Skocz do zawartości

TOTO-7 pierwszy w życiu RC, relacja


darek_op

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
To podsunę duży motoszybowiec ze skrzydłem fornirowanym. Bardzo fajna technologia.

Można popróbować lotów na bardziej specjalistycznych profilach niż CLARK-Y czy NACA 24xx

 

ekhem..... że tak .......... ten tego

 

proponuje wyciąć sobie negatyw Clarków w kilku grubościach % i przejść się po sklepach ..

popatrzeć po przykładać........

 

problemem nie jest profil a niedbałe odwzorowanie

fizyka od lat 60 czy 70 się nie zmieniła powietrze tez nie ewoluowało......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Toto dostał nowe skrzydełko :D Ma wklejony z dwóch stron dzwigar sosnowy 5x5 i zostało oklejone taśma pakową. Jest naprawde bardzo sztywne i dodatkowo prawie 200g lżejsze :mrgreen:

 

nr1180.jpg

nr1176.jpg

 

Skrzydło wycięte ze styropianu ma bardzo dobrze odwzorowany profil :D

nr1179.jpg

 

Samolot zdecydowanie lepiej lata chociażby ze względu na kuracje odchudzającą, ale mam także wrażenie,że prawidłowy , zgodny z planami profil zapewnia mu spokojniejszy lot.

 

Poniżej filmik autorstwa Andrzeja z poniedziałkowych lotów

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podsunę duży motoszybowiec ze skrzydłem fornirowanym. Bardzo fajna technologia.

Można popróbować lotów na bardziej specjalistycznych profilach niż CLARK-Y czy NACA 24xx

 

Tak się wtrące niedbale :)

Można budować, tylko pytanie - po co? :)

 

Ze skrzydła zrobić super aerodynamiczny płat, o wspaniałych właściwościach, natomiast kadłub z lat 30 i 40 samolotów? No, może nawet i 20? :)

 

IMO to tak jakby do malucha włożyć silnik od F1, lub coś w ten deseń :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.