Skocz do zawartości

iCharger 4010DUO


piotralski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Wieśku,

 

ja się odniosłem do Twoich słów o kalibrowaniu za kasę, które to napisałeś po tym, jak Kolega Sebastian napisał o swoich wątpliwościach odnośnie parametrów ładowania. Stąd uznałem (jak rozumiem - błędnie, mea culpa), że polecasz kalibrację jako remedium na uwagi Sebastiana.

 

Mam jeszcze pewną wątpliwość: moim zdaniem zmiana dokładności z <10mV na ,2mV nie jest kalibracją, tylko właśnie, jak napisałeś, zwiększeniem dokładności (czułości). A to chyba dwie różne rzeczy, bo - proszę mnie poprawić, jeśli źle rozumuję - ale z tą zwiększoną czułością, urządzenie może pozostawać nieskalibrowane, tzn. zarejestruje zmianę napięcia o 0,002V, ale np.: z 4,187 do 4,189V) a tymczasem faktycznie jest to wzrost z 4,2 do 4,202V. Do kalibracji potrzebne jest wzorcowe źródło napięcia dostarczone (podpięte) z zewnątrz, czyli np.: pakiet w dobrym stanie i dobrej klasy miernik.

 

Czyli, jeśli za 18EUR możemy podnieść dokładność pomiarów np.: napięcia z poniżej 10mV (1 setna Volta) do poniżej 2mV, to jak na tak duży, bo 5-krotny wzrost dokładności, to cena rewelacyjna.

Tutaj ciekawostka i miła dla mnie niespodzianka: iCharger 106B+ za 80$, którego jestem szczęśliwym użytkownikiem ma dokładnie taką samą czułość (dokładność) pomiaru napięcia, jak omawiana tu ładowarka, czyli <10mV. Tylko niestety, moc 250W a nie 2000W;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesku ale przecież pisze:

Bitte beachten!
Ein Garantie auf den Abgleich gibt es nicht!

 

Można to zrozumieć ze może ale nie musi się ta kalibracja udac (chyba ze zle rozumiem)

 

Dzis będę 4 lipole rozladowywal do STORAGE to posprawdzam jakiegoś super dobrego miernika nie mam ale mam jakiś tam zwykly to zobaczymy.

Co do lipoli to ciężko może być bo wszystkie długo nie latane tylko magazynowane na STORAGE ale zobaczymy czy cos da się zrobić.

 

Czy lipol który długo był magazynowany (pare miesięcy) potrzebuje czasu by wrucic do formy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety moje przyrządy raczej mało dokładne sa ale uzylem 3. Jedyny ten po prawej ( na zdjęciu) mierzy do 3 po kropce.
 
Przed ladowaniem:
LIPO 1                                            LIPO2
HK  12.50v                               HK  12.50v
     1.  4.16                                      1.  4.17 
     2.  4.16                                      2.  4.16
     3.  4.17                                      3.  4.16
 
BM    12.50v                            BM  12.50v
     1.   4.160                                   1.  4.155
     2.   4.164                                   2.  4.166
     3.   4.176                                   3.  4.181
 
MR    12.46v                            MR   12.46v
     1.   4.15                                     1.  4.15
     2.   4.15                                     2.  4.15
     3.   4.15                                     3.  4.16
 
DUO  12.506v                       DUO    12.516
     1.   4.171                                   1.  4.170
     2.   4.170                                   2.  4.171
     3.   4.170                                   3.  4.174
 
Napiecie z zasilacza :
Zasilacz 24v      miernik 25v     ladowarka 25.106v
 
 
Po STORAGE:

LIPO 1                LIPO2


HK    11.45v       HK   11.44v  

       1.  3.80               1.    3.81

       2.  3.81               2.    3.81

       3.  3.82               3.    3.81

 

BM    11.44v     BM    11.43v
       1.  3.806             1.    3.802

       2.  3.816             2.    3.811

       3.  3.824             3.    3.823

 

MR    11.4v      MR    11.41v

       1.  3.81               1.    3.80

       2.  3.81               2.    3.80

       3.  3.81               3.    3.81
Od duo wyniki na zdjęciu. :

Zdjecie robilem po krótkim odczekaniu po procesie co nie znaczy ze ladowarka rozladowala super kazda cele na 3.80v

Pozdrawiam

post-14378-0-02443300-1456684449_thumb.jpg

post-14378-0-23928600-1456684458_thumb.jpg

post-14378-0-63075700-1456684466_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten czerwony miernik co na zdjęciu powyżej służy jako wskaźnik, nie jako przyrząd pomiarowy. W necie widziałem polską instrukcje do ładowarki. Jak dla mnie ładowarka jest super ze względu na łatwość obsługi i czytelne menu. Dodatkowe opcje teże fajne. Jak dla mnie dywagacje co do 0.002 V zbyteczne.

