Skocz do zawartości

magilla

Modelarz
  • Postów

    539
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    4

Treść opublikowana przez magilla

  1. Jak w temacie kumpię odbiornik 6 kanałowy od Frsky 2.4GHz kompatybilny z serią D X czy V
  2. magilla

    Moje skrzydła

    Updejt floty: Drukowany model Pika Kupiony na stronie: https://soarkraft.com/products/pika Rozpiętość: 1243mm Waga jakieś 450g Arwing Pro Smart z napolskimniebie https://www.napolskimniebie.pl/smart Specwing
  3. Skrzydlo właściwie gotowe. Zdjęcia pokazują co i jak. ?Waga gotowego skrzydla z wyposażeniem bez pakietu to 625g. Z pakietem i kamerą runam5 orange będzie jakieś 1100g. ⚙️Wyposażenie które użyłem: Motor: SunnySky x2216 1200kV śmigło 8x6 APC Esc: HobbyWing 40A Bateria: 4S2P zbudowana na bazie VTC5A Serwa: Jx PDI1181MG FC: SpeedyBee f405 wing z wgranym iNav GPS: BN880 RX: r9mm z ExpressLRSem Kamera: Ratel 2 VTX: TBS Unify HV 800mW Antena: narazie lolipop Foxxera ale wleci koniczynka z prodrona Tu skrzydło już po zalaminowaniu folią 75mic Gotowe:
  4. Kilka lat temu kupiłem Smarta od Marka z napolskimniebie. W mojej ocenie latał bardzo przyjemnie, nie za szybko, nie miał problemów z zwalaniem się, korkociągiem czy inną taką przypadłością latających skrzydeł. Skrzydło nie zaliczło dzwona ale zmieniłem tyle razy w nim koncepcje rozkładu elektroniki że stwierdziłem pewnego razu dosc.. wybebeszyłem je a piankę wyrzuciłem z myślą zrobie kiedyś nowe. Projekt Marka zakłada silnik uniesiony na takie "wieży"? Patent dobry bo podczas lądowania śmigło o nic nie haczy ale ten element konstrukcji psuje układ elektroniki. Moja nowa wersja Smarta będzie zbudowana trochę inaczej Dla przypomnienia tak wygląda otrzymany zestaw Smarta: Ja pracę zacząłem od projektu druków 3d. Dzięki temu mogłem przygotować sobe wszystkie wydruki oraz dodatki które pomagają w składaniu skrzydełka Tak to wygląda na początku: a tu obróbka lotek jeszcze przed ich struganiem to be continued
  5. Ja w soich modelach nie mam FC, OSD ani innej dodatkowej elektroniki - latam na żywca bo trenuje sobie nimi w zasięgu <500m. Oczywiście do celów treningowych nikt nie zabrania aby to zamontować? Motor się raczej dobiera jak zna się już rodzaj modelu. Lubisz sklejać piankę czy wolisz kupić gotowca? Jak chcesz trochę pokleić to polece Ci Smarta - https://www.napolskimniebie.pl/smart Moim zdaniem super skrzydło, nie jest za szybkie, nie przepada, ląduje samo nawet mocno dociążone. Jest też kilka innych projektów z pianki depronowej które może na początek być dobrym krokiem Jak nie chcesz się bawic w klejenia a chcesz mieć na gotowo to kup jakieś S800, Z84 do tego np jakis silnik z quada..
  6. Początkujący a jak bardzo? No i pytanko czy latanie fpv czy VLOS? Hmm ze względu na prędkość i zwinność ja bym tych modeli nie polecił początkujacym ale tak naprawdę wszystko zależy od wychyleń, tego jaki sie napęd tam wsadziło.. Jako że kilka lat już latam to nie miałem najmniejszego problemu z opanowaniem tych skrzydełek. Ale np. mój znajomy który lata quadami i samolotami jak zobaczył tylko kilka minut jak to skrzydło lata to powiedział cytuje: "rozje*** bym się tym w 10 sekund"
