Skocz do zawartości

http://www.rc-electrotown.pl/


smootny

Rekomendowane odpowiedzi

1. kolego smootny smutne jest to że na siłe starasz się coś udowodnić jeżeli masz dowody na nelegalny interes idz do skarbówki z to zgłoś jeżeli nie to właściciel może podać cię do sądu o pomówienie !

 

2. druga sparwa po kiego czorta kupowałeś w takim sklepie trzeba było zajechać do jakiegoś fizycznego i tam "pewnie" dostał byś swój towar z papierkiem.

 

3.

mammuth - w takim razie wykasuj wątek bo mnie szlak trafi !!!!!!!

.... skoro już każdy tu robi co chce - paranoja ...

 

jeżeli nie pasuje Ci sposób w jaki prowadzimy forum to je zmień na inne.

 

4. myśle że cały ten temat powinien polecieć do kosza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

 

jeżeli nie pasuje Ci sposób w jaki prowadzimy forum to je zmień na inne.

 

 

 

I znów się zaczyna JAZDA - czy tu swojej opinii nie można wyrazić w sposób taki jaki się chce ???? czy to jakaś CENZURA jest ???

 

meloow a może to ciebie trzeba zmienić - nie zastanawiałeś się nad tym ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meloow a może to ciebie trzeba zmienić - nie zastanawiałeś się nad tym ????

 

nie ma problemu napisz petycje do admina

 

 

smootny nie chodzi o to twoje zdanie czy opinie przecież możesz mieć negatywe odczucia. chodzi tylko o to że napisałeś że gość byś może handluje na lewo a nie miałeś do tego żadnych podstaw. I tyle ma do napisana w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. kolego smootny smutne jest to że na siłe starasz się coś udowodnić jeżeli masz dowody na nelegalny interes idz do skarbówki z to zgłoś jeżeli nie to właściciel może podać cię do sądu o pomówienie !

 

2. druga sparwa po kiego czorta kupowałeś w takim sklepie trzeba było zajechać do jakiegoś fizycznego i tam "pewnie" dostał byś swój towar z papierkiem.

 

3.

mammuth - w takim razie wykasuj wątek bo mnie szlak trafi !!!!!!!

.... skoro już każdy tu robi co chce - paranoja ...

 

jeżeli nie pasuje Ci sposób w jaki prowadzimy forum to je zmień na inne.

 

4. myśle że cały ten temat powinien polecieć do kosza ;)

 

Meloow - jesteś moderatorem tutaj i od Ciebie wymagać należy więcej niż wyganianie ludzi stąd. Kiedyś taki jeden też był taki mądry... :D

 

Trzeba poczekać na odezwę sprzedającego. Właściwa działalność sklepu to też interes kupującego, dla klienta nie jest dobrze jeśli sklep dziś jest a jutro go nie ma.

 

Problem z rachunkiem, wcześniejsze tłumaczenie sprzedawcy jest trzeba przyznać trochę dziwne - ale osobiście mam nadzieję że zgodne z prawem. Być może sam sprzedający popełnia jakiś nieświadomy błąd?

 

Co to szkodzi jeśli w wyniku tak zaistniałej sytuacji sprzedający uspokoi niektórych z nas być może przyszłych klientów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meloow - jesteś moderatorem tutaj i od Ciebie wymagać należy więcej niż wyganianie ludzi stąd. Kiedyś taki jeden też był taki mądry...

 

Marcinie naturalnie poprawię się ;) przestane przeganiać ludzi i nie będę taki mądry :mrgreen:

 

być może właściciel napisze o całej zaistniałej sytucji gdyz teraz mamy pogląd tylko jeden ze stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Tragedia , tragedia i jeszcze raz tragedia!!!! Czy to jest forum urzędu skarbowego a użytkownicy to poborcy skarbowi?? A może to forum biznesowe?Proszę sie zastanowić nad swoimi postami.Rozmawiamy tu o modelarstwie czy o podatkach?W głowie się nie mieści co się ostatnio dzieje z tym forum.Kłótnie i skakanie sobie do gardeł.Czy o to chodzi w naszej zabawie zwanej modelarstwem?Jak ktoś nie dostał rachunku to niech żąda jego dosłania wraz z warunkami gwarancji.Pomijając ten temat , bardzo dużo rozmów z porad przeradza sie w kłótnie bo ktoś komuś chce udowodnić swoje racje a czasem robi to zbyt dosadnie.Zamiast rozmawiać o modelach , wymianie doświadczeń itp z tematów robią się przepychanki.Kolego Smootny za tą wielką czcionkę to należało by Ci dać ze 2 pkt na otrzeźwienie.Nie będziesz tu krzyczał na nas, chcesz to temat wyrzucę i po sprawie ale proszę trzymać nerwy na wodzy.Od tego są moderatorzy żeby zgłaszać posty a jak ich decyzja wydaje Ci się niesprawiedliwa to możesz zwrócić się do Admina.A teraz czekam na kontratak bo na 1 000 000 % taki będzie w moim kierunku.No cóż taka rola moderatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było by milej gdybyśmy zaczęli sprzątać od własnego podwórka a nie komuś w firmie.....

