Skocz do zawartości

Zdjęcie

Model F3A Currare

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 noker

noker

... a ile to kosztuje?

• Moderatorzy Forum
  • 1561 postów
  • GG:
  • SkądPuławy City
  • Imię:✈ Rafał

Napisano 06 September 2013 - 15:24

hmm, właściciel twierdzi że to też jest Currara ??
  • 0

#22 jędrek

jędrek
  • Modelarz
  • 955 postów
  • SkądSłupsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 06 September 2013 - 17:14

hmm, właściciel twierdzi że to też jest Currara ??

Na pewno nie.
  • 0

#23 piotrekrc

piotrekrc
  • Modelarz
  • 421 postów
  • SkądBytom
  • Imię:Piotrek

Napisano 14 March 2017 - 20:28

Witam,nie mówcie że ten temat umarł ;) Curarre to już kultowy model jak mustang wśród aut.buduje modelik Aster od P. Andrzeja coś na wzór Currare.Niestety elektryk, ale następna zima to będzie Curare jak Roman pomoże ;) .Panie Lucjanie jak postępy z renowacji?

• 0

#24 .bercik.

.bercik.
  • Modelarz
  • 141 postów
  • SkądŚwiętochłowice
  • Imię:Roman

Napisano 16 March 2017 - 10:08

Sprowokowany przez Piotra postanowiłem zaprezentować swoją mini CURARĘ . Takim modelem zaczynałem starty w klasie F3A Club w latach 90tych i po rozpoczęciu tematu przez Lucjana postanowiłem sobie zrobić jeszcze raz ten wspaniały model . Konstrukcja całkowicie klasyczna co widać na zdjęciach . Dużo strugania ,szlifowania  i heblowania , w czasie budowy  wywalałem całe wiaderka wiórów :D  . Podczas oklejania skrzydła balsą posłużyłem się negatywami ze styropianu ażeby zachować geometrię płata . Na razie jestem na etapie oklejania folią, jeśli będą jakieś postępy to wkleję fotografie .

Pozdrawiam roman

Załączone miniatury

• aa.jpg
  • b.jpg
  • c.jpg
  • d.jpg
  • e.jpg
  • f.jpg
  • g.jpg
  • h.jpg

• 2

#25 piotrekrc

piotrekrc
  • Modelarz
  • 421 postów
  • SkądBytom

Napisano 17 March 2017 - 20:25

Roman gdzież ja bym Cie śmiał sprowokować ;),no to ja już nic na temat currare niepisze tylko sie doucze na przyszły sezon.mamy podobne warsztaty-Ty masz większy :) ps.tajemnica sie wydała kto buduje Currare.śliczna ;)

• 0

#26 .bercik.

.bercik.
  • Modelarz
  • 141 postów
  • SkądŚwiętochłowice

Napisano 18 March 2017 - 21:23

Dzisiaj oklejałem , dwie godziny zajęło mi oklejenie statecznika poziomego (bez steru wysokości !) . Okropnie nudne zajęcie .

Załączone miniatury

• stat_doł.jpg
  • stat_gora.jpg

• 0

#27 herkristo

herkristo
  • Modelarz
  • 265 postów
  • SkądSłupsk
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 March 2017 - 21:55

Currare- oklejane folią ? no niby można, ale lepiej byłoby użyć tradycyjnych  pokryć, stosowanych w tamtych czasach...ale i tak  super , że zbudowałeś Currarę( właściwie Minare, bo widzę że to jest model rozmiaru 40)

• 0

#28 jędrek

jędrek
  • Modelarz
  • 955 postów
  • SkądSłupsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 18 March 2017 - 22:28

Currare- oklejane folią ? no niby można, ale lepiej byłoby użyć tradycyjnych  pokryć, stosowanych w tamtych czasach...ale i tak  super , że zbudowałeś Currarę( właściwie Minare, bo widzę że to jest model rozmiaru 40)

Dobrze prawisz, pochwal się swoją :-)
  • 0

#29 herkristo

herkristo
  • Modelarz
  • 265 postów
  • SkądSłupsk

Napisano 18 March 2017 - 22:51

To prawda,że równiez zbudowałem Currarę ,a właściwie Minare, bo również w rozmiarze 40  ale, z silnikiem mvvs 8 cm3 . To wszystko przez Lucjana, który przypomniał mi stare czasy.

Wtedy , Currara była dla wszystkich nieosiągalnym obiektem marzeń. Miło wspominać tamte lata, i z sentymentu postanowiłem  również zbudować ten model.

W tamtych odleglych czasach latalem  ,,kwikiem '' Kwik fly mk 3 , a Currarami latala kadra :) Zdjęcia z budowy swojego modelu obiecuję zamieścić niebawem.. Bardzo się cieszę ,że ziarno zasiane przez Lucjana zdrowo  zakiełkowało i Currarę ( czy też Minarę) zaczyna budować coraz więcej modelarzy:)

• 0

#30 kesto

kesto
  • Modelarz
  • 1531 postów
  • SkądEłk

Napisano 20 March 2017 - 13:37

W tamtych odleglych czasach latalem  ,,kwikiem '' Kwik fly mk 3 ,

Pamiętam. Też miałem okazję polatać Kwikiem Krzysztofa, ale finał tego lotu nie był najlepszy :P

P.S. Chyba odkurzę formę do Blue Angela. ;)

• 0

#31 piotrekrc

piotrekrc
  • Modelarz
  • 421 postów
  • SkądBytom

Napisano 20 March 2017 - 20:23

Witam zaczyna być ciekawie jak jeszcze Krzysztof zacząłby budowe Blue Angela,modele bardzo podobne i obydwa śliczne

• 0

#32 .bercik.

.bercik.
  • Modelarz
  • 141 postów
  • SkądŚwiętochłowice

Napisano wczoraj, 07:35

Nie lubię oklejać końcówek skrzydła :-(

Załączone miniatury

• i.jpg
  • j.jpg

• 1

#33 piotrekrc

piotrekrc
  • Modelarz
  • 421 postów
  • SkądBytom

Napisano wczoraj, 20:04

Roman gdzie kupiłeś te skrzydła? ;) mucha nie siada,bakterie wpadają w poślizg,super to okleiłeś.weż to skrzydełko w niedziele na modelarnie :).aż sie boje zacząć oklejać Astera ;)

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych