Skocz do zawartości

Turnigy 9X V2 instrukcja uruchomienia symulatora - Win 7 64 bit


LQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ponieważ ostatnie dwa dni spedzilem na walce z aparaturą oraz systemem celem uruchomienia Turnigy 9x pod wspomnianym systemem postanowiłem sie tym podzielić może komus sie przyda.

 

Wszelkie próby skutecznego podłączenia aparatury na interfejsie USB spełzły na niczym - system i symulator widziały tylko 3 osie - nie działały lotki próby mixowania też nic nie dały.

Spróbowałem podłączenia kablem Jack-Jack - Stereo-Stereo - Pełny SUKCES :)

 

Potrzebujemy:

 

1. Kabel Jack-Jack - Stereo-Stereo - kupilem 3 metrowy za 7 PLN

2. ppjoysetup-0-8-4-6(5) Win7 64 bit.rar

3. SppSetup.rar

4. dseo13b.rar

5. Konta z uprawieniemi adminostratora we wspomnianym systemie.

 

Krok pierwszy instalacja PPJoy - postepujemy zgodnie z instrukcją:

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=ScuYfagMixU

 

Krok drugi instalacja Spp

 

Krok Trzeci - korzystyamy z dseo13 celem wyłączenia tybu testowego Windows 7 w który przełączyła go nam instalacja PPJoy

Jak z niego korzystać pokazuje instrukcja pierwsza w końcowej swojej fazie.

 

Nastepnie konfigurujemy soft zgodnie z instrukcją:

 

With PPJoy now installed run Configure Joysticks from its newly created start menu listing.

Dołączona grafika

Choose Add and add a virtual joystick like so:

Dołączona grafika

 

After adding a joystick you should then be prompted with two Found New Hardware Wizards ("Parallel Port Joystick 1" and "HID-compliant game controller"), since it makes little sense in connecting to WindowsUpdate, choose No, not this time followed by Install the software automatically for both of theese. A logo certification window might pop up, choose continue anyway as before.

 

In the PPJoy window select your newly added joystick and choose Mapping. Pick Set a custom mapping for this controller followed by Next. Next up is defining buttons and axis for your controller. Note that in this window the functions for each axis is only for Windows' identification, their real function will vary with controller mode and mixes.

Dołączona grafika

The next window assigns the real controller axis to each virtual joystick axis. If your sim of choice has a joystick mapping menu you can safely leave theese at their analog 0-5 values, if not you can finetune them later when SmartPropoPlus and PPJoy are working together correctly. Since we're not assigning any buttons continue clicking next until the configuration is finished.

 

SmartPropoPlus final setup

From the start-menu open the SmartPropoPlus console. Check generic PPM and the PPJoy Extension then select the correct audio source for where you connected the minijack cable earlier. Ie:

Dołączona grafika

Once done click the hide button. (done closes the application)

 

And that's it, your controller should now be working. Optionally you could go to the game controller part of your Windows control panel to check out your axis assignment. Or simply dive straight into a simulator and correct them there instead.

 

Simulators

That then brings us to the actual sims. They're great investments for reduced repairbills. There are plenty to choose from, most cost a good bit of money, but there are also a couple free alternatives like FMS and HeliSimRC. FMS has a greater selection of models, while HeliSimRC is focused around helis and does the physics around them really well.

 

For HeliSimRC choose Joystick->Mapping then check that the correct axis' move as you move the sticks on the controller. Once that's corrected calibrate the controller from the same menu and off you go!

 

Pozostaje tylko kalibracja w Windows:

 

w wyszukaj pliki i programy (pierwsza pozycja od góry po nacisnieciu znaczka windows) wpisujemy USB i wyberamy pozycje wskazaną na ponizszym obrazku

 

Dołączona grafika

 

póżniej wybiermy

 

Dołączona grafika

 

Później kolejno właściwości/ustawienia/kalibruj

Po poprawnie przeprowadzonej kalibracji cieszymy sie działającą w symulatorach Turnigy 9X - ja osobiscie musiałem jeszcze przeprowadzić kalibracje w Aero (sym) ale to już raczej nie problem.

