Skocz do zawartości

Zagadka : Gołębie w wagonie.


idfx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Heh, odkryłeś paradoks łodzi podwodnej :-)  Wiesz co się stanie z poziomem wody w akwarium,  jeśli wypompujesz wodę z wnętrza łodzi? Podniesie się poziom wody w akwarium i zwiększy się ciśnienie na dno akwarium. Wzrost siły wynikającej z ciśnienia wody na dno akwarium będzie dokładnie równy ciężarowi łodzi. Archimedes kilka tysięcy lat temu już to policzył ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, odkryłeś paradoks łodzi podwodnej :-) Wiesz co się stanie z poziomem wody w akwarium, jeśli wypompujesz wodę z wnętrza łodzi? Podniesie się poziom wody w akwarium i zwiększy się ciśnienie na dno akwarium. Wzrost siły wynikającej z ciśnienia wody na dno akwarium będzie dokładnie równy ciężarowi łodzi. Archimedes kilka tysięcy lat temu już to policzył ;-)

niczego nie odkryłem, tak sobie tylko myślę na chłopski rozum. Jeśli układ zamknięty to chyba nic z niego nie wyjdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wiszący w połowie wysokości wagonu gołąb nie wytwarza żadnego ruchu powietrza skierowanego w dół (zwanego ciągiem). Albowiem wisi na magicznej sile nośnej, która nie powoduje żadnej reakcji i łamie III zasadę dynamiki Newtona :-)

 

Tomku to tak nie działa - obejrzyj sposób poruszania skrzydłami ptaków, a wowczas przekonasz się, że nawet w "zawisie" korzystaja z mechanizmu wytwarzania siły nośnej w sposób bardzo zbliżony do skrzydła. Poruszają skrzydłami do przodu i tyłu, w ten sposób przemieszczają profil w powietrzu i generują siłę nośną. Siła nośna nie jest magiczna ona równoważy ciężar ptaka lub samolotu, więc nic nie łamie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrośnie. Woda ze środka łodzi podwodnej zostanie wyparta przez powietrze i podniesie poziom wody w akwarium.

Ale przeca powietrze też tam było, więc czemu?? :D.

a jak wrzucone kostki lodu sie roztopia w wodzie to co sie stanie ;) to jest wlasnie gimnazjum ;) Dobranoc !

będzie zimny drink
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrośnie. Woda ze środka łodzi podwodnej zostanie wyparta przez powietrze i podniesie poziom wody w akwarium.

Jesteś pewien. Po wypompowaniu wody z łodzi zmniejszy się jej zanurzenie - bo zwyczjnie wypłynie na powierzchnię. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie bedziesz mial tej samej siły nacisku ze skrzydeł co waga gołebia

powietrze sie rozejdzie tez na boki

to tak samo jak model 3d w zawisie wazacy np 2kg i majacy 2kg ciagu i nie będzie wisiał tylko opadał

A kto mówi ze gołąb aby zacisnąć wytwarza ciąg równy a nie większy swojej wadze?

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Tomaszu ,że miałeś siły tak długo przekonywać niewiernych nauce :)

 

tak mi się skojarzyło jak czytałem ten temat, mam nadzieję, że się nikt nie obrazi ;)

 

NWVu0A6.png

 

 

 

No i mamy potwierdzenie przez naukowców jakby ktoś jeszcze był nie przekonany ,że przy założeniach zagadki (duża ilość ptaków) waga się nie zmieni.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh... Zacytuję pana Tomka.

,,Dobra, dałem się wkręcić :-) Przypuszczam, że największy ubaw z tej dyskusji mają Koledzy z forum wieku 15-16 lat, bo to jest zagadka z fizyki w gimnazjum :-) ''

 

Dokładnie. Ja dopiero podstawówkę kończę, a ta dyskusja mnie po prostu załamała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.