Skocz do zawartości

RESPECT przed lataniem czyli początki F3F na poważnie


Shock
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Optymalna Ilość balastu zależy od kształtu zbocza, odchylki, turbulencji, sposobu latania czy ustawienia modelu. Trzeba próbować i sie uczyć. I zapisywać. Warto tez pamiętać ze w czasie zawodów jest tylko 30sekund na zebranie energii w modelu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może byśmy tworzyli mapę polskich zboczy coś w stylu rc mapy.cz

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 ja bym proponował stworzenie mapy "gdzie latamy"  z zaznaczeniem czy zbocze, czy pas trawiasty itp.

 

W wielu lokalizacjach modelarze o sobie nie wiedzą i co kilka/ kilkanaście km latają pojedyncze osoby -często w złych warunkach terenowych -podczas gdy  niedaleko  jest świetna miejscówka i regularnie lata kilka osób.... a wiadomo, że razem raźniej , wymiana doświadczeń itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym proponował stworzenie mapy "gdzie latamy" z zaznaczeniem czy zbocze, czy pas trawiasty itp.

 

W wielu lokalizacjach modelarze o sobie nie wiedzą i co kilka/ kilkanaście km latają pojedyncze osoby -często w złych warunkach terenowych -podczas gdy niedaleko jest świetna miejscówka i regularnie lata kilka osób.... a wiadomo, że razem raźniej , wymiana doświadczeń itp.

Tez coś takiego by się przydało, przyjemność latania wiąże się tez fajnym miejscem bezpiecznym dla modelu

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba z tej soboty czy niedzieli nici będą.

 

Trzeba się nauczyć jeździć na snowboardzie :) a modele do szafy na zimę schować. 

Jaki snowboard, trzeba bardziej szykować się do wiosny. :)  Poniższe zdjęcie zrobiłem 3 dni temu w ogrodzie.

Właśnie zakwitła brzoskwinia.  

6.jpg

 

Sorry za off top ale nie mogłem się powstrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie panikowałbym z tą pogodą na niedzielę ;) .

Ponoć ma być dwucyfrowa temperatura na plusie w Sylwestra więc ten śnieg co dziś napadał raczej zniknie...

Konrad, 3 dni temu to u nas było identycznie za to dziś z mojego okna w pracy wyglądało to tak :D

20171229_095247.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to nazwać ,głupota,nuda czy fakt że się to lubi...

Przygotowania do Sylwestrowej imprezy rozpoczęliśmy zgodnie z planem czyli wypadem na hałdę .Ja i Marcin,reszta wymiękła ;) .

Niestety wszystkie super przepowiadające pogodę internetowe "icemy"czy łindty" zrobiły nas w bambuko bo ciągły i upierdliwie zacinający deszcz nie pozwolił na dłuższe loty ( po powrocie do domciu jakby ustało choć wiatr również)

Mimo to uparcie zaliczyliśmy po 1 dłuższym locie ,Marcin wlatuje się w nowego Frystylera 4 a ja dalej obsesyjnie -ile wieje ,ile balastu wsadzić ?

Prostopadły wiatr do zbocza o sile ok.10 m/s sprawił że modele śmigały jak oszalałe -szkoda że tak nie potrafią na zawodach...

Nie obyło się bez przygody z iście chwilowym dreszczykiem że trzeba będzie pływać po Marcinowego Fryca.

Tak więc końcówka roku całkiem sympatyczna mimo faktu że suche miałem tylko slipki :) .

 

20171231_113310.jpg

 

20171231_103528.jpg

 

20171231_111834.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.