Skocz do zawartości

Frsky Horus w drodze.


wiesniak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Drugi powód to drążki oparte o czujniki halla. Klasyczne drążki oparte na potencjometrach muszą po jakimś czasie zawieść. 

 

Ciekawe jaki będzie to czas - zobaczymy :) Nowe zapewnie nie będą kosztować fortuny. Nie chce mi się rozstawać z 9XR Pro, z różnymi telemetriami dużo eksperymentuję ale niezbyt chętnie w aparaturze. Dla mnie za drogi ten Horus, nie latam aż tak precyzyjnie, za taką kasę to chyba lepiej zintegrować się z telefonem na androidzie - o wiele większe możliwości, i zapewne w tym kierunku to pójdzie. Wyświetlacz Horusa wygląda ładnie, ale np mapy się na nim nie wyświetli - chyba?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było problemów z bindowaniem ? masz system EU czy nonEU? Zamierzam zmienić taranisa na horusa ale mam 15 odbiorników nonEU a w europie można kupić tylko EU a z Chin dowalą cło :) Zaczynam właśnie drążyć temat systemów więc sorry jeśli zadaję głupie pytania :)

Mam system EU.

Na oryginalnym firmwarze, nie widzialem opcji D8 ktora jest wymagana do sparowania odbiornikow serii D.

 

Po wgraniu Opentx'a taka pozycja sie pokazala i bez problemu sparowalem sie z odbiornikami.

 

Wniosek z tego taki ze sam modul TX mial mozliwosc skorzystania z trybu D8.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj dotarł do mnie długo wyczekiwany Horus. Myślałem,że przesiadka z Taranisa zajmie mi kilka minut, a tu małe rozczarowanie :( Dość szybko uporałem się z zamianą wersji EU na Non EU i mam tryb D8 do bindowania ale potrzebuję OpenTX abym mógł przekopiować moje modele z taranisa i tu jest problem. Zainstalowałem najnowszy Companion TX, z ustawień wybrałem Horusa i wyskakuje okienko "nie mogę sprawdzić aktualizacji" i tak jest na wszystkich wersjach companion 2,2. Zauważyłem, że wgrałeś TX od taranisa+ z companion 2,1,9 Nie ma żadnych nieścisłości? Na You Tube jest wiele filmów z OpenTX dla Horusa. Nie rozumiem dlaczego ja nie mogę go pobrać. Próbowałem na Win 7,8 i 10 z takim samym skutkiem :(

post-606-0-18020900-1490207838_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo nie ma jeszcze nowej wersji 2.2.0.

Niedługo ma się ukazać.

Zeby zainstalowac wersje beta ( latam i dziala dobrze), trzeba wlaczyc opcje Use OpenTx firmware nightbuilds.

b21dabb6510a9cc165a7d5af888c9f6c.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wersja Release candidate. Ja jej uzywam w wersji RC10 i nie zawiodlem sie. Kolega Tomek mowi o wersji oficjalnej ktora ma nadejsc.

Jesli chcesz wersje RC to aktywuj to napisalem w poprzednim poscie.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, uporałem się z wgraniem opentx i tu pojawił się następny problem. Karta pamięci nie działa poprawnie :( komunikaty głosowe są, czyli horus ją widzi ale nie widzi jej komputer i companion. Nie mogę przekopiować modeli i ustawień z taranisa choć companion przekonwertował plik na nowszą wersję nie da się go zapisać w horusie .Może robię jakiś błąd? Uczę się tego nadajnika kilka godzin i na tą chwilę uważam, że FRTX jest mniej problematyczny ale nie ma możliwości konfiguracji z pokładu komputera ( a może o tym nie wiem?) . Taranis pod tym względem jest dopracowany niemal idealnie, no cóż, nowości wymagają cierpliwości:) pokory i nauki .Myślałem,że gładko przejdę zmianę nadajnika a tu zonk :)

post-606-0-76949500-1490299363_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Massstorage" bingo ! :) Dzięki zrobiłem jak radziłeś i wszystko gra. Horusa trochę inaczej się podłącza niż taranisa np: firmware wgrywamy przy wyłączonym nadajniku a komunikujemy się z ustawieniami modeli na włączonym nadajniku. Nie trzeba naciskać żadnych trymerów. Companion 2,2 jest mniej intuicyjny niż wcześniejsze wersje których używałem w taranisie ale to drobiazg ,przyzwyczaję się. Kolejny etap to stoper i woltomierz na wyświetlaczu :) Zadig, oczywiście musiałem ponownie zainstalować choć na taranisie działały.

post-606-0-80508000-1490372874_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Horus przeszedł testy na lotnisku. Nie było niespodzianek. Ustawienia modeli skopiowane z Taranisa idealnie. Trzeba przyznać,że trochę zabawy było ale tak to bywa z każdym nowym nadajnikiem :) Ponieważ przyzwyczaiłem się do pulpitu, dokupiłem dedykowany do Horusa i mogę szczerze polecić   http://www.banggood.com/Frsky-Horus-X12S-Carbon-Fiber-Transmitter-Holder-Tray-with-Shoulder-Strap-for-Horus-X12S-p-1129546.html?rmmds=category  jest super wykonany   :)  Teraz na tapecie polskie komunikaty głosowe.

post-606-0-24254100-1490811702_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Horus przeszedł testy na lotnisku. Nie było niespodzianek. Ustawienia modeli skopiowane z Taranisa idealnie. Trzeba przyznać,że trochę zabawy było ale tak to bywa z każdym nowym nadajnikiem :) Ponieważ przyzwyczaiłem się do pulpitu, dokupiłem dedykowany do Horusa i mogę szczerze polecić   http://www.banggood.com/Frsky-Horus-X12S-Carbon-Fiber-Transmitter-Holder-Tray-with-Shoulder-Strap-for-Horus-X12S-p-1129546.html?rmmds=category  jest super wykonany   :)  Teraz na tapecie polskie komunikaty głosowe.

 

A jak spisuje sie ekran w słońcu ;)

 

Oraz czy ten puplit nie jest lekko za niski wydaje sie jakby radio wystawało ponad niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak spisuje sie ekran w słońcu ;)

 

Oraz czy ten puplit nie jest lekko za niski wydaje sie jakby radio wystawało ponad niego.

Nie było dziś słońca :) ale ekran jest bardzo czytelny choć ustawiłem go na 40% i wygaszacz do 5% po 10 sek. Wygląda na to, że pobiera nie mało prądu.

Pulpit jest niżej ok 15 mm i to jest dobre rozwiązanie bo jest miejsce na "resztę dłoni" :) która przy równym pulpicie normalnie przeszkadza. Miałem już kilka nadajników z pulpitami i ten jest najwygodniejszy.

post-606-0-89523100-1490815336_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem z Horusem :) Postanowiłem wstawić zdjęcia moich modeli. Dostosowałem więc wszystkie wymagane parametry zdjęć i wgrałem na kartę SD do folderu Images. Okazało się,że kilka modeli bez problemu załadowałem na wyświetlacz a kilka w ogóle nie jest widoczne. Dziwne :( ale nie dając za wygraną zrobiłem kolejne zdjęcia tym modelom których Horus nie widzi i dalej to samo. Zrobiłem kolejne zdjęcia innym aparatem i skutek ten sam. I tu się kończy moja wyobraźnia. Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.