  7. Niestety ale tak jak przypuszczałem bedzie problem z rozwinieciem konkurencji w Polsce. Zainteresowanie niewielkie a osoby, które wspominały ,że sa zainteresowane do dziś nie zbudowały skrzydła? Mój projekt jest otwarty. Moge udostępnić komukolwiek rysuki, rzuty, profile, stle. Można się z nimi zgłosić np do napolskimniebie i Marek dla Was to wytnie. Ja latam tymi skrzydełkami cały czas i bawię sie nimi świetnie?
  8. Rozpocząłem składanie skrzydełka. Nawet nagrałem cały proces klejenia na wideo. Jeśli ktoś kiedyś będzie chętny to zajmę się złożeniem tych filmów w całość Ogólnie jak się ma wszystkie rzeczy przygotowane do złożenia skrzydła to całość zajmowała mi chyba jakieś 2h? Zacząłem też wszystko dokumentować oraz opracowałem kilka druków 3d. Tak powstało skrzydełko które niestety ale zepsułem na OSTATNIM etapie - laminowania ? Folii 75mic której dotychczas używałem zabrakło więc postanowiłem że kupię grubszą od innego producenta. Żelazkiem modelarskim jakoś cieżko mi się ją wprasowywało więc pomyślałem użyję żelazka żony.. Ustawiłem sobie na nim temperature na 1 kropeczkę i jadę... zrobiłem kilka ruchów i przyglądam się folii oraz piance - pianka się przytopiła, że folia zaczęła opierać się o wklejone pręty węglowe. Profil skrzydła całkowicie został zakrzywiony no i się trochę załamałem.. Dnia następnego wziąłem do ręki kolejne rdzenie które miałem od Marka i zacząłem klejenie Tak po chwili powstało 3 skrzydło które docelowo dopieściłem folią reklamową: Komora na osprzęt przed ułożeniem kabli i ich skróceniem: Do odbiornika podpiąłem rc switch którym kontroluje ledy cob oraz dodałem matekowy buzzer na pwm: Tak prezentuj się po zmianie anten na stubby oraz zmianie silniczka na testowy, tani silnik 2200kV. Skrzydło czeka na oblot.
  9. Napisałbyś coś więcej co w nim bedzie latać, co to napędza i jaka Ci waga do lotu tego wyszła. Prezentuj się zacnie
  10. Otrzymałem nowe rdzenie.. Chyba mi starczy skrzydeł na jakiś czas ? Marek z napolskimniebie wyciął nawet dla ułatwienie komory na osprzęt oraz dorzucił negatywy aby skleić równo skrzydła bez zwichrzeń. Skrzydło będzie identyczne jesli chodzi o konstrukcję ale bedzie oparte o cieńsze profile.
  11. Pogody oraz czasu do polatania nie ma za wiele ale coś tam latam.. Skrzydło lata bardzo fajnie i precyzyjnie. Nie przepada też przy małych prędkościach. Można latać szybko i nisko.. Trzeba teraz czasu aby przełamać się wewnętrznie i nie bać się lecieć jeszcze niżej i nizej.. Zbieram osprzęt na kolejną wersję V2 Spec Winga. Tym razem w oparciu o cieńszy profil naca0014..
  12. -- Updejt prac -- Zamontowałem serwa, dorobiłem dodatkowe komory na osprzęt no i całość zalaminowałem folią 75mic. Z przodu kadłuba wyciąłem otór na runcama 5 oraz dorobiłem uchwyt na caddx peanuta. Osprzęt wstępnie zamontowany i skonfigurowany w iNava. Muszę jeszcze ładnie pospinać i poskracać przewody. Całość jak na zdjęciu waży 805g. Dojdzie bateria 4S2P liion i będzie w sumie jakieś 1200g do lotu. Do zrobienia zostało przyklejenie siedziska silnika, zamontowanie jakiś ledów i buzzera i właściwie to... można lecieć O dziwo wyważenie modelu wypada bardzo fajnie i dodatkowy ołów nie będzie potrzebny - jak w przypadku wersji depronowej.
