Jump to content

Fuzzy

Modelarz
 • Content Count

  53
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutral

About Fuzzy

 • Birthday 03/28/1994

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Kraśnik
 • Imię
  Patryk

Recent Profile Visitors

621 profile views
 1. Cześć,Mam na sprzedaż model samolotu Velox II 2,6m - Z wersji KIT. Model w bardzo dobrym stanie. Silnik DLE85 - wypalił ok. 12l paliwa. Serwa:4x lotki CLS1606SP2x wysokość CLS3015s1x kierunek DCS16942CHV 44kg!1x gaz HS-5565MHPowerBox Dualsky S.bus - wraz ze zintegrowanym włącznikiem, kill switch, kołpak laminatowy, śmigło fiala, kabinka węglowa. Wszystkie dźwignie alu, zasilanie lipo. Przedłużacze serw lutowane na kablu HITEC. W zestawie również pokrowce na skrzydła, stateczniki i kierunek.sam model z silnikiem, kupiłem używany - oblatany bez elektroniki. Elektronika którą wymieniłem wyżej jest całkowicie nowa - nigdy nie latana. Plany się zmieniły, stąd decyzja o sprzedaży. Z racji gabarytu, odbiór osobisty. Po więcej pytań zapraszam na priv Możliwość sprzedaży bez elektroniki. 4,800.- Całość
 2. Cześć, Sprzedam nadajnik Futaba T8FG - wgrane oprogramowanie na 12 kanałów. Nadajnik w 100% sprawny, i pewny - obsługiwał duże benzyny. Jedyny problem (nie wiem czy to można nazwać problemem) to ekran - pod pewnym kątem widać pasy na ekranie (jak się patrzy od dołu) - próbowałem to pokazać ale ciężko jest to uchwycić. Może to być też kwestia ustawienia kontrastu ekranu, nie walczyłem z tym. Nie przeszkadza to w używaniu, jest ledwo widoczne, i to pod odpowiednim kątem. Oczywiście cały komplet. 520 zł z wysyłką, dla zdecydowanych minimalna negocjacja lub gratis.
 3. Cześć, Kupie FrSky Horus x10 lub x12s, Pw.
 4. Pytam, ponieważ miałem podobny problem w mojej wildze (RCGF26). Nie trzymała prawidłowo IDLEDOWN do lądowania, oraz problem był też po stronie wolnych obrotów. Problemem okazał się gaźnik - a raczej jego dźwignia.. Była za krótka, przez co serwo miało małą rozdzielczość. Silnik robił co chciał, objaw był bardzo podobne do twoich. Na ziemi wolne obroty skakały, podczas lotu "ciężko" było latać na średnich.
 5. Wrzuć foto połączenia: Serwo > popychacz > gaźnik.
 6. Ty tak serio czy ktoś Ci zapłacił? To tak jak byś robił poradnik jak włączyć nadajnik lub jak zamówić model. Oczywistym jest, że początkujący szuka OTWARTEJ przestrzeni, bez drzew, ludzi i innych elementów infrastruktury która może wpłynąć na swobodny lot modelem, nie - wspominam tu już o początkowej nauce odruchów na symulatorze. Osoba która juz trochę lata, jest już w stanie ocenić czy drzewo lub coś innego będzie mu przeszkadzało w starcie, locie czy lądowaniu, i wybierze odpowiedni teren.
 7. Ja mam 330 GB od Multiplex, coprawda inny silnik z innym KV. Latam na 3S - 2 łopaty APC 13x6,5. U ciebie sporo mniej KV, osobiście testował bym okolice 14x10 / 14x8,5 E od APC Edit. Pakiet oczywiście z dużo "C" ?
 8. Jeżeli chodzi o przyczyny, to doszło nawet do tego, że odkopałem fundament. Generalnie fundament jest stary, ale "smoła" jest. Problemem mogły być odsłonięte cegły i ziemia przy nich - zostały potraktowane dysperbitem, generalnie nie wiele to dało. Miejsce modelarni nazwałem "Piwnicą" bo generalnie są to pomieszczenia służące jako piwnica, ale de fakto poziom podłogi jest ok. 15-20cm niżej niż poziom gruntu na zewnątrz. Wilgoć podejrzewam jest tam dlatego, iż nigdy nikt tam nic nie robił - mieszkam tam od roku, a i na początku sam popełniłem pare błędów, np. wietrzenie cały dzień - zimne sciany plus cieple powietrze daje efekt odwrotny. Ściany nawet nie były malowane, wentylacja była zaklejona - bo przecież ciepło ucieka :D Generalnie dopiero ja zabrałem się za cokolwiek, wydaje mi się że przy zachowaniu kilku zasad, będę w stanie uzyskać 60% stałej wilgotności co mnie by satysfakcjonowało.
 9. Generalnie dziś przez noc działał znowu mój system od wilgoci, spadło na 73, koło 6 rano otworzyłem okna tak na 10min, i pokazało 67% - więc znośnie. Generalnie po pierwsze - nie można wietrzyć w dzień. Myśle że jak zejde do 60% będzie ok. Kolejna sprawa, to znalazłem temat na RCGroups, tam ktoś pisał że ogółem mieszka w takiej części kraju, gdzie wilgoć nie spada poniżej 70%, i generalnie to nie zauważył by coś mu się stało z modelami.
 10. I muszę po części przyznać rację. Dziś po 18 otworzyłem okna by przewietrzyć piwnice. Z 67% wzrosło na 80% :( W takim razie nie pozostaje nic innego, jak poprostu okna nie otwierać, i najmniej wietrzyć w dzień.
 11. Czyli generalnie fakt, że mam stare okno może znaczyć że właśnie przez nie wlatuje ciepłe powietrze, i następuje efekt o którym piszesz?
 12. Okno generalnie pamięta jeszcze czas budowy domu (30lat temu) więc napewno nie jest tak szczelne plastikowe. Sprawdzałem wentylacje to zaciąga ostro.
 13. To i ja mam dodatkowo mały osuszacz, i wiatrak który miesza powietrze w środku. Generalnie od ponad tygodnia chodzą wszystkie naraz. Po pierwsze, sprawdź poziom wilgotności. Ja szczerze się zdziwiłem, na forum żadnego tematu o wilgoci w modelarni, a przecież to dosyć istotna sprawa :)
 14. No to było by najprostsze :D Generalnie zastanawiam się jak temu zaradzić.
 15. Wentylacja grawitacyjna, prosto do komina wentylacyjnego - dodatkowo wstawiłem wentylator wyciągowy. Oczywiście kanał tylko do tego pomieszczenia. Wylewka robiona miesiąc temu, malowanie w ost. sobotę - i ostre wietrzenie w niedziele. Edit. Dodam tylko, że te pomieszczenia nie były nigdy malowane - pomimo gruntu, poszło mi 20l farby na pomieszczenie 25m2 a i tak są prześwity. Fakt, że w innych pomieszczeniach w piwnicy mam ok. 20stopni, a w modelarni jest teraz 24. Z tego co wiem, to im większa temperatura, tym większa wilgoć? Mam osuszacz 20l/24h 400w, wyciąga mi ok. 5l w dobę. Zastanawia mnie tylko fakt, jak wilgotność na poziomie 70-80% wpływa na przechowywanie modeli - a w moim przypadku niestety wilgoć w modelarni, to być lub nie być
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.