Skocz do zawartości

iCharger 4010DUO


piotralski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako użytkownik pulsara z el progu Polecam tą firmę ze względu na serwis od ręki i bardzo krótki czas realizacji naprawy.

To PULSAR również się psuje :o . Mam PULSARA 2 ale używam go bardzo rzadko, jest trochę niewygodny w użyciu ponieważ wymaga zewnętrznego balansera. Ładowanie Lipol trwa na nim znacznie dłużej  niż na każdej innej mojej ładowarce. Bardzo szybko ładuje iCharger ponieważ balansuje po osiągnięciu 4V na ogniwo ale niestety jeszcze szybciej się psuje. Wiem, wiem, jest jeszcze PULSAR 3 ale jego cena jest mocno przesadzona.  Którego PULSARA używasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz jeszcze nie powiedział którego PULSARA używa ale skłonił mnie do poczytania o ładowarce PULSAR 3. Po zapoznaniu się z instrukcją i obejrzeniu filmiku o możliwościach tej ładowarki bariera cenowa jakby zmalała. Kto wie. Jednak trzeźwo myśląc mówcie co chcecie ale 2300zł za ładowarkę jednokanałową to grubo za dużo. Temat do przespania w szczególności, że noża na gardle nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja używam poczciwych i wiekowych już Robitronic Overloader 2. Zaletą tych ładowarek jest  samoczynne wystartowanie i pamiętanie wszystkich parametrów i stanu ładowania po zaniku prądu. Duży prąd rozładowania , ładowania i niezawodność. Wadą zdecydowanie ograniczenie do 4 cel i brak balansera ( co akurat dla mnie jest do pominięcia). Ładowarki są niezawodne i ładują dobrze, do końca co widać po wynikach na zawodach. Zrobiłem kiedyś dla nich walizkę z dwoma zasilaczami głównym i awaryjnym, z panelem z odczytem prądu i napięcia. ładowarki zasila 45A zasilacz od CB radia, jako rezerwowy jest 30A serwerowy. Całość nieco waży ale daje komfort  użytkowania  i jest dobrze chroniona przez pancerną walizkę.  Ta walizeczka była nawet opisana w jakimś numerze modelarza..

ca5673111ba52f39med.jpg

Powoli myślę o zmianie jednej z ładowarek na jakąś z możliwością ładowania wielu cel. Ale co wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolennikiem ładowarek Hyperion - próbowałem je nawet wprowadzić na rynek ale niestety nie udało mi się przebić przez chińszczyznę....

Są i jednokanałowe i 2w1 czyli ładowanie 2 aku jako jednego z odrębnym balansem jak i multi wielokanałowe....

 

A do kolegi co stracił ładowarkęw 3 miesiące po gwarancji - wg dat które podałeś jeżeli kupiłeś w PL to jest na gwarancji. Wielu sprzedawców mydli oczy 12 miesięczną gwarancją.... a w UE jest 24 !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak 24 miesiace i z tego co wiem to to jest ponoc prawnie ustalone, bo jak kupywalem nowy zasilacz to pytalem sprzedawce o dlugosc gwarancji. Bo w 1 instrukcji pisalo tylko 12miesiecy a on powiedzial ze nie, bo prawnie musi miec 24miesiace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma AMADEX w której kupiłem obie ładowarki wystawiła mi pisemną gwarancję na 12 miesięcy. Czy to znaczy, że firma świadomie działa niezgodnie z prawem. Jeżeli tak jest to nie kupujmy niczego w takiej firmie a wtedy bardzo szybko zniknie z rynku. Firma ta handluje akcesoriami modelarskimi między innymi ładowarkami SkyRC i Junsi i oficjalnie informuje klientów, że produkty objęte są 12 miesięczną gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze by napisać bezposrednio do producenta i o tym poinformowac?

Moze by cos na to ooradzili.

 

Ps. Ide zaraz sprawdzic ladowarke czy dziala podpieta do akumulatora i jak wyjdzie pomyslnie to wypróbuje nowy zasilacz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma AMADEX w której kupiłem obie ładowarki wystawiła mi pisemną gwarancję na 12 miesięcy. Czy to znaczy, że firma świadomie działa niezgodnie z prawem. Jeżeli tak jest to nie kupujmy niczego w takiej firmie a wtedy bardzo szybko zniknie z rynku. Firma ta handluje akcesoriami modelarskimi między innymi ładowarkami SkyRC i Junsi i oficjalnie informuje klientów, że produkty objęte są 12 miesięczną gwarancją.

