Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kolejny freestyle'owiec na 6s

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#21 japim

japim
  • Modelarz
  • 2110 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Przemek

Napisano 10 czerwiec 2019 - 08:08

A po co takie napięcie?

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

Bo jak w szczycie z malutkiego pakietu o pojemności 1300 - 1500 chcesz pociągnąć chwilowo 2.4 kW mocy to przy zasilaniu 4S jest to 160A a przy 6s tylko 108A. A to oznacza, że napięcie na pakiecie nie siada tak szybko...

• 0

#22 Patryk Sokol

Patryk Sokol
  • Modelarz
  • 910 postów
  • SkądWarszawa/Nysa
  • Imię:Patryk

Napisano 10 czerwiec 2019 - 08:23

To jakich pakietów używasz do quada i heli bo 6s to wiem a ile mah, bo do 5" to pewnie nie większe niż 1500mah?
I co to za helik o którym mówisz, to tak z ciekawości

Od 800mAh do 1300mAh w 6s i 1300-1500mAh do 4ski.

A helika to mam Trexa 470LM. Teoretycznie powinien latać na 6s 1450mAh, ale te helikowe pakiety to nędzne 45C, więc jeśli nie latam jakoś bardzo delikatnie, to quadowe pakiety zapewniają podobny czas lotu.

A po co takie napięcie?

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

A to jest w sumie dobre pytanie. Szukałem już na to odpowiedzi kiedy kupowałem helika i nie znalazłem satysfakcjonująco ścisłej odpowiedzi

Tzn. jedyne co znajdowałem, to to, że governorowi prościej trzymać stałe obroty. Biorąc pod uwagę, że na moich pomiarach też wychodzi szybsze rozpędzanie silnika na 6s, to byłbym skłonny w to uwierzyć.

Bo jak w szczycie z malutkiego pakietu o pojemności 1300 - 1500 chcesz pociągnąć chwilowo 2.4 kW mocy to przy zasilaniu 4S jest to 160A a przy 6s tylko 108A. A to oznacza, że napięcie na pakiecie nie siada tak szybko...

Wszystko spoko, tylko jak chcesz utrzymać podobną wagę, to będziesz miał też mniejszy pakiet.

W praktyce różnica nie jest jakaś znacząca, jeśli w ogóle istniejąca.

Wczoraj za to skończyłem ustawianie tego quada.

Udało mi się zbić opóźnienie wynikające z filtrowania do nędznych 3ms i nawet nie wpędzić się w problemy z gorącymi silnikami, czy drganiami (jak ktoś jest ciekaw to mogę opisać jak to robiłem).

Efekt jest taki, że ten quad nie jest wręcz stanie zatelepać się przez propwash.

Efekt możecie zobaczyć tutaj:
https://www.youtube....eature=youtu.be

Jak widzicie - bardzo się staram żeby się zatelepał przy wyjściach z nurkowania :lol:

• 0

#23 Exu

Exu
  • Modelarz
  • 82 postów
  • SkądPiaseczno i okolice
  • Imię:Piotr

Napisano 12 czerwiec 2019 - 16:37

Miota nim jak szatan  :D  :D  dopieściłeś Marmotte.

Z tym helikiem to mnie zaskoczyłeś myślałem że te potworki latają na większej pojemności niż 1450mah.

• 0

#24 pjk11

pjk11
  • Modelarz
  • 305 postów
  • SkądOświęcim
  • Imię:Przemek

Napisano 12 czerwiec 2019 - 20:09

Z tym helikiem to mnie zaskoczyłeś myślałem że te potworki latają na większej pojemności niż 1450mah.

Stable like a rock:-)

Jednak nie myliłem sie nazywając Patryka "fanatykiem" quadów. Za co sie nie wezmie musi by perfekcja.

Pozdro

• 0

#25 Patryk Sokol

Patryk Sokol
  • Modelarz
  • 910 postów
  • SkądWarszawa/Nysa
  • Imię:Patryk

Napisano 12 czerwiec 2019 - 23:00

E nie, dlaczego.

Silnik T-Rexa 470lm w piku oddaje ledwie 1,3kW. Ten quad w piku przepuszcza przez siebie ponad 2,5kW

Aczkolwiek faktem jest, że stosunek masy całkowitej do masy akumulatora  jest znacząco niższy w quadzie.

Ale ogólnie quady to zespół napędowy na stelażu, helik ma całkiem sporo aerodynamiki.

Co zresztą czuć w pilotażu, nie ma to jak wiatr w łopatach helika <3

Stable like a rock:-)

Jednak nie myliłem sie nazywając Patryka "fanatykiem" quadów. Za co sie nie wezmie musi by perfekcja.

Pozdro

Eeee, nie tam zaraz perfekcja. Pefekcja latałaby dobrze tylko na nowiutkich śmigłach.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych