Skocz do zawartości

Wybór aparatury


BaLoN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz ew. kupić Pioniera XL. Jest w locie bardzo grzeczny, ma wszystkie cechy popularnego mniejszego brata, a w razie czego stanowi już niezłą platformą pod aparat/kamerę. Oczywiście od mniejszego jest nieco droższy.

 

Aha, jeszcze taka uwaga. Jeśli chcesz w to wejść na serio, to pamiętaj, że kanały w aparaturze zagospodarowuje się zadziwająco szybko.

Ja uważam, że lepiej zainwestować od razu w lepszą aparaturę, bo jak Cię wkręci to minie kilka lat zanim pomyślisz o sprzedaży i kupieniu lepszej. A sprzedać zawsze można, czy aparatura jest za 300 czy za 800 PLN.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nie bardzo to rozumiem... Ja mam radio z telemetrią, jakieś doświadczenie w sumie też, a używam tylko dwóch czujników: napięcia pakietu i temperatury (na ogół regla, ale w jednym modelu silnika). Telemetria pełni funkcje kontrolne, żeby się nie okazało, że czeka mnie spacer po samolot bo się przegrzał albo "paliwa" zabrakło. 

 

Tak mi się wydaje, że koledze telemetria na wstępnym etapie to przyda się głównie do tego, żeby stwierdzić ile mu jeszcze zostało amperów jak kreta złapie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nie bardzo to rozumiem... Ja mam radio z telemetrią, jakieś doświadczenie w sumie też, a używam tylko dwóch czujników: napięcia pakietu i temperatury (na ogół regla, ale w jednym modelu silnika). Telemetria pełni funkcje kontrolne, żeby się nie okazało, że czeka mnie spacer po samolot bo się przegrzał albo "paliwa" zabrakło. 

 

Tak mi się wydaje, że koledze telemetria na wstępnym etapie to przyda się głównie do tego, żeby stwierdzić ile mu jeszcze zostało amperów jak kreta złapie. 

 

"żeby stwierdzić ile mu jeszcze zostało amperów" ..

 

Możesz rozwinąć .. ? Czy nie chodziło o wolty ? :)

 

 

z drugiej strony: kto bogatemu zabroni?

 

Strasznie modne i powtarzane w wielu tematach  ..

 

Jak ma taki budżet i chce rozwojową aparaturę to w czym problem ? Z doświadczenia wiem, że i tak będzie szukał niedługo lepszej. Sam od dawna latam na Taranisie i wcale go sobie nie chwalę,  nikogo do zakupu nigdy nie namawiałem, mimo że na początku byłem zachwycony, ale to "powiedzonko" zaczyna się owijać o uszy i potwierdzać pewne polskie cechy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Strasznie modne i powtarzane w wielu tematach  ..

 

Jak ma taki budżet i chce rozwojową aparaturę to w czym problem ? Z doświadczenia wiem, że i tak będzie szukał niedługo lepszej. Sam od dawna latam na Taranisie i wcale go sobie nie chwalę,  nikogo do zakupu nigdy nie namawiałem, mimo że na początku byłem zachwycony, ale to "powiedzonko" zaczyna się owijać o uszy i potwierdzać pewne polskie cechy ...

oczywiscie najlepiej mowic o wlasnych doswiadczeniach; w ramach przesiadania sie na "wieksze" aparatury na koniec zostaly mi 2, jak sie je udalo sprzedac to bylem w plecy tak ok 70% ich ceny. Na koniec wyladowalem w Taranisie i poczatkowy zachwyt mi sie utrzymuje, moze po prostu nie mialem nieralnych oczekiwan w stosunku do zakupu za 1000PLN. Powiem wiecej na najblizsza przyszlosc nie przewiduje przesiadek. Podsumowujac, spokojnie ja polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie jestem jedynym szukającym optymalnego nadajnika - niestety takich nie ma lub za dużo kosztują.

Ja z wielkim hukiem wróciłem do Futaby T14SG, która poprostu dobrze działa i ma prawie wszystko, czego obecnie potrzebuję. Poczekam sobie na jakiś nowy zarąbisty model Futaby i wtedy może się przesiądę, czyli za dłuugi czas :-) Inwestycja w tańsze modele Futaby to porażka, w sensie możliwośc programowania nadajnika - stałe przypisanie funkcji do kanałów nie pozwalało na troszkę bardziej zaawansowane (np. butterfly) użycie 6-kanałowych odbiorników.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak postawilem na tansza aparature i kupiłem i6 do tego pioniera xl( już złozony gotowy do lotu). Jak bede potrzebowal jakies lepsze radio to wtedy kupie a to albo sprzedam albo zostawie dla syna. Teraz cwicze odruchy na symulatorze ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytajcie co napisąłem: 
 

wystarczy na początek

 i dalej: 
 

Ja do dziś używam maksymalnie 7 kanałów

 ...piszę wyłącznie o sobie bo latam najczęściej skrzydełkami i h250. 
Przymierzam sie do pioniera więc nadal 7 wystarczy ; ] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.