Ryszard jeśli kupiłeś to jako konsument i posiadasz paragon zakupu to firma może sobie pisać co chce a tobie przysługuje 24 miesiące gwarancji. Jeśli nie upłynęło jeszcze te 24 miesiące to wysyłasz im dany produkt najzwyczajniej w świecie z żądaniem gwarancyjnym. Jeśli będziesz miał z tą firmą problem to zagadaj ze mną na PW to sprawę załatwimy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kosztuje więcej niż dwa chińczyki. Jednak dwa chińczyki to 4 kanały a Pulsar to niestety tylko jeden kanał.  W sierpniu u Lindingera mają być ładowarki Hyperion 720i. Cena zachęcająca 200EURO. Kiedyś miałem Hyperiona 610 i nie narzekałem. W porównaniu z Pulsarem cena 3 razy niższa i posiada dwa kanały. Hyperion jako marka kojarzy mi się raczej pozytywnie. Używam serw tej marki i uważam,że są bardzo dobrej jakości. W tej chwili jest w ofercie Lindingera nowy Hyperion 840i, co prawda jednokanałowy ale godny zastanowienia.

Znalazłem coś co jest identyczne jak Hyperion 840i, ma identyczne parametry i menu. Jest to oczywiście chińczyk SkyRC Ultimate 1000W/40A. Co jest kopią a co oryginałem ? SkyRC w kraju znalazłem za 600zł a Hyperion 840i u Lindingera 170EURO, czyli różnica niemała. Program PC do obu ładowarek jest ten sam. Strach kupować coś takiego. Na youtube znalazłem filmik z niekończącym się procesem balansowania ładowarką SkyRC. Czyli jednak wielkie G.....o.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec koledzy mam mila nowine ladowarka dziala ale na razie na akumulatorze. Nowy zasilacz moze dzisiaj podlacze po naladowaniu bateri i przeczytaniu jeszcze raz unstrukcji obslugi.

Dzis 1 raz lutowalem wtyki EC5 i mi troche cisnienie podniosly :-) powini dac mala instukcje pogladowa ze najpierw nasowa sie korpus wtykow a potem sie lutuje goldy i to w dodatku trzeba bardzo dokladnie i czysto :-)

I w koncu mam upragniony widok poboru pradu z akumulatora czyli 5A a nie jak wczesniej z zasilacza 2.4A zobaczymy jak to bedzie wygladac z nowym zasilaczem.

post-14378-0-73214000-1469291607_thumb.jpg

post-14378-0-50745600-1469292655_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zasilacza miałeś dwa razy niższy pobór prądu bo napięcie zasilania miałeś dwa razy wyższe. Jak podłączysz ładowarkę pod zasilacz 24V to prąd spadnie w przybliżeniu o połowę. Oczywiście przy ładowaniu tego samego pakietu i takim samym prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziasiaj laduje ladowarka podpieta do nowego zasilacza.

Oczywiscie jak to moje szczescie musi cos nie grac, chodzi o to ze moja wersja V2.1 okazala sie byc V2.0. Po napisaniu Emaila do sprzedawcy zapytaniem o wyjasnienie okazalo sie ze producent podal bledne informacje i ze moja wersja jest najnowsza. Sprzedawca tez powiedzial ze na swojej stronie juz nie pisze jaka wersja tylko ze najnowsza. Odp dostalem po 10min pomimo niedzieli.

Prawdo podobnie bede zmienial kabel zasilajacy zasilacz na prosty, bo obecny jest upierdliwy bo jest obrucony o 90stopni w dol. Wentylatory troche tez denerwuja bo jak sie zbliza temperatura ich zalaczenia to trwa to co chwile po 1s pracy bede musial albo obnizyc temp wlaczenia i wetylatory beda chodzic ciagiem albo podnies by wlaczyly sie pozniej. Teoretyczne roznice w wersjach softu mialy byc w dodatkowym ustawieniu wentylatorów, ktorych w obecnej wersji nie ma.

post-14378-0-76742200-1469386403_thumb.jpg

post-14378-0-89483400-1469386440_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.