 

PS to że wyświetlacz pokazuje 3 miejsca po przecinku nie znaczy że tak mierzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem dlatego tez napisałem ze nie sa dokładne.

Specjalnie drogiego miernika się chyba nie oplaca kupować  a żeby dokładnie było to by trza taki laboratoryjny mieć.

Może po prostu moje lipole sa już stare choć mało używane i cele z leksza rozjechane.

Teoretycznie mowiac to ladowarka jest moim najdokładniejszym uzadzeniem jak to prawda z tym 10mv.

Powiedzcie może być ze lipol długo nie używany i trzymany na Storage się ze tak powiem uspal i potrzebuje pare cykli by wrocic do formy?

A wy czego używacie do pomiarow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesku ale przecież pisze:

Bitte beachten!

Ein Garantie auf den Abgleich gibt es nicht!

 

Można to zrozumieć ze może ale nie musi się ta kalibracja udac (chyba ze zle rozumiem)

 

 

 

Sebastian na fabryczne <10mV tez nie masz gwarancji.Dwa lata gwarancji masz na cala ladowarke.

To czy faktycznie jest po kalibracji <2mV jest do sprawdzenia w sewisach ktore maja profesjonalne urzadzenia pomiarowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat z instrukcji :

 

" Ustawienia kalibracji: Manufacturers Default (Ustawiania domyślne producenta) User Calibration (Kalibracja użytkownika) "

 

"  Funkcja Kalibracji użytkownika posiada dwie opcje do wyboru: CH-X Channel Calibration lub Other  Variables Calibration.  Po wybraniu Kalibracji użytkownika po ponownym uruchomieniu ładowarki pojawi się odpowiedni komunikat tak jak na zdjęciu powyżej.  Wybierz odpowiednią funkcje aby wejść do menu ustawień kalibracji. Kliknij „Save” aby zapisać i wrócić do poprzedniej strony. Kliknij „Default” aby wybrać ustawiania domyślne."

 

jak dla mnie czarna magia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec dzis wyslalem ladowarke na kalibracje i domowilem sensory temperatury i plytke na wtyki od balancera EH. Szkoda ze niema wszystkiego zaraz przy zakupie tylko trzeba dokupowac :-(

Dokupic mialo byc :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec ladowarka przyszla i oznaka ze cos bylo robione jest tylko info przy wlaczeniu ze sa ustawienia uzytkownika. Szkoda ze niema kartki z pomiarow przed jak i po przeciez to nie trudne a by wszystko pokazalo jaka sytuacja byla. Nawet jak by sie okazalo ze nic sie nie dalo zrobic to i tak moglby gosc oplate pobrac za wykonana robotę. Wiesku ta kalibracja dotyczyla pradu wesciowego jak i zlacz balancera czy ogolnie wszystkich pomiarow? I jak bym aktualizowal oprogramowanie to te ustawienia kalibracji zostana?

post-14378-0-26598000-1457375754_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Piotrze powiedz czy twój zasilacz trzyma zadane napiecie wyjściowe np. 30v i nie zaleznie jak ten zasilacz obciążysz to trzyma te 30v?

Pytam bo dziś laduje 2 lipo 4s 5000, pradem 1c na lipo czyli 5A. Na zasilaczu ustawiłem 30v i w trakcie jak ładowarka podnosi Amperarz ta spada mi napiecie na zasilaczu do 13.8V i pokazuje niecale 10A. W momencie jak jeden lipol był naladowany i obciążenie zasilacza się zmiejszylo to w tym momencie wzrosło napiecie wyjściowe na zasilaczu które było zadane.

I co ciekawe jeszcze ze jak laduje 2 lipo 3s 2.2A to pomimo zimnego zasilacza wlacza się często wentylator nawet jak ladowarka nie laduje.I przy ladowaniu tych 3s napiecie zadane się utrzymuje.

A teraz jak laduje te lipo 4s wentylator się nie wlaczyl jak do tej pory a zasilacz jest cieply.Po zakończeniu ladowania sie lipoli wlaczyl się wentylator.

I co jeszcze zauwazylem ze jak laduje 2 lipo 3s 2.2A to zasilacz pokazuje np. 1.7A a teoretycznie powinno być 4.4A .

Jak ladowalem ´2* 4s 5000 zadałem 10A na ładowarce to zasilacz pokazal 9.8A czyli ok , ale ladowarka nie ladowala zadanym pradem 5A tylko lekko ponad 4A a laczny pobor pokazala 11A.

Czyzby się okazało ze mój zasilacz jest walnięty?

post-14378-0-78889900-1459689844_thumb.jpg

post-14378-0-67228500-1459689852_thumb.jpg

post-14378-0-94454000-1459689859_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.