Skocz do zawartości

duplex TU kontra MX-12


Grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem wiem ,bylo juz pisane.Ale przepraszam ze raz jeszcze ten watek.Jutro dotrze paczka i prosze uzytkownikow MX-12 co przerabiali radio na duplexa o kontakt na GG 7366844 lub lepiej skype grzegorz.hucher.Cel pomoc w montażu. Dzieki koledzy.

PS no chyba ze na forum ale modowie nas pokaraja za nowy post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie a ja już zrobiłem fotki...OK. dobrze że sobie poradziłeś, tym wieksza satysfakcja.Zasięg, a jk dużymi modelami latasz? Szybowiec o rozpietosci 2m z odległości 400m jest kropką... Wiecej nie testowałem, ale gdzieś na rc-group pisali żezasieg jaki pomierzyli na ziemi dawał pozytywny wynik z odl 1700m...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nasunelo mi sie jeszcze jedno pytanie .Jak sie ma 2,4GHz do latania symulatorem?Normalnie wyjmowalem kwarc przy modulacji 35MHz a teraz co mam zrobic ,czy wogole moge podpiac pod komputer a i naajnik piszczy do puki nie wlacze odbiornika.Prosze o odpowiedz dzieki panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj co napisałeś i popraw, bo ja ledwo przez to przebrnąłem.

Normalnie wyjmowalem kwarc

Po co? Po podłączeniu kabla symulatora moduł w.cz. jest odłączany.

Jeżeli nie wiesz jak teraz zachowuje się nadajnik, to zbinduj jakiś testowy zestaw typu odbiornik i serwo, a następnie sprawdź, czy po podłączeniu kabla odbiornik nadal reaguje na polecenia. Prościej się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naajnik piszczy do puki nie wlacze odbiornika

 

Jak to nadajnik piszczy? Jak masz włączony nadajnik i włączone zasilanie odbiornika, a następnie wyłączysz ODBIORNIK - wtedy nadajnik piszczy sygnalizując brak połączenia(transmisji) z odbiornikiem - nie inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo jezeli gniazdo D.S.C odlacza modulacje to po co jest wskazane wyciagac kwarc

Może z rozpędu napisali :mrgreen: Jak podłączałem MX16S to kwarcu nie wyciągałem - bo takowego brak :mrgreen: Kiedys miałem Hiteca eclipsa i podłączając do symulatora również nie wyciągałem kwarcu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie mam schematu MX12, ale możliwe, że oni zalecając wyjmowanie kwarcu jednak mają trochę racji. Gnizado trenera, odcina na pewno sygnał PPM do modułu w.cz. , ale nie odcina prawdopodobnie zasilania modułu w.cz. Czyli podczas pracy na symulatorze nadajnik nie emituje sygnału przez antenę, ale część modułu w.cz. - generator kwarcowy i modulator fm dalej pracuje, bez potrzeby. Można to sprawdzić, porównując pobór prądu przez nadajnik pracujący z symulatorem, raz mierząc prąd przy wyjętym kwarcu, raz przy włożonym.

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo jezeli gniazdo D.S.C odlacza modulacje to po co jest wskazane wyciagac kwarc

Może z rozpędu napisali :mrgreen: Jak podłączałem MX16S to kwarcu nie wyciągałem - bo takowego brak :mrgreen: Kiedys miałem Hiteca eclipsa i podłączając do symulatora również nie wyciągałem kwarcu...

 

w starszych nadajnikach wyjęcie kwarcu usypiało część w.cz. i zapobiegało spaleniu końcówki mocy przy pracy ze złożoną anteną . w nowych nadajnikach z gniazdem trener/ symulator wyłączenie odbywa się automatycznie . ale wielu producentów mechanicznie nadal umieszcza taką informację w instrukcjach.

 

swoją drogą ma ktoś schemat od flash 5x interesuje mnie tylko część w.cz. bo była zmarła na skutek pracy ze złożoną anteną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą ma ktoś schemat od flash 5x interesuje mnie tylko część w.cz. bo była zmarła na skutek pracy ze złożoną anteną

Prawie na pewno, padł pierwszy (patrząc od strony wyprowadzenia anteny) tranzystor. Może da się z pomocą lupy przeczytać ozanczenie na obudowie.

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sie ma sprawa do ustawienia antenek odbiornika w modelu ??sa krótkie 10 cm.Musza byc pod katem 90stopni ustawiane ??czy maga byc rownolegle

Mówiąc nieco żartobliwie, anteny równolegle równa sie smierć. Dodatkowo, stykające się, nawet przez przypadek, nie izolowane, końcowe części robocze anten, równa się pewna śmierć. Najlepiej jest tak - patrząc na model w locie normalnym, jedna antena jest pionowo, druga poziomo i tworzą kąt 90 st.

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem .Tyle ze u mnie w modelu nie bardzo jest jak tak dac.Dalem pod 90st tyle ze w poziomie czyli jedna w zdluz kadluba a druga w skrzydlo,czy moze byc?A i czy musza byc na zewnatrz (przynajmniej jedna)czy maga byc w kadlubie?Model drewniany pokryty monocota srebrna.Sory Panowie z marudze ale 2,4 GHz dla mnie to nowosc.moze sa jakies jeszcze wskazowki uzytkowania wazne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.