Skocz do zawartości

Pomiar ciągu


robloz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Można - wiele osób w ten sposób lub bardzo zbliżony - wykonało swoje "ciągometry" :D Ja jednak montuję silnik bezpośrednio na wadze. Nie chodzi o to, że dokładniejszy pomiar - chociaz nie wykluczone - ale o to , że łatwiej przechowywac małą wagę niż kolejne ustrojstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie budowy ciągomiarki, tyle że będę stosował wagę wędkarską (coś takiego, tyle że cyfrowa z dużą dokładnością). Silnik mocowany będzie na saneczkach swobodnie przesuwających się na prętach. Coś na wzór saneczek w CD-ROM'ie lub starych stacjach dysków 5 i 1/4 cala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w zupełności wystarczy jak złapiesz gotowy model za ogon (np. sam kadłub) i powiesisz pionowo na dokładnej wadze wędkarskiej. Po włączeniu silnika przyrost wskazań wagi będzie ciągiem silnika. Przy dużych modelach robię to na podwoziu pilnując żeby stało ono na gładkiej powierzchni. Drugim b.ważnym pomiarem jest prąd silnika. Ciągo miarka jest pewnie potrzebna jak latasz ekstremalnie i każdy gram sie liczy. Normalnie takie pomiary jak opisałem wystarczą - przynajmniej mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest wtedy równy gdy odległość silnika od zlączenia listew jest taka jak od złączenia do podporu na wadze. Jest tak na bank przed chwilą to jeszcze liczyłem na reakcjach z mechaniki, mowa o przyrządzie z pierwszego postu. No i jeszcze tam gdzie masz połączone listwy powinien być jakiś zawias albo przegub, nie wiem czy jest nie widac na focie.

 

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy mój pomiar ciągu na wadze połączony jest z pomiarem poboru prądu - tak jak piszesz Piotr. Inaczej mógłbym sie cieszyć z dużego ciągu nie wiedząc, że spalam silnik.

 

Nie no, bez przesady ;) tego juz nie dopisywalem bo wydawalo mi sie dla wszystkich oczywiste :) :) Piszac, ze buduje ciagomiarke, mialem na mysli konkretna hamownie lacznie z pomiarami temperatury regulatora, silnika itd. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.