Skocz do zawartości

Kolejny freestyle'owiec na 6s


Patryk Sokol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A po co takie napięcie?

 

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

 

Bo jak w szczycie z malutkiego pakietu o pojemności 1300 - 1500 chcesz pociągnąć chwilowo 2.4 kW mocy to przy zasilaniu 4S jest to 160A a przy 6s tylko 108A. A to oznacza, że napięcie na pakiecie nie siada tak szybko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jakich pakietów używasz do quada i heli bo 6s to wiem a ile mah, bo do 5" to pewnie nie większe niż 1500mah?

I co to za helik o którym mówisz, to tak z ciekawości

Od 800mAh do 1300mAh w 6s i 1300-1500mAh do 4ski.

 

A helika to mam Trexa 470LM. Teoretycznie powinien latać na 6s 1450mAh, ale te helikowe pakiety to nędzne 45C, więc jeśli nie latam jakoś bardzo delikatnie, to quadowe pakiety zapewniają podobny czas lotu.

 

A po co takie napięcie?

 

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

 

A to jest w sumie dobre pytanie. Szukałem już na to odpowiedzi kiedy kupowałem helika i nie znalazłem satysfakcjonująco ścisłej odpowiedzi

Tzn. jedyne co znajdowałem, to to, że governorowi prościej trzymać stałe obroty. Biorąc pod uwagę, że na moich pomiarach też wychodzi szybsze rozpędzanie silnika na 6s, to byłbym skłonny w to uwierzyć.

 

Bo jak w szczycie z malutkiego pakietu o pojemności 1300 - 1500 chcesz pociągnąć chwilowo 2.4 kW mocy to przy zasilaniu 4S jest to 160A a przy 6s tylko 108A. A to oznacza, że napięcie na pakiecie nie siada tak szybko...

Wszystko spoko, tylko jak chcesz utrzymać podobną wagę, to będziesz miał też mniejszy pakiet.

W praktyce różnica nie jest jakaś znacząca, jeśli w ogóle istniejąca.

 

 

Wczoraj za to skończyłem ustawianie tego quada.

Udało mi się zbić opóźnienie wynikające z filtrowania do nędznych 3ms i nawet nie wpędzić się w problemy z gorącymi silnikami, czy drganiami (jak ktoś jest ciekaw to mogę opisać jak to robiłem).

 

Efekt jest taki, że ten quad nie jest wręcz stanie zatelepać się przez propwash.

Efekt możecie zobaczyć tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=BPLe2EBaJdo&feature=youtu.be

 

Jak widzicie - bardzo się staram żeby się zatelepał przy wyjściach z nurkowania :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miota nim jak szatan  :D  :D  dopieściłeś Marmotte.

 

Z tym helikiem to mnie zaskoczyłeś myślałem że te potworki latają na większej pojemności niż 1450mah.

Stable like a rock:-)

Jednak nie myliłem sie nazywając Patryka "fanatykiem" quadów. Za co sie nie wezmie musi by perfekcja.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miota nim jak szatan  :D  :D  dopieściłeś Marmotte.

 

Z tym helikiem to mnie zaskoczyłeś myślałem że te potworki latają na większej pojemności niż 1450mah.

 

E nie, dlaczego.

Silnik T-Rexa 470lm w piku oddaje ledwie 1,3kW. Ten quad w piku przepuszcza przez siebie ponad 2,5kW

Aczkolwiek faktem jest, że stosunek masy całkowitej do masy akumulatora  jest znacząco niższy w quadzie.

Ale ogólnie quady to zespół napędowy na stelażu, helik ma całkiem sporo aerodynamiki.

Co zresztą czuć w pilotażu, nie ma to jak wiatr w łopatach helika <3

Stable like a rock:-)

Jednak nie myliłem sie nazywając Patryka "fanatykiem" quadów. Za co sie nie wezmie musi by perfekcja.

 

Pozdro

Eeee, nie tam zaraz perfekcja. Pefekcja latałaby dobrze tylko na nowiutkich śmigłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Quadzik ciągle lata bezawaryjnie i ciągle sprawia masę frajdy.

 

Jak nie wierzycie to macie filmik :) :
https://www.youtube.com/watch?v=WhW_SZG3wY4

 

Na filmiku widać moje boje o coraz płynniejsze latanie - jak widzicie - jest coraz lepiej, ale do LeDriba to mi wciąż dużo brakuje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Obecnie uznaje, że skończyłem swój mały programik badawczy. Tzn. polatałem quadami solidny sezon, ogarnąłem co mi się podoba i jak chce latać, więc ograniczam flotę.

Tzn. pozbywam się wszystkich swoich quadów freestyle'owych (stąd sprzedaż 4ski np.) i zostaje tylko przy swojej ulubionej konstrukcji, czyli właśnie tego quada.

 

Ale... Jeden quad do freestyle'u to mało, więc zdecydowałem się go sklonować.