  13. Tak znam aeropoda zastanawiałem się nawet nad nim. W spec wingach często wkładają antenkę z bocznym przewodem od TrueRC. Ja miałem jakiegoś farta bo zobaczyłem, że ktoś właśnie taką sprzedaje na olx ? Tak tak wiem jak to działa. Najprawdopodobniej zastosuje to co u Ciebie i to co stosuje w wszystkich swoich modelach. Chociaż kusi mnie trochę ta xf-race bo tak jak napisałęś nie chodzi o zasięg. Peanuta jeszcze nie przetestowałem w powietrzu bo jakoś przez cały czas brakuje czasu i pogody. Pobawiłem się w domu nagrywając swoje dzieci i naprawdę fajnie to działa. ELRS mam już dość długo. Przeflashowałem R9M oraz odbiorniki Splim+ i r9mm. Mam też DIY i działa nawet dobrze chociaż nie lubi się z wideo 1.3. Brak mu filtracji modułu RF i bardzo szybko łapał FS po 1km. W tym modelu zastosowałem RX od Happy Model bo niedawno doszła aktualizacja ELRS i można w tym małym odbiorniku wyprowadzić bezpośrednio PWM do 4 serw więc idealnie pod takie skrzydło. Narazie tego nie przetestowałem bo kupiłem też konwerter CRSF -> PWM od mateka, dzięki któremu mam kilka podstawowych danych telemetrii takich jak VBAT. Ogólnie to przesiadka na ELRS jakoś nie wniosła dużo w moje latanie bo i R9 to też solidny link. Chciałem czegoś nowego i jakoś zostało Można powiedzieć, że nawet trochę straciłem po przesiadce z R9. R9M ma wyprowadzenie sPortu z tyłu modułu, które używałem jako komunikację z moim trackerem. Aktualnie nie mam tej możliwości. Jumper T16 też jakoś nie bardzo chce działać po bluetooth z trackerem, więc ten się kurzy..
  14. Skrzydełko częściowo poskładałem i okleiłem. Do zastanowienie pozostał mi sposób jak zamontować antenę dipola od rx. Chodzi o to aby tak ją zamontować aby jak najmniej wystawała poza obrys skrzydła. Być może przesiądę się na antenę płytkową 868 od TBS x-race. Na tył dorzuciłem czerwone 3 watowe coby 12V zasilane prosto z wtyczki balansera. Jak widać już na powyższym zdjęciu Mikołaj podrzucił mi w tym roku nową kamerkę Caddx Peanuta ?, więc jak dobrze pójdzie będą ciekawe nagrania. Model jeszcze nie w 100% zakończony ale nie wytrzymałem w ubiegłym tygodniu i wyskoczyłem na łąkę niedaleko mnie na pierwsze testy. Nie było kamerowania bo nie było na to czasu. Skrzydło lata poprawnie chociaż wymaga jeszcze regulacji na którą zabrakło już czasu bo się ściemniało i okrutnie temperatura zaczęła spadać w dół. Jak się zrobi trochę cieplej i znajdę trochę czasu to przejadę się na kolejne testy.. Tymczasem w domu zauważyłem, że słabo przymocowałem vtx w komorze skrzydła i najprawdopodobniej przy lądowaniu wyrwało się gniazdo UFL anteny. Od znajomego muszę pożyczyć miernik mocy vtx i sprawdzić czy nie upaliłem tego vtxa od TBS.. szkoda by było Samą antenkę rozebrałem i wymieniłem w niej pigtail
  15. Mały updejt tematu. Draczek przybrał pszczele barwy. Można już instalować elektronikę.
  16. Panowie to nie ma na co czekać tylko wycinajcie skrzydełka zimą i w przyszłym sezonie organizujemy jakiś zjazd, kilku chętnych już mam Rozmawiałem z Markiem i może udało by się wprowadzić do jego sklepu jeden model spec wingów tak aby wszyscy mieli ustandaryzowane skrzydło dostępne w Polsce. To by było super.. Tymczasem skompletowałem wszystkie podzespoły
