P

Skoro zmieniłem projekt kabiny wypełniając otwory balsą ( ma to podwójne zastosowanie: 1- przy moim wyborze półprzezroczystej folii na oklejenie spodu stanowi zasłonę dla światła padającego z góry, 2 - Swietłana ma na czym posadzić 4 litery) to ja mam zmartwienie jakiego kleju użyć do zakończenia tematu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek ale zadyma :)o kabine.Mi takiemu nic w świecie modelarstwa wydaje sie że i Paweł i Sławek mają swoje racje ale sie troche niedogadali i niezrozumieli.ja tak to odbieram ;).rada Leszka jest na miejscu ja mw.o tym samym pisałem czyli o kleju silikonowym do akwarium.Sławku ,Pawle-Pax,pax.model super więc na spokojnie niech go Wojtek dokończy z pomocą Pokojowych dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedzmy było spięcie a nie kłótnia i już u mnie poszła w niepamięć. Szkoda tylko że na forum rozpowszechnione są swego rodzaju docinki zamiast udzielenia rzeczowej porady. Rozwiązań problemu Wojtka jest kilka i wolałbym żeby kolega zamiast traktować mnie jak idiotę zaproponował choć jeden z nich.

A wystarczyło by zapytać co mam na myśli i pewnie po powrocie z pracy zaproponowałbym kilka rozwiązań pisząc jak człowiek z komputera a nie z żałosnej Lumii 820

 Tak na marginesie: wycięcie jednego górnego otworu w  tylnej wrędze nie powinno bardzo oszpecić kabiny, odpowiednie otwory są w projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wyciąć otwory albo nawet zbudować nową klapkę. A można po prostu użyć UHU-POR, które to rozwiązanie wydaje mi się o wiele lepsze z dwóch powodów. Po pierwsze nie trzeba niszczyć tego co juz jest, a po drugie w razie potrzeby kabinę przyklejoną UHU można będzie odkleić, oczyścić i przykleić jeszcze raz. Klejona CA jest najczęściej jednorazówką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki że od przodu kabiny powierzchnia klejenia jest szerokości 1,5mm a na styku z tylną półwręgą od 2,5 do 3,5mm.  Odpowiednie sklejenie zarówno z przodu jak i z tyłu powoduje sztywność kabiny. Taki był zamysł i tak to działa we wszystkich moich modelach. Nie przyklejenie oszklenia do przedniej półwręgi w sposób prawidłowy spowoduje wyginanie się klapy i brak jej sztywności. Zapewniam że nie"chlapię" kreskami po polu roboczym CAD-a jak mi się podoba tylko myslę nad każdym elementem.

Po zmatowieniu powierzchni klejenia na vivakowej kabince i użyciu CA połączenie jest wystarczająco wytrzymałem a dodatkowo CA utwardza miejscowo balsę wnikając w jej strukturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie odetnę pasek folii z maski, żeby przykleić oszklenie, a potem i tak dookoła musi jeszcze pójść jakieś obramowanie kabiny, więc myślę że będzie dobrze, o czym nie omieszkam powiadomić, ale nie wiem kiedy to nastąpi, bo ostatnio przybyło mi sporo dnia roboczego.

Z dobrych wieści - będę miał kopyto pod maskę i profesjonalne przeszkolenie odnośnie robienia elementów z laminatu :) Będzie kac i ból głowy, ale takie są koszta nauki.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.