Skocz do zawartości

iCharger 4010DUO


piotralski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyny minus to brak balansera.

 wszyscy je katują.

To niestety dość poważny minus. Co na to akumulatory ?

 

Dobrej konstrukcji nie da się zajechać, to co dla miernoty byłoby zabójczym katunkiem tu jest normalną eksploatacją. 

 

To my, konsumenci kształtujemy podaż rynkową. Gdyby nikt nie kupował iluzji, to szybko zniknęły by ze sklepowych półek. Nie trzeba chyba dodawać, że dotyczy to nie tylko ładowarek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Robitronic do ładowania latarek w bazie nurkowej to może się i nadaje ale w modelarstwie lotniczym ma bardzo ograniczone zastosowanie z uwagi na małą moc (4 cele Lipo x8A ) . Cena 220 $ również mocno przesadzona. Powerlab 6 kosztuje około 170$, ma moc 1000W. Praktycznie umożliwia ładowanie równoległe 6 sztuk pakietów 6s o pojemności 6Ah prądem 1C. Nie wspomnę tutaj o innych chińskich ładowarkach o mocy 1000W które kosztują w kraju około 150$. Porównując obie ładowarki (Robitronic i Powerlab) widać wyraźnie co jest ładowarką a co jest tylko drogą zabawką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ty jesteś aby oceniać moje pojęcie o tym o czym mówię a raczej piszę. Twoja arogancja nie przekona mnie do zmiany poglądu na temat ładowarki Robitronic. Co innego gdybyś posłużył się rzeczowymi argumentami o wyższości Twojej ładowarki nad wspomnianym przeze mnie Powerlabem 6. Może jednak spróbujesz chętnie z Tobą podyskutuję a i forumowicze na tym skorzystają.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba nie można porównywać tych dwóch ładowarek. Czy te 220$ to cena sprzed lat, czy aktualna ? Powerlab 6 i Pulsar 3 to chyba obecnie najwyższa półka - jeżeli nie, to proszę mnie poprawić. 10 lat w technice to dziś bardzo dużo czasu.

 

Co do ładowania równoległego dużej grupy pakietów, to sugerowałbym ostrożność, bo prawo rozpływu prądów (Kirchhoffa) jest nadal aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie można porównywać tych dwóch ładowarek. Czy te 220$ to cena sprzed lat, czy aktualna ? Powerlab 6 i Pulsar 3 to chyba obecnie najwyższa półka - jeżeli nie, to proszę mnie poprawić. 10 lat w technice to dziś bardzo dużo czasu.

 

Co do ładowania równoległego dużej grupy pakietów, to sugerowałbym ostrożność, bo prawo rozpływu prądów (Kirchoffa) jest nadal aktualne.

Andrzej masz słuszną rację, należy zachować dużą ostrożność i być świadomym tego co się robi i czym to grozi.. Równolegle ładuję pakiety identyczne pod względem ilości cel, typu, producenta, pojemności, wieku (stopnia zużycia), o różnicy napięcia na celi nie większej od 0,1V oraz zbliżonej rezystancji wewnętrznej ogniw.Podłączam najpierw przewody prądowe wszystkich pakietów, mierzę rozpływ prądów amperomierzem cęgowym i po wyrównaniu napięć podłączam wtyki do wejść balansera. Podczas ładowania należy cały czas być przy procesie. Jest bardzo duża grupa modelarzy, którzy przestrzegają tylko reguły ilości cel i zbliżonych napięć. Producent ładowarek Powerlab proponuje  ładowanie pakietów o różnej pojemności, nie mając oczywiście na myśli równoległego  ładowania pakietu 100mAh z pakietem 5000mAh.

Nie mam ochoty z Tobą dyskutować.

Podjąłeś słuszną decyzję.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc jednostronna dyskusje z Panem Ryszardem dodam że, jak już Pan kupi i poużywa wyrób powerlab 6,to wtedy bedzie Pan mógł negować inne ładowarki a zachwalać suche dane powerlaba. Jak na razie w rękach Polskich łodkarzy jest z 10 overloaderow i używamy ich w warunkach zawodów a nie domowym ciepełku.

Pozdrawiam i życzę wielu udanych ładowań.