  17. Chyba nie było tematu na forum o FPVWRA (FPV Wing Racing Association) więc w małym skrócie wyjaśnie. Są to zawody skupiające się na skrzydłach fpv z w miarę ustandaryzowanej konstrukcji https://fpvwra.net/ Zasady proste - 5 klas piankowych skrzydełek (szczegóły na stronie: https://fpvwra.net/spec-wing-courses-2/). Zabronione jest używanie FC lub innej stabilizacji. Klasyfikacja Spec Wing jest chyba klasą najbardziej popularna i najbardziej ustandaryzowaną: Wingspan: 36" +/- 1/2" Does not include wingletsAirfoil: NACA 0014Wing sweep: 12" +/- 1/2"Chord: central- 9", tip- 6" +/- 1/2" (includes elevons!)Root Chord thickness: 1.25" +/-1/4"Tip Chord thickness: 0.85" +/-1/4"Elevons: balsa or foamMaterial: EPP, EPS, EPO, fan fold foam, or foam board (Foam board should be formed to airfoil requirements)Motor: Cobra CP-2210 2200kv MotorT-Motor AT2310 2200kv MotorTurnigy D2826-6 2200kv MotorBattery:3s 2200 (Max Charge 4.2V per Cell)VTX: 200 mW 5.8GHz w/ racebandVertical stabilizers: Winglets ONLY (new for 2018 season)Winglets: ABS, coroplast, or foam (3D Printed materials such as PLA or PETG are also acceptable)Servos: Builder's choiceESC: Builder's choice (BLHeli is recommended)Prop:Cobra Motor- APC 6X4, T-Motor APC 6x4, Turnigy Motor- APC 6X5.5ESpars: Builder's choice not less than 1/2" behind leading edgeFlight Controller: FC/gyros are not permitted Naoglądałem się ostatnio co wyprawia Shelby Voll swoim Spec Wingiem V3 i stwierdziłem, że zbuduje sobie podobne skrzydło trzymając się wytycznych Spec Wing. Szybki telefon do Marka z napolskimniebie i po kilku dniach miałem już rdzenie epp na stole - brawo dla Marka! Aktualnie czekam na silnik bo z pośród 3 dopuszczonych do klasy spec wing tylko tmotor 2310 jest najbardziej osiągalny z przesyłką z Chin.
  18. Polatałem kilka razy tym depronowym skrzydłem i szybko zacząłem odczuwać, że depron to jednak za słaby materiał do takiego typu cięższej konstrukcji fpv.. Wyrysowałem więc projekcik i za sprawą Marka z napolskimniebie dostałem rdzenie z epp. Jupi! Wybebeszyłem starą konstrukcje z całego wyposarzenia i zacząłem dłubaninę ?
  19. Przyglądam się od początku Twoim zmaganiom w tym wątku i muszę przyznać że masz strasznego pecha.. ale i mega cierpliwość za co szanuje ?
  20. Mamy jeszcze do dyspozycji tańsze rozwiązanie opesourcowe OpenHD. Jakość gorsza oczywiście niz DJI - wynika to aktualnie z gorszych kamer do RPi. Kwestia tylko kiedy jakiś producent zrobi gotowy hardware do tego i będzie znowy boom na rynku - podobnie jak z EpressLRS. Na YT możemy doszukać się całkiem ciekawych dystansów zrobionych na tym cyfrowym linku wideo:
  21. Nie słyszałem o wielu reklamacjach RunCam 5 Orange. Bardzo fajna kamerka w podobnych pieniądzach jak ten twoj nieszczęsny runcam 2 4K. Latam na niej. Fajny obraz..
  22. Strzelam, że to właśnie woda w kubeczku stoi obok kleju na ostatnim zdjęciu
  23. Dla pakietu liion 4S1P 18650 to SS 2216 1250kv trochę za dużo..z jakich by nie był ogniw to nie posłuży długo. Ale model pięknie Ci wychodzi Powodzenia!
  24. Coś chyba pomieszałeś z tymi nadajnikami i odbiornikami Moxon jest zapewne na odbiorniku a dipol w modelu na nadajniku
  25. Fajne. Takie pytanko ile pradu wytrzyma taki uklad? Ostatnio myślałem o podobnym układzie ale pracującym z mocniejszymi diodami COB 12V. Myślałeś o możliwości rozszerzenia swojego projektu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.