Skocz do zawartości

Zagadka : Gołębie w wagonie.


idfx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli uwazacie ze samolot / golab lata jak balon na zasadzie wyporu - porownanie z lodzia podwodna lub jak smigowiec jak u pogroncow mitow to gratuluje znajomosci aerodynamiki.

Proponuje eksperyment stan na wadze w pudelku i podskocz a potemmodczytaj wartosc pomiaru w trakcie skoku.

Kolejny eksperyment myslowy jak zmieni sie wskazanie wagi jezeli przez rzeczony wadon przelici stado golebi ? Albo szybowiec.

 

Kolejny ekseprymet myslowy: dlaczego budynki stojace na podejscu do ladowania nie zawalaja sie pod ciezarem samolotow ktore nad nimi przelatuja?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łódź podwodna w wodzie w tym wagonie też do mnie nie przemawia .. Wyobraziłem sobie to inaczej. Na wierzchu wagonu jest otwór. W środku na spodzie metalowy przedmiot o masie 350 kg podczepiony do liny przeciągniętej przez ten otwór. Masa całkowita wskazana przez wagę 2 tony. Teraz ciągnąc za linę uniesiemy te 350 kg nad powierzchnię spodu wagonu i co się stanie ?? :) Nie daje mi tylko spokoju ten napór powietrza od skrzydeł gołębi. Gdyby dmuchać mocnym śmigłem na wagę to pewnie coś tam wskaże .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podstawy fizyki. Żeby cokolwiek latało musi pokonać siłę grawitacji. Do danego ciała musi być przełożona siła o przeciwnym zwrocie, a że akcji odpowiada reakcja na podłoże oddziaływuje dokładnie taka sama siła. Ponieważ jest to zamknięty Wagon rozpraszanie sił w ośrodkach sprężystych możemy zostawić w spokoju. Areodynamike zresztą też. Obrazowo można to najprościej przedstawić też na przykładzie wagonu. Mamy Wagon i ładunek. Na tym samym wagonie stoi dźwig który podnosi ładunek. Czy teraz ciężar wagonu się zmieni..?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie podstawy fizyki Panie Tomku ... Gołąb to nie odrzutowiec z silnikiem skierowanym w dół, Lata na zasadzie RÓŻNICY CIŚNIEŃ pomierzy górna powierzchnia skrzydła a dolną a nie wielkiego słupa ciśnienia pod skrzydłami. Druga sprawa przy jakich warunkach gaz może być traktowany jako środek sprężysty ? Coś mi się wydaje ze gołąb nie ma szans takich warunków uzyskać.

Tomku wyjaśnij mi zgodnie z Twoim rozumowaniem dlaczego nie ma zniszczeń na linii pasa startowego ? Z punktu widzenia fizyki wielkość wagony nie ma znaczenia.

 

Polecam dogłebne przestudiowanie następującego obrazka : http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://mailgrupowy.pl/files/html/624005,index_html_a16527a.png&imgrefurl=http://mailgrupowy.pl/shared/resources/6077,manewrowanie-statkiem/13717,manewrowanie-odpowiedzi-do-pytan&h=1045&w=1813&tbnid=BBAMh9UQV76LOM:&zoom=1&docid=U-6jmrAF3OSdlM&ei=yViKVebIC8HkUaaxjogN&tbm=isch&client=firefox-a&ved=0CD4QMygVMBU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Na tym samym wagonie stoi dźwig który podnosi ładunek. Czy teraz ciężar wagonu się zmieni..?

Myślę, że ten przykład nie jest adekwatny. Zaproponuję inny eksperyment myślowy:

Mamy jednego gołębia siedzącego pod sufitem wagonu.

W pewnym momencie odbija się i rozpoczyna lot ślizgowy - wytłumacz w jaki sposób siła ciężkości gołębia ma wpływ na ciężar wagonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale ta różnica ciśnień powoduje powstanie siły skierowanej przeciwnie do siły grawitacji. kiedy jest większa od siły grawitacji samolot się wznosi. A zniszczenia nie powstają dlatego, że ciśnienie wytworzone pod skrzydłem ulega rozproszeniu. Tak samo jest z silnikiem odrzutowym . Spróbuj stanąć 2 m za nim a później 200 m. Ciąg silnika się nie zmienia a odczucia są jakby nieco inne

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mamusiu !!! ... a widziałeś na jakiej odległości to ciśnienie ulega rozproszeniu ??? jest to rząd wielkości grubości profilu !!

Proponowałem przestudiowanie rysunku z linku.

Przypominam ze gołąb nie ma silnika odrzutowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę Was! Nie róbcie z tego forum Średniowiecza. Mieszacie układy statyczne z dynamicznymi, próbujecie obalić twierdzenia Newtona i pewnie jeszcze kilka innych. Tomek dobrze napisał: wagon to układ zamknięty i wszystko co się w nim zawiera nie zmienia masy. Cokolwiek by się tam nie działo. Jacek, gdyby samolot miał zniszczyć pas przelatując nad nim , to jakie szkody musiałby wyrządzić podczas kołowania, kiedy cały ciężar spoczywa na kołach?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.