Wkoło mam masę takich byznesmenów dla których myślą przewodnią jest "pilnuj bliźniego swego jak siebie samego " tak bardzo się w tym udzielają że swoje interesy już dawno zlikwidowali ....

Czy modele też będziecie innym poprawiać?

tendencja walki i wzajemnego podpuszczania ostatnio nabiera na sile

zieloni w końcu zrobią się czerwoni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem właścicielem sklepu rc-electrotown o ile ktoś nie zauważył.

Wstąpiłem na to forum bo dawno tu nie zaglądałem, chciałem troszkę poczytać, podyskutować, ewentualnie coś dodać. Ale ręce mi opadły po tych kłótniach.

 

Wielu klientów po otrzymaniu paczki prosiło o rachunek.... i dostało. Przecież z tym nie ma problemu.

Gwarancja - bardzo ważną informacją dla mnie jest to czy klient jest zalogowany u mnie w sklepie. To pomaga mi zidentyfikować klienta i nawet jeśli nie dostał potwierdzenia zakupu gwarancja będzie uznana. Nigdy nie zdarzyło się, że jakiś klient został odesłany "z kwitkiem" (oprócz jednego delikwenta który po kraksie samolotu przysłał mi zmasakrowany akumulator z pretensjami żę napięcie równa się zero). Gość od razu został wpisany na czarną listę bo chamstwa nie lubię.

 

Jak wygląda od środka taka działalność? :

- po otrzymaniu paczki pędzisz do agencji celnej. Konieczna jest faktura od chińczyków bo bez tego nie oclisz towaru. Z faktury sporządzają odpowiednią dokumentację. Wcześniej musisz przygotować odpowiednie kody produktów z tabeli taric bo bez tego w ogóle nie będą chcieli z tobą rozmawiać. Z wydrukiem i dyskietką! lecisz do urzędu celnego, tam otwierasz paczkę do oclenia. Po sprawdzeniu zawartości płacisz w kasie ok 5% za towar i 22% za tzw. wyrównanie graniczne chiny-polska. Czyli ogólnie do danego produktu dodajesz 25% wartości. Po tym celnicy oddają towar, idziesz do agencji celnej a oni cię kasują za usługę ( ok 80zł za jeden rodzaj towaru, czyli np: masz silniczki, akku , pisaty i jaieś śmigiełka to zapłacisz ok 250zł). Ta cała operacja zajmuje ok 3 godziny. Krótko mówiąc biurokracja na każdym kroku. Jeśli ktoś chce pościągać sobie z chin legalnie towar to zapraszam do zabawy, bo mi już się powoli odechciewa.

 

W tym momencie kiedy wszyscy już znają chińską stronę, prowadzenie takiego sklepu jest mało opłacalne, dlatego robię to z czystej przyjemności, po prostu lubię kontakt z klientem i panie z poczty :)

 

Teraz czekam na konkretne pytania od Was.

 

http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds/cgi-bin/tarsect?Lang=PL&Taric=1600000000&ProdLine=00&SimDate=20080723&Country=----------&Download=0&Periodic=0&YesNo=1&Indent=-1&Action=0#OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
Witam.

Jestem właścicielem sklepu rc-electrotown o ile ktoś nie zauważył.

Wstąpiłem na to forum bo dawno tu nie zaglądałem, chciałem troszkę poczytać, podyskutować, ewentualnie coś dodać. Ale ręce mi opadły po tych kłótniach.

 

Wielu klientów po otrzymaniu paczki prosiło o rachunek.... i dostało. Przecież z tym nie ma problemu.

Gwarancja - bardzo ważną informacją dla mnie jest to czy klient jest zalogowany u mnie w sklepie. To pomaga mi zidentyfikować klienta i nawet jeśli nie dostał potwierdzenia zakupu gwarancja będzie uznana. Nigdy nie zdarzyło się, że jakiś klient został odesłany "z kwitkiem" (oprócz jednego delikwenta który po kraksie samolotu przysłał mi zmasakrowany akumulator z pretensjami żę napięcie równa się zero). Gość od razu został wpisany na czarną listę bo chamstwa nie lubię.

 

Jak wygląda od środka taka działalność? :

- po otrzymaniu paczki pędzisz do agencji celnej. Konieczna jest faktura od chińczyków bo bez tego nie oclisz towaru. Z faktury sporządzają odpowiednią dokumentację. Wcześniej musisz przygotować odpowiednie kody produktów z tabeli taric bo bez tego w ogóle nie będą chcieli z tobą rozmawiać. Z wydrukiem i dyskietką! lecisz do urzędu celnego, tam otwierasz paczkę do oclenia. Po sprawdzeniu zawartości płacisz w kasie ok 5% za towar i 22% za tzw. wyrównanie graniczne chiny-polska. Czyli ogólnie do danego produktu dodajesz 25% wartości. Po tym celnicy oddają towar, idziesz do agencji celnej a oni cię kasują za usługę ( ok 80zł za jeden rodzaj towaru, czyli np: masz silniczki, akku , pisaty i jaieś śmigiełka to zapłacisz ok 250zł). Ta cała operacja zajmuje ok 3 godziny. Krótko mówiąc biurokracja na każdym kroku. Jeśli ktoś chce pościągać sobie z chin legalnie towar to zapraszam do zabawy, bo mi już się powoli odechciewa.

 

W tym momencie kiedy wszyscy już znają chińską stronę, prowadzenie takiego sklepu jest mało opłacalne, dlatego robię to z czystej przyjemności, po prostu lubię kontakt z klientem i panie z poczty :)

 

Teraz czekam na konkretne pytania od Was.

 

http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds/cgi-bin/tarsect?Lang=PL&Taric=1600000000&ProdLine=00&SimDate=20080723&Country=----------&Download=0&Periodic=0&YesNo=1&Indent=-1&Action=0#OK

 

Smootny, właściciel sklepu wyjaśnił Ci teraz wszystko w sposób jasny i klarowny.W tym momencie temat zostanie w dziale "Ciekawe oferty" albo wyleci do śmieci żeby nie psuć niepotrzebnie opinii właścicielowi.Druga sprawa jest taka że nikt nie każe Ci kupować u tego kolegi ale pamiętaj że spadek obrotów i potencjalne straty spowodowane tego typu opiniami jak Twoja w skrajnych przypadkach mogą skończyć się w sądzie.

Maiło być sensacyjnie a jak zwykle skończyło się burzą w szklance wody.

I na koniec jedno zdanie: nim ktokolwiek wyda opinię o sklepie lub innej osobie niech najpierw sprawdzi wszystko dokładnie na ten temat a nie generuje pomówienia i niedopowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że MODZI znów obrastają w piórka !!Jeśli smootny, założył temat w nieciekawych to trzeba to uszanować i tam go pozostawić to jest jego wybór i on poniesie w razie problemów odpowiedzialność za swoje słowa (no chyba że któryś z zielonych ma jakiś wkład :))

 

To że kolega dba o otrzymanie rachunku itp to tylko jego sprawa, a po trochu i sprawa konkurencji, bo szara strefa wykańcza dobre sklepy lecz droższe a później z braku planowanych zysków sama zwija interes i zostają sklepy z cenami typu modelarnia.pl

 

 

Śledziłem ten temat od początku i nie doczytałem odpowiedzi kolegi dzinksu, że w/w rachunek wyśle a kolegi smootny, że go otrzymał !! Więc kto, jakim prawem i na jakiej podstawie przeniósł to do ciekawych ofert ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że MODZI znów obrastają w piórka

Widze, ze znowu masz fazke na przytyki zielonym - to takie dojrzale :roll:

Śledziłem ten temat od początku i nie doczytałem odpowiedzi kolegi dzinksu, że w/w rachunek wyśle a kolegi smootny, że go otrzymał

Nie sledziles dokladnie - smootny nigdy nie napisal, ze maila z prosba o rachunek w koncu wyslal - tak jak wlasciciel sklepu prosil.

Więc kto, jakim prawem i na jakiej podstawie przeniósł to do ciekawych ofert ??

Ja przenioslem - powody juz napisalem wczesniej.

Czy mozemy juz zostawic ten temat w spokoju ? Czekam na konkrety od osob ktore zostaly oszukane w taki czy inny sposob - albo informacje, ze sklep paragonu nie przyslal mimo, ze byl o to proszony - lub tez odmowil uznania gwarancji. Bo w przeciwnym razie jest to zwykle pieniactwo i pomowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przenioslem - powody juz napisalem wczesniej.

Czy mozemy juz zostawic ten temat w spokoju ? Czekam na konkrety od osob ktore zostaly oszukane w taki czy inny sposob - albo informacje, ze sklep paragonu nie przyslal mimo, ze byl o to proszony - lub tez odmowil uznania gwarancji. Bo w przeciwnym razie jest to zwykle