Jump to content

Fuzzy

Modelarz
 • Content Count

  49
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Kraśnik
 • Imię
  Patryk

Recent Profile Visitors

369 profile views
 1. Jeżeli chodzi o przyczyny, to doszło nawet do tego, że odkopałem fundament. Generalnie fundament jest stary, ale "smoła" jest. Problemem mogły być odsłonięte cegły i ziemia przy nich - zostały potraktowane dysperbitem, generalnie nie wiele to dało. Miejsce modelarni nazwałem "Piwnicą" bo generalnie są to pomieszczenia służące jako piwnica, ale de fakto poziom podłogi jest ok. 15-20cm niżej niż poziom gruntu na zewnątrz. Wilgoć podejrzewam jest tam dlatego, iż nigdy nikt tam nic nie robił - mieszkam tam od roku, a i na początku sam popełniłem pare błędów, np. wietrzenie cały dzień - zimne sciany plus cieple powietrze daje efekt odwrotny. Ściany nawet nie były malowane, wentylacja była zaklejona - bo przecież ciepło ucieka :D Generalnie dopiero ja zabrałem się za cokolwiek, wydaje mi się że przy zachowaniu kilku zasad, będę w stanie uzyskać 60% stałej wilgotności co mnie by satysfakcjonowało.
 2. Generalnie dziś przez noc działał znowu mój system od wilgoci, spadło na 73, koło 6 rano otworzyłem okna tak na 10min, i pokazało 67% - więc znośnie. Generalnie po pierwsze - nie można wietrzyć w dzień. Myśle że jak zejde do 60% będzie ok. Kolejna sprawa, to znalazłem temat na RCGroups, tam ktoś pisał że ogółem mieszka w takiej części kraju, gdzie wilgoć nie spada poniżej 70%, i generalnie to nie zauważył by coś mu się stało z modelami.
 3. I muszę po części przyznać rację. Dziś po 18 otworzyłem okna by przewietrzyć piwnice. Z 67% wzrosło na 80% :( W takim razie nie pozostaje nic innego, jak poprostu okna nie otwierać, i najmniej wietrzyć w dzień.
 4. Czyli generalnie fakt, że mam stare okno może znaczyć że właśnie przez nie wlatuje ciepłe powietrze, i następuje efekt o którym piszesz?
 5. Okno generalnie pamięta jeszcze czas budowy domu (30lat temu) więc napewno nie jest tak szczelne plastikowe. Sprawdzałem wentylacje to zaciąga ostro.
 6. To i ja mam dodatkowo mały osuszacz, i wiatrak który miesza powietrze w środku. Generalnie od ponad tygodnia chodzą wszystkie naraz. Po pierwsze, sprawdź poziom wilgotności. Ja szczerze się zdziwiłem, na forum żadnego tematu o wilgoci w modelarni, a przecież to dosyć istotna sprawa :)
 7. No to było by najprostsze :D Generalnie zastanawiam się jak temu zaradzić.
 8. Wentylacja grawitacyjna, prosto do komina wentylacyjnego - dodatkowo wstawiłem wentylator wyciągowy. Oczywiście kanał tylko do tego pomieszczenia. Wylewka robiona miesiąc temu, malowanie w ost. sobotę - i ostre wietrzenie w niedziele. Edit. Dodam tylko, że te pomieszczenia nie były nigdy malowane - pomimo gruntu, poszło mi 20l farby na pomieszczenie 25m2 a i tak są prześwity. Fakt, że w innych pomieszczeniach w piwnicy mam ok. 20stopni, a w modelarni jest teraz 24. Z tego co wiem, to im większa temperatura, tym większa wilgoć? Mam osuszacz 20l/24h 400w, wyciąga mi ok. 5l w dobę. Zastanawia mnie tylko fakt, jak wilgotność na poziomie 70-80% wpływa na przechowywanie modeli - a w moim przypadku niestety wilgoć w modelarni, to być lub nie być
 9. Cześć. Szukałem, nie znalazłem - a temat dla mnie, pewnie dla innych również - dosyć istotny. Jaka powinna być wilgotność w modelarni? Wiem że temat dosyć błachy, ale... Przygotowałem sobie modelarnie w piwnicy - moja Pani goni mnie z pokoju ze szpargałami, i stąd pytanie. Po zrobieniu wylewki i przygotowaniu pomieszczenia, mam wilgotność na poziomie 75% - pomimo wietrzenia, osuszania osuszaczem przemysłowym nie chce bardzo spaść, po wyłączeniu wszystkiego rośnie nawet do 80. Nawet wentylacja grawitacyjna zrobiona. Fakt że ostatnio deszcze itp, - nie ma kiedy dobrze wszystko wyschnąć. Czy przy takiej wilgotności dobrze jest trzymać modele czy raczej jest za duża? Jaką macie u siebie wilgotność?
 10. Kolega ma do sprzedania , jak jestes zainteresowany Wilgą to tel do niego 695424080 Heniu Łuczak

   

 11. Cześć, Szukam PZL 104 Wilga w benzynie. Do 1,8 - 2,5m - najlepiej z silnikiem. Może ktoś coś? :)
 12. Hej Patryk. Mam  z małych 3d Tristianię z HK  , halówka ale świetnie sobie radzi nawet przy dość silnych podmuchcach na dworze. Oddam za 100kę.

  Wymaga tylko dopieszczenia baterii i odbiornika.

  Pozdrawiam

  Piotr 

  P.S. Mój telefon to 500323686

 13. Cześć Kupie mały model do latania 3D przed domem/na hale. Najlepiej RTF pw.
 14. Cześć, Poszukuję Power Menagera - Może być RCCSKJ, PowerBox Evolution, Dualsky s.hub. pw
 15. Cześć, pora uzupełnić stajnie Poszukuję model 2,2m - Extra/MX2/VELOX itp pw
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.