 

PS. W mojej aparaturze trzeba wyjmować moduł nadawczy - ale wiem ze różnie to bywa w zależności od egzemparza.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 11 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Od dwóch dni walczę żeby podłączyć turnigy 9x pod ClearView i w końcu się udało.

Mam Windows 7 Home Premium, aparatura podpięta kablem Jack-Jack - Stereo-Stereo w mikrofon.

Kolega z pierwszego postu pisze w 3 kroku, żeby wyłączyć tryb testu aplikacją dseo13. I to powodowało, że mój system nie widział wirtualnego kontrolera. Aparatura działa tylko podczas trybu testowego. Czyli aplikacją dseo13 włączam, a po treningu na symulatorze wyłączam tryb testu (za każdym razem restart windowsa) i hula.

Aha, u mnie targa samolotem jak mam odpięty moduł od aparatury, jak jest wpięty wszystko pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni walczę żeby podłączyć turnigy 9x pod ClearView i w końcu się udało.

Mam Windows 7 Home Premium, aparatura podpięta kablem Jack-Jack - Stereo-Stereo w mikrofon.

Kolega z pierwszego postu pisze w 3 kroku, żeby wyłączyć tryb testu aplikacją dseo13. I to powodowało, że mój system nie widział wirtualnego kontrolera. Aparatura działa tylko podczas trybu testowego. Czyli aplikacją dseo13 włączam, a po treningu na symulatorze wyłączam tryb testu (za każdym razem restart windowsa) i hula.

Aha, u mnie targa samolotem jak mam odpięty moduł od aparatury, jak jest wpięty wszystko pięknie.

 

Możesz podesłać na pw lub tutaj linki do apek jakie instalowales?

 

~ wysłane z LG P760 przy użyciu Tapatalk ~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

 

U mnie to nie działa. W skrócie. Na Windows XP zainstalowałem SmartPropoPlus i vJoy. Wykrył sprzęt ale nie było reakcji na lotki. Nawet po kalibracji. Później chciałem zainstalować ww. programy na Windows 8 Enterprise ale porażka na całej linii. Nie widzi aparatury. Prośba do wszystkich, którym to działa. Proszę o podanie systemu operacyjnego, programów jakie używacie oraz wersji aparatury. Ja korzystam z FlySky FS-TH9X może oprogramowanie się "trochę" różni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała instrukcja wypełniona- wszystko działa jak należy. jest jedynie problem z kalibracją. Tak na Windzie jak i w samym symulatorze kalibracja szaleje, wskaźniki skaczą po pół wartości.

Nadajnik oczywiście wypięty. Jakiekolwiek pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napewno nie jest wina przewodu- sprawdzałem na kilku różnych, różnej jakości i pochedzenia. Na każdym ten sam efekt.

Tylko teraz pytanie co z ta czułością mikro? Dzisiaj siadłem i zacząłem grzebać (kalibracja aparatury i w Windzie) to pojawiły się pewne postępy.

Jednak dalej jest problem z dwoma rzeczami- na kanale 3cim (silnik) symulator ma odczyty dopiero od połowy, mniej nie będzie- 50% albo 0%.

Zaś na kanale 2gim (lotki) tez coś nie chce grać- odczyty zacinają się albo na 0% albo na 100%, nie chcą wrócić do pozycji środkowej- efekt: (virtualny) model buja się z prawa na lewą przez szarpanie lotek.

JAKIEKOLWIEK pomysły? Gdyż wody mego doświadczenia (z komputerami bardziej) juz wyschły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian miałem to samo. Gaz ruszał od 43% około. Z symulatorem walczyłem ponad miesiąc z przerwami. Wczoraj kolega Michał ze sklepu Avifly sprawdził moją aparaturę z przejściówką USB <-> jack i działa. Kupiłem i uczę się lądować bo mam z tym problem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że chodzi o adapter USB męski na Jack 3,5mm żeński i przez to należy się wpiąć do PC?

Dzięki Ci wielkie Przemku, będę grzebał za takim kabelkiem. Ew. będzie trzeba tam po drodze jeszcze coś wstawić, bo strikte takich coś nie widze (głównie jest albo jack męski albo USB żeńskie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.