Skocz do zawartości

iCharger 4010DUO


piotralski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja też się pocieszam :)

 

może te zasilacze impulsowe czy jak je zwał coś sieją do tych ładowarek ?

 

Ja dopiero doszedłem do prądu ładowania 5A i kilkadziesiąt pakietów naładowanych i oby tak dalej.

 

Zasilacz mam Graupnera 13,6V 40 A, ale wkrótce jak zrobię przejdę na zasilacz na transformatorze 24V, 500W.

 

Większe pakiety ładuję na wysłużonym Pulsarze z Elprogu, bo icharger tego nie obsługuje.

Pierwsza awaria wystąpiła podczas zasilania ładowarki z akumulatora kwasowego 12V/125Ah a druga podczas zasilania z zasilacza impulsowego Mean Well RSP-1500-24. Prąd ładowania nie jest przyczyną awarii ponieważ awaria następuje przed rozpoczęciem procesu ładowania. Na kanale nr2 trwał proces STORAGE i pakiet 3s był w trakcie ładowania prądem 2,1A. Do kanału nr1 podłączyłem rozładowany pakiet 3s i uruchomiłem STORAGE. Prąd nawet nie zdążył ruszyć w górę czyli było 0,0A, usłyszałem terkotanie przetwornicy, efekt akustyczny i z obudowy wydobył się śmierdzący dymek charakterystyczny dla usmażonego tranzystora. Przy zasilaniu z zasilacza było identycznie lecz bez efektu akustycznego ze względu na znacznie mniejszy prąd zwarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz,

a co za bestie zasilasz z 12S?

Generalnie 2x6S na raz a 1x12S to chyba bez różnicy :)

 

trafnie to ująłeś Bestia :rolleyes: ,

 

  pakiety są 12S 5000mAh, (nie 2x6S)  i aktualnie jestem na etapie rozkminiania i programowania tej besti  :ph34r: czego to się nie robi dla spełnienia swego ego.

 

jak masz chwilę wieczorkami to zapraszam na wizję i pomacanie - nie powinno ręki odgryźć.

 

Jak pieszo to i pifko się znajdzie (przez f) aby młodzieży dać dobry przykałd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reanimacja 406 DUO powiodła się. Wymieniłem tranzystor IRF3205 i wszystkie elektrolity ponieważ miały popękane koszulki i były poowijane taśmą kaptonową. Wlutowałem nowe niskoimpedancyjne - tak profilaktycznie. Porobiłem trochę testów i ładowarka pracuje normalnie. Mam jednak przeczucie, że ona długo nie pożyje ponieważ nadal nie jest znana przyczyna dwóch awarii. No chyba, że winnym był jeden z elektrolitów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak padła. Po podłączeniu pakietu i uruchomieniu funkcji "ładowanie" przetwornica zaterkotała zanim prąd ładowania zaczął narastać. Standardowo w kanale nr1 padły dwa tranzystory. Dostały zwarcia "źródło" - "dren". Daję sobie siana z naprawami. Wylutowałem uszkodzone tranzystory i będę używał jako ładowarkę jednokanałową. Z ładowarki 406DUO zrobiło się 406MONO :D .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak padła. Po podłączeniu pakietu i uruchomieniu funkcji "ładowanie" przetwornica zaterkotała zanim prąd ładowania zaczął narastać. Standardowo w kanale nr1 padły dwa tranzystory. Dostały zwarcia "źródło" - "dren". Daję sobie siana z naprawami. Wylutowałem uszkodzone tranzystory i będę używał jako ładowarkę jednokanałową. Z ładowarki 406DUO zrobiło się 406MONO :D .  

 

mimo wszystko smuta informacja dla właściciela jaki pozostałych posiadaczy ładowraki, możesz zapodać fotkę ze wskazaniem co poszło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr nie tylko w Polsce w Niemczech tez dupa:P:P Zaraz z zasilaczem:P To ja mam gorzej;D

 

 

16.7.2016

Ps. Wlasnie przed chwila  j...nol znowu zasilacz.

W skrocie podlaczylem wszystkie kable do ładowarki, ladowarke do zasilacza później podlaczylem zasilacz do sieci i wlaczylem go. Ukazalo się na wyświetlaczu od zasilacza 30V ladowarka się jeszcze nie wlaczyla i wyskoczyl znowu blad o przeciążeniu. Pozniej odlaczylem wszystko i wlaczylem ponownie zasilacz i zaczal się smarzyc.

Teraz nie mam pewności czy ladowarka nie dostala po dupie.

 

Piotrze powiedz czy ty masz na stale polaczona ladowarke z zasilaczem i go tylko wlaczasz i wylaczasz?

Czy podlaczasz dopiero ladowarke na wlaczonym zasilaczu?

 Mam na zasilacz polroczna gwarancje ale mnie już k..ca bierze i się zastanawiam co z tym fantem zrobić.

Czy ten zasilacz taka lipa czy tak lipnie naprawiony:(

 

Ogolnie zestaw naladowal mi 10 pakietow rekord swiata:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze powiedz czy ty masz na stale polaczona ladowarke z zasilaczem i go tylko wlaczasz i wylaczasz?

Czy podlaczasz dopiero ladowarke na wlaczonym zasilaczu?

No tak, zasadniczo nie rozłączam ładowarki od zasilacza, a załączam tylko zasilaczem :)

Czy to źle czy dobrze nie wiem, u mnie zestaw jeszcze działa bez zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw powino sie podlaczyc kable od lipola a po dluzszej chwili od balancera zeby prad wyrownawczy nie popalil ciekich kabli balancera.

 

Postanawiam kupic nowy zasilacz prawdopodobnie chargery S1500 v2.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mam pytanko, czy moge teraz podlaczyc ladowarke do akumulatora od samochodu by sprawdzic czy dziala potym jak zasilacz pokazal blad przeciazenia zasilacza a ladowarka sie nawet nie wlaczyla?

Czy to ze ladowarka ma ustawione DC czyli prad staly to dalej moge podlaczyc do akumulatora?

Z gory dziekuje

 

Ps. Rozmawiałem dzisiaj z sprzedawca zasilacza Chargery S1500 V2.1 i zapowiada sie obiecujaco. Zasilacz nie pusci pradu do ladowarki dopóki sie nie nacisnie przycisku start. W przypadku braku pradu w domu i jego powrocie zasilacz nie posci pradu na ladowarke trzeba znowu potwierdzic. Idzie wszystko poustawiac jak maksymalny prad , czestotliwosc dzialania wentylatorów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.