W tym celu poskładałem takiego misiaczka:
q1.thumb.jpg.7b4b328377c0c023ef8fffa71a6ca59e.jpg

q2.thumb.jpg.5c08021fb63682d0038290c911dec581.jpgq3.thumb.jpg.2a6a53cef4fc36d10dd15f36354dadda.jpgq4.thumb.jpg.119ecd3debdab937d2d7616abc4d81aa.jpg

 

I tak wygląda ze swoim starszym bratem:
q5.thumb.jpg.e2b320dc9edee4bbea3324cc6dda6ae6.jpg

q6.thumb.jpg.b2b523dae36b6fc7028890904ef40cf8.jpg

 

Lata tak samo jak poprzednik, czyli fantastycznie :)

 

Idea jest teraz taka, że te quady mają takie same części (tylko kolorystyka jest różna), więc kiedy ubije na urlopie i jednego, i drugiego, to mogę poskładać z dwóch trupów jednego latającego :)

No i poza tym, kiedy się go włącza to gra "Take on me", więc jest zdecydowanie fabulous  :D

 

 

ps. Smigła na różowym są tylko do fotek. W obu latam na TMotorach 5150, ale te Azury tak ślicznie pasują, że musiałem założyć do zdjęć ❤️

 

 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Patryk Sokol napisał:

 

 

Idea jest teraz taka, że te quady mają takie same części (tylko kolorystyka jest różna), więc kiedy ubije na urlopie i jednego, i drugiego, to mogę poskładać z dwóch trupów jednego latającego :)

No i poza tym, kiedy się go włącza to gra "Take on me", więc jest zdecydowanie fabulous  :D

 

 

ps. Smigła na różowym są tylko do fotek. W obu latam na TMotorach 5150, ale te Azury tak ślicznie pasują, że musiałem założyć do zdjęć ❤️

 

 

Gdyby przy wlaczaniu gral  "South of Heaven " lub chociaz "Jump" , to moze TEZ zaczalbym latac quadami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jarek996 napisał:

Gdyby przy wlaczaniu gral  "South of Heaven " lub chociaz "Jump" , to moze TEZ zaczalbym latac quadami ;)

O, to teraz Cię za słowo trzymam:

Black Sabbath też się znajdzie:

 

 

Acz ze smutkiem stwierdzam, że quadowe silniki grają trochę wysoko na metalowe brzmienia (bo wtedy to ja bym zrobił trzeciego quada, na czarno, który grałby riff z Blues Beatdown Acidów)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie bo chyba nie uaktualniłeś swojego setu, tzn była jakaś zmiana FC z pierwszego postu na holybro, czy jeszcze jakieś inne zmiany miały miejsce ? 

 

Jak myślisz jak by chodził w twoim odczuciu ten zestaw na 4s zamiast 6s ? Próbowałeś latać w ogóle na czwórce, wiem że masz heli i stąd pakiety, ale czy w ogóle próbowałeś ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Exu napisał:

Szybkie pytanie bo chyba nie uaktualniłeś swojego setu, tzn była jakaś zmiana FC z pierwszego postu na holybro, czy jeszcze jakieś inne zmiany miały miejsce ? 

 

Jak myślisz jak by chodził w twoim odczuciu ten zestaw na 4s zamiast 6s ? Próbowałeś latać w ogóle na czwórce, wiem że masz heli i stąd pakiety, ale czy w ogóle próbowałeś ?

 

A tak, zmieniłem.

 

Tzn. zmieniłem FC na iFlighta F7 z podwójnym żyroskopem.

Ważniejsze jest, ze zmieniłem silniki, tj. teraz są iFlight Xingi 2208 1800kV.

 

Tym quadem latałem na 4s, jak najbardziej.

Jakby to powiedzieć - nie bolało :D

Ale rewelacji nie było, ot taka flegma, do bujania się i podziwiania widoków.

 

Z kolei jakby mu zmienić silniki na 2450kV, to konfiguracja 4s byłaby jak najbardziej prawilna.

Do podobnej dynamiki jak u mnie potrzebne byłyby wtedy pakiety koło 4s 1800mAh (bo używam 6s 1300, więc dla zachowania podobnej wagi).

 

Ogólnie - jak już mówiłem. 6s nie ma znaczącej przewagi nad 4s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, sory że się tak dopytuje, ale ja swoją 5 jakiś czas temu tak ładnie przyziemiłem że cały węglowy top plate się wygiął :) 

I chciałem ewentualnie sklonować twój setup ?

 

Wcześniej napisałeś że 

Cytat

Koniec końców zrezygnowałem z FC iFlighta na rzecz Holybro Kakute F7.

Holybro nie jest lepszym FC niż iFlight, po prostu zdecydowałem się kupić w Polsce.

Tzn wymieniałeś FC po raz drugi na iFlight ?

 

Czyli podsumowując - popraw mnie jak się mylę 

1. Rama - Armattan Marmotte

2. Silniki iFlight Xingi 2208 1800kV na 6s - na 4s 2450kV

3. FC - iFlight SucceX F7 TwinG

4. ESC -Tmotora F55A BLHeli32

5. Kamera - Foxeer Predatora

6. VTx - Akk Ultimate

7. Rx - R9 MM

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.