Skocz do zawartości

Yak-7 NPN


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

image.thumb.png.60e3fa9af1fd52b2b4450c24f90a6a8e.png
Hej, dołączam do zabawy w ESA. Rozpoczynam budowę pierwszego combata. Wybór padł na Yak-7 od napolskimniebie.pl . Z tej strony wielkie dzięki dla @endriuRC który pomógł mi w wyborze. 
Nie mam zbyt dużego doświadczenia w budowie samolotów RC więc spodziewajcie się wielu pytań z mojej strony :) 
Sprzęt jakiego zamierzam użyć: 
- silnik A2212/10T 1400KV z prop saverem

- śmigło GWS 8x4
- serwa chińskie MG90
- ESC 30A

- odbiornik ELRS 2.4GHz - jakaś mała pchełka

- aku 3S 1300mAh
Nie mam jeszcze sprecyzowanego malowania, zobaczymy jak się potoczy budowa.
IMG_20260619_231137.thumb.jpg.7627de822676da7147ffb28a986cd971.jpg


 

Opublikowano

Te serwa chińskie mg90 to szajs kup sobie serwa metalowe DSPOWER. Powodzenia w budowie czekam na relację ! 

 

Śmigło APC 8X6 dużo lepiej się sprawdzi niż te pomarańczowe gws które jest tandetne. 

 

Polecam stałą piastę przy gumkach jest bardzo niebezpiecznie i jest problem ponieważ pekają i caly czas je trzeba wymieniać.

Opublikowano

Witaj Mirku :)

Do ciebie będę się jeszcze odzywał. Jestem z Krakowa, może uda się kiedyś spotkać na wspólne latanie :)

Opublikowano

Czy UHU Por będzie wystarczający do sklejenia połówek skrzydeł i przyklejenia ich do kadłuba? Jak sądzicie?
Widziałem też, sposób z Soudalem 66A nałożonym wewnątrz klejonej powierzchni wzmocnionym po zewnątrz CA. CA szybko łapał na brzegach dając czas soudalowi na sklejenie środka. 

Opublikowano
8 godzin temu, Juffre napisał:

Czy UHU Por będzie wystarczający do sklejenia połówek skrzydeł i przyklejenia ich do kadłuba? Jak sądzicie?
Widziałem też, sposób z Soudalem 66A nałożonym wewnątrz klejonej powierzchni wzmocnionym po zewnątrz CA. CA szybko łapał na brzegach dając czas soudalowi na sklejenie środka. 

Soudal dużo pewniejszy + ca

  • Lubię to 1
Opublikowano

Ja w swoim ostatnim modelu skleiłem na UHU-por połówki skrzydła i przykleiłem je do kadłuba.

Doszedłem do wniosku, że EPP i tak jest elastyczne a sztywności nadają dźwigary z prętów węglowych oraz szerokość kadłuba zapewnia dodatkowe usztywnienie sklejonych połówek skrzydła.

Mam jedynie wątpliwości, czy zrobiłem dobrze przyklejając skrzydło do kadłuba na UHU-por. A to dlatego, że przy ewentualnym oddzieleniu się skrzydła od kadłuba w wyniku kraksy szybkie przyklejenie klejem CA z przyśpieszaczem miejsca uprzednio sklejonego UHU-porem może być słabe. Zawody pokażą, czy dokonałem słusznego wyboru 🙂 

  • Lubię to 1
Opublikowano

Klejenie skrzydła do kadłuba ... co modelarz to inny pomysł a ja uważam "po latach praktyki" 😁 (ale to zabrzmiało :)), że nie warto tego połączenia wykonywać pancernie.

1. Styk kadłuba ze skrzydłem jest szeroki i najczęściej dobrze spasowany

2. pełne przesmarowanie spoiny (całej szerokości połączenia) nic nie daje bo mechanicznie pracuje jedynie styk z uwagi na znaczną sztywność skrzydła

3. kleję zatem CA jedynie w 6 punktach o szerokości ok 5mm ... przód, środek, końcówka... reszta bez kleju, czyli bez smarowania czymkolwiek w środku tylko sześć takich "szpilek" na styku kadłub skrzydło

4. takie połączenie nigdy mnie nie zawiodło a przy takim "lekkim" klejeniu jest szansa, że przy niekorzystnym uderzeniu odpadnie całe skrzydło a nie zostanie złamane wraz z węglami

5. Lekkie klejenie umożliwia też łatwą wymianę serw w sensie wyjęcia kabli oraz łatwą wymianę skrzydła po intensywnym sezonie

 

Cytat

Do ciebie będę się jeszcze odzywał. Jestem z Krakowa, może uda się kiedyś spotkać na wspólne latanie :)

Zapraszam do kontaktu - polatamy i może ESA znów się w Krakowie obudzi

ms

 

 

 

  • Lubię to 1
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.