Skocz do zawartości

Zagadka : Gołębie w wagonie.


idfx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Jak już zrobiło się tak naukowo to i ja zapytam:

 

Na wadze stoi wagon z tysiącem siedzących gołębi, powiedzmy że każdy waży 350 gramów. Waga wskazuje np. 2 tony. Nagle pada strzał z broni hukowej i wszystkie gołębie się podrywają i machając skrzydłami unoszą w połowie wysokości wagonu. Co wskaże waga ? Przypominam, że jest to ten sam wagon pełny gołębi ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu znalem podobna zagadke tylko z kurami na ciezarowce ktora nie mogla podjechac pod gore.

Odpowiedz waga wskaze 1,65 T o ile dobrze licze bez wzgledu na hermetycznosc wagonu wbrew pozorom.

Oczywiacie zakladajac ze wszytkie golebie zaczna fruwać

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu znalem podobna zagadke tylko z kurami na ciezarowce ktora nie mogla podjechac pod gore.

Odpowiedz waga wskaze 1,65 T o ile dobrze licze bez wzgledu na hermetycznosc wagonu wbrew pozorom.

Oczywiacie zakladajac ze wszytkie golebie zaczna fruwać

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

 

wszystkie się poderwą od podłoża, jeśli to coś pomoże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, to ja teraz zmodyfikuję nieco zagadkę Kacpra w robiąc tzw "założenia idealne":

 

1. Wagon jest idealnie nieważki, czyli waży zero i  jest idealnie sztywny i hermetyczny.

2. W środku jest jeden gołąb, ale wielki jak fiks i waży 2 tony. Zestrachany podrywa się i unosi w połowie wysokości wagonu.

 

Ile pokaże waga? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się prosi, zrobić taki model do FPV:

 

1. Cały sprzęt w pękatym i szczelnym kadłubie jest zamocowany na sztywnej półce umieszczonej na 4 pionowych prowadnicach. Na końcach półki są 2 EDFy o ciągu 2,5kg każdy, skierowane ciągiem w dół. Na tej samej półce są zamocowane również pakiety.

2. Model waży 5kg, z czego 4kg waży półka, sprzęt FPV, EDFy i pakiety. Sam model waży tylko 1kg.

3. Przygotowujemy się do startu, bierzemy model do ręki i z trudem unosimy nad głowę..... i w tym momencie pstrykamy w switcha, EDFy ruszają i unoszą półkę i ..... EDFY unosza półkę o wadze 4kg, ciąg EDFów to 5kg, więc półka naciska od środka na górną powierzchnię kadłuba z siłą jednego kilograma, model waży 1kg i voila! Model nic nie waży i startuje bez jakiegokolwiek napędu  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.