Skocz do zawartości

iCharger 4010DUO


piotralski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak potrafie ustawic.

Obecnie mam na 40C ale dam raczej na 35C, bo obecnie zalacza sie wentylator przy 37C na 1s przestaje i pochwili znowu.

W menu widnieje wersja V2.0.

Mam 1 instrukcje z neta po niemiecku gdzie pisze ze V2.1 ma jeszcze ustawienie jak dobrze pamietam z glowy long life, normal, silent. Choc teoretycznie to samo ustawie sobie wczesniejszym lub pozniejszym zalaczeniem wentylatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. Drążąc temat zakupu ładowarki przypomniałem sobie, że przecież jest jeszcze Graupner, przez jednych kochany a przez drugich nienawidzony. Mają w ofercie ciekawą ładowarkę POLARON EX 1400. Może ktoś już ją ma i się nie ujawnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie nad nim zastanawialem,ale.duzo osob zachwalalo ichargera 4010duo i wybor padl na niego. A ile to pociagnie to zobaczymy:-)

Choc Polaron zapewne tez w chinach produkowany :-( tak jak wiekszosc modelarskich rzeczy :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kraju już jest robiona bardzo dobra ładowarka ale ma dwa razy mniej kanałów a kosztuje dwa razy więcej od iCharger 4010. Nie wiadomo co jest przyczyną awaryjności ładowarek Junsi, niska jakość użytych elementów czy błędy konstrukcyjne lub projektowe. Moja 4010DUO do tej pory działa ale po awarii 406DUO zacząłem się jej baczniej przyglądać podczas pracy i stwierdziłem dziwne jej zachowanie. Gdy na kanale nr 2 trwa proces ładowania pakietu prądem 2,2A a ja na kanale nr 1 uruchamiam "STORAGE" dla innego pakietu to w momencie startu funkcji "STORAGE" na kanale nr 2 zaczyna się dziać dziwna rzecz a mianowicie na kilka sekund prąd rośnie do ponad 5A i zaczyna spadać do wartości ustawionej czyli 2,2A. Start kanału nr 1 zakłóca pracę kanału nr 2. Moim zdaniem tak nie powinno być, przecież to są dwa niezależne kanały. Z tą niezależnością to jednak nie do końca jest prawda chociażby dlatego, że oba kanały sterowane są jednym kontrolerem i może tutaj jest problem. Może jest jakiś błąd w oprogramowaniu. Pragnę nadmienić, że gdy sytuacja jest odwrotna to znaczy na kanale nr 1 trwa ładowanie prądem 2,2A a na kanale nr 2 uruchomię "STORAGE" to ma miejsce identyczna sytuacja - w momencie startu "STORAGE" na kanale nr 1 kanał nr 2 reaguje wzrostem produ do ponad 5A i wciągu kilku sekund prąd się normalizuje i funkcja "STORAGE' na kanale nr 1 zaczyna działać. Dodam, że funkcję "STORAGE" uruchamiałem na pakietach lekko rozładowanych tzn. były w takim stanie, że funkcja "STORAGE" je rozładowywała prądem 2A. W związku z tym mam prośbę do użytkowników 4010DUO aby sprawdzili to na swoich ładowarkach czy zachowują się podobnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu soft jest nie dopracowany ponieważ producent nie wpadł na pomysł jednoczesnego ładowania i rozładowywania?

Osobiście albo ładuje, albo doprowadzam pakiety do snu zimowego - dla tego nie zauważyłem anomalii.

Idę sprawdzić bo zabiłeś mi ćwieka :)


Zrobiłem teścik....

Zacząłem ładować pakiet 4S 2200mAh - rozładowany do 30% i rozładowywać 6S 5000mAh - naładowany na 97%.

Wsio w pariadkie... Może moja ładowarka jest ok? :rolleyes:

Ryszard, przepraszam za pytanie, ale masz wszystkie parametry przy rozładunku i załadunku poustawiane tak jak chciałeś?

post-9368-0-65543800-1469469303_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak tylko ja to robiłem na pakietach 3 celowych ale to prawdopodobnie nie ma znaczenia. W momencie naciśnięcia start dla funkcji "STORAGE" obserwuj prąd ładowania na kanale nr 1, czy nie rośnie. Zrób też odwrotnie czyli na kanale nr 2 uruchom ładowanie a na kanale nr 1 "STORAGE". Jaką masz wersję softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sprawdzałem jeszcze raz i stwierdziłem, że dzieje się tak nie za każdym razem. Kanału na którym trwa proces ładowania nie ruszam, natomiast załączam na kilka minut i wyłączam proces "STORAGE". Za którymś tam załączeniem w momencie startu "STORAGE" prąd na tym drugim kanale wzrósł nawet do 9A i powoli spadał do 2,2A, trwało to około 3 sekund.  Filmu nie musisz robić. Jaką masz wersję softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musze tez u mnie sprawdzic ale to raczej na weekend. P.Ryszardzie to czesciowo (nie dokladnie ta sama sytuacja ale dziwny wzrost pradu na jednym z kanalow) wyglada tak jak moj pierwszy przypadek kiedy ladowarka sie spalila. A czy taki wzrost pradu nie zaskodzi lipolowi jak nie jest przystosowany do ladowania wielokrotnym wiekszym C.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, sprawdziłem z podobnym do Twojego zestawem pakietów. Na kanał nr 1 dałem pakiet 4s LiFe 2,3Ah a na kanał nr 2 6s LiPol 4,9Ah. Załączałem i wyłączałem kilkanaście razy i nic, wszystko chodzi jak należy. Prądy trzyma jak drut. Natomiast po podłączenie dwóch pakietów 3s LiPol 2,1Ah dzieją się te rzeczy o których pisałem wcześniej. Wcześniej pisałem, że prawdopodobnie nie ma to znaczenia ilocelowe pakiety są użyte do testów to teraz jestem pewien, że ma to kapitalne znaczenie, ale jak to wytłumaczyć. Dlaczego dzieją się takie cuda. Piotrze jak masz jakieś dwa pakiety 3s tej samej pojemności  to w wolnej chwili sprawdź i daj znać. Jaką masz wersję softu.


To musze tez u mnie sprawdzic ale to raczej na weekend. P.Ryszardzie to czesciowo (nie dokladnie ta sama sytuacja ale dziwny wzrost pradu na jednym z kanalow) wyglada tak jak moj pierwszy przypadek kiedy ladowarka sie spalila. A czy taki wzrost pradu nie zaskodzi lipolowi jak nie jest przystosowany do ladowania wielokrotnym wiekszym C.?

Trwa to kilka sekund więc raczej nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem występuje gdy korzystam z jednego banku pamięci dla dwóch kanałów. Np. mam w pamięci ładowarki zdefiniowany jeden pakiet nazwijmy go pakiet "A" LiPol 3s,2200mAh dla którego zdefiniowany jest prąd ładowania 2,2A. Takich pakietów "A" mam np. 6 sztuk. Są one identyczne. Gdy na jednym kanale trwa proces ładowania jednego pakietu a na drugim kanale proces "STORAGE" identycznego pakietu uruchomiony z tej samej komórki pamięci  to wtedy ładowarka ma problem. Po pierwsze gdy na kanale nr 1 trwa proces ładowania a ja na kanale nr 2 uruchamiam funkcję "STORAGE" to widać, że ładowarka przez dobre kilka sekund nie wie co ma robić. Proces "STORAGE" jeszcze nie wystartował a proces ładowania jest zakłócony i prąd ładowania rośnie na ok. 1 sek. nawet do 9A a przeważnie do około 5A i co ciekawe nie za każdym razem. Nie dzieje się tak gdy każdy kanał ładowarki korzysta z innej komórki pamięci. Dzisiaj zrobię taką próbę. Zdefiniuję w pamięci ładowarki dwa identyczne pakiety  ale w dwóch różnych komórkach pamięci i proces ładowania uruchomię z jednej komórki pamięci  na kanale nr 1 a proces "STORAGE" z drugiej komórki na kanale nr 2. To może być kluczowy test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe i interesujące spostrzeżenie, chyba musze przyspieszyć termin testu.

 

Teoretycznie wyglada na to ze kazdy lipol by musial miec swoja wlasna komurke pamieci.

Dodatkowy plus tego by byl taki ze kazdy lipol mialby swoje logi (dane ladowania itp) i szło by miec lepsze dane statystyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy LiPol. Nawet gdybyś miał nieskończoną liczbę identycznych pakietów to wystarczyłoby zdefiniować dwa identyczne pakiety np. 4s-2,2Ah- FOXY "1" i 4s-2,2Ah- FOXY "2". Gdy na kanale nr 1 obsługujesz dowolnym programem (ładowanie, rozładowanie, storage) pakiet  z komórki pamięci "1" to na kanale nr 2 obsługujesz dowolnym programem (ładowanie, rozładowanie, storage) identyczny pakiet ale z komórki pamięci "2". Jak będę w domu to natychmiast to sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma Pan racje, nie dokonca sformułowalem moja mysl,naturalnie wystarcza 2 komurki pamieci. A moja mysla chodzilo mi o to ze jak by zrobic na kazdy osobno to w tedy mamy wiecej danych co do historii lipola , w jakim tepie sie starzeje kiedy traci pojemnosc itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.