Skocz do zawartości

Płytka do zasilania serwomechanizmów poza odbiornikiem


TeBe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Pisałes że było zrobionych 50szt i się sprzedały ja pierwsze słyszę że były takie płytki , no i jak głęboko trzeba sięgać do kieszeni aby stać się właścicielem takiego udogodnienia?

Pisałem też, że nie ogłaszałem na pfmrc.eu.

Kompletny UFONAUT kosztował promocyjnie 340 zetów bez elementów świecących (LEDki modułowo na płytkach). Druga wersja, zmieniona jak pisałem, będzie pewnie podobnej wartości. Optymalizuję pod kątem najczęstszych oczekiwań przyszłych użytkowników i zbieram zamówienia do pierwszej serii. 

 

 np mam dwa modele jeden ma zasilany zapłon 6V a drugi 8,4v,  stabilizowane napięcie dla serw no i wybór napięcia bo serwa też są zasilane jedne 6v inne 7,4V a jeszcze inne 8,4v.

 

To jest załatwiane z założenia projektowego. Można mieć w jednym modelu serwa dwóch typów, np. na 6V i na 8,4V, to się często spotyka. Rozwiązałem to przez grupowanie wyjść i być może będę to korygował w drugiej wersji, było dotąd 3 grupy po 4 wyjścia, każda mogła mieć inne napięcie zasilania z trzech możliwych : [5V lub 6V] , 7,2V i 8,4V. Dwa ostatnie pod warunkiem użycia pakietu min. 3S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu popełniłem podobne ustrojstwo dla własnych celów.

 

Płytka jest dwustronna, metalizowana, 35/35 um Cu. (Gerbery warstwy opisu się rozjechały, ale w funkcjonalności to nie przeszkadza).

Można podłączyć 12 kanałów lub mniej a resztę pokrosować dowolnie np. podwajając wyjścia - pełna dowolność :P .

Zasilanie odbiornika z kanałów 1-4. z reszty tylko sygnał i masa.

 

post-740-0-80978900-1548412058_thumb.jpg

 

post-740-0-93024100-1548412138_thumb.jpg

 

post-740-0-97485700-1548412361_thumb.jpg

 

i zamontowane w modelu.

 

post-740-0-19320800-1548412508_thumb.jpg

 

Posiadam jeszcze 10 szt takich płytek.

Z uwagi na wysoki koszt wykonania PCB - prototyp- (wykonanie dokumentacji, etc.) koszt jednej szt  wyniósł mnie 35 PLN.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 koszt jednej szt  wyniósł mnie 35 PLN.

To wcale nie tak strasznie jak za takie eleganckie profi, chyba większą serię robiłeś ? 

Pamiętasz może, gdzie dopadłeś trzyrzędowe kątowe męskie 2,54 ?

Porządek w kabelkach trochę kosztuje, ale musi być ! - jak to porządek  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 lat później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.