MH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Michale, ja nie podjąłem decyzji o zakupie tej ładowarki. Użyłem jej jedynie do porównania z Pańską ładowarką. Jestem świadom tego, że Powerlab nie są ładowarkami bezawaryjnymi. O problemach z nimi czytałem na jakimś forum rosyjskojęzycznym. Modelarze na tym forum  narzekali na złą jakość wykonania i częste awarie spowodowane niedbałym montażem oraz długo trwające przepychanki z serwisem. Osobiście skłaniam się ku polskiej ładowarce - wiadomo jakiej. Proszę napisać w jakim kraju wyprodukowano Pana ładowarki. Panie Michale jeżeli chodzi o to "domowe ciepełko" to nie jest to do końca prawdą. Ładowarek używam w różnych warunkach, co prawda na zawody już nie jeżdżę ale kiedyś i owszem. Królowały wtedy ładowarki Schulze i taką jedną mam do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od kilku dni zapoznaje się z Polaronem EX 1400. Jak na razie szału nie ma. W porównaniu do Junsi 4010DUO i 406DUO jeżeli chodzi o soft, przyjemność obsługi, funkcjonalność to Junsi zdecydowanie wygrywa. Atutem Graupnera jest brak reakcji zmian prądu na jednym kanale podczas startu procesu na drugim kanale.  Moim zdaniem pionowa konstrukcja Polarona nie jest zaletą. Złącze balansera EH nie ułatwia obsługi ładowarki. Uważam, że złącze balansera typu XH jest lepszym rozwiązaniem.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim 4010 ta niedogodność pojawiła się po jakimś czasie.  Pojawia się najczęściej w specyficznym momencie a mianowicie gdy napięcie zasilania ładowarki jest zbliżone do napięcia ładowanego pakietu. Czyli podczas zasilania ładowarki napięciem 12V i obsługi dwóch pakietów 3S,  podczas zasilania ładowarki napięciem 13,8V i obsługi pakietów 4S lub podczas zasilania ładowarki napięciem 24V i obsługi pakietów 6S. Bardziej dokuczliwe jest to podczas zasilania ładowarki napięciem 13,8V, słychać wtedy charakterystyczne cykanie przetwornicy. Zresztą temat wielokrotnie poruszany na rc-network i rc groups. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podłączam najpierw przewody prądowe wszystkich pakietów, mierzę rozpływ prądów amperomierzem cęgowym i po wyrównaniu napięć podłączam wtyki do wejść balansera.

 

Sądzę, że kolega się rozpędził w swoich teoriach - chciałbym zobaczyć na stanowisku serwisowym nad brzegiem albo na lotnisku tę procedurę....

 

Widzę, że w wielu tematach prym wiodą teoretycy z amperomierzami ( aczkolwiek nazwa urządzenia określa już poziom wpisu .... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest teoria lecz praktyka. Równolegle pakiety ładuję tylko w domu, nie na lotnisku i nie jest potrzebne do tego żadne stanowisko serwisowe. Przygotowanie do ładowania trwa kilka minut. Po upływie około 30 minut mam 12 pakietów gotowych do lotu. Nie wiem  o co chodzi  z tą nazwą urządzenia które to według Ciebie określa poziom wpisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na znanym serwisie aukcyjnym oferują używane zasilacze impulsowe w atrakcyjnej cenie. SMPS 48V-1700W. Napięcie regulowane od 40V do 60V, prąd max. 40A, chłodzenie pasywne (w domu cisza). Jeden dzisiaj do mnie dotarł.  Wypisz, wymaluj do Pulsara 3. Jak ktoś nie wykorzystuje pełnej mocy to do 4010DUO również się nada.

post-5732-0-04765800-1472059962_thumb.jpg

post-5732-0-09742400-1472059971_thumb.jpg

post-5732-0-97031500-1472059979_thumb.jpg

post-5732-0-04765800-1472059962_thumb.jpg

post-5732-0-09742400-1472059971_thumb.jpg

post-5732-0-97031500-1472059979_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest z oryginalną wtyczką (goldy fi 3,5mm) i obciętymi odcinkami linki o przekroju 6mm kwadrat. Do końców tych linek dolutowałem goldy fi6 ze względu na linkę 6mm kwadrat i zrobiłem nierozbieralną (lutowaną) redukcję do fi4. Na opinię o zasilaczu trochę za wcześnie. Mogę tylko dodać, że pierwszą rzeczą jaką zrobiłem to oczywiście zdjąłem obudowę i obejrzałem bebechy. Byłem ciekaw w jakim stanie są elektrolity. Mimo tego, że jest to dość stara konstrukcja to wykonanie jest bardzo solidne. Kondensatory nie spuchnięte, brak jakichkolwiek przegrzań. Pulsar śmiga na nim aż miło. Jutro jak mi się uda to sprawdzę pod pełnym obciążeniem. Zmierzę również amplitudę tętnień.

post-5732-0-54858700-1472061973_thumb.jpg

post-5732-0-23286500-1472061982_thumb.jpg

post-5732-0-33057000-1472061992_thumb.jpg

post-5732-0-27836600-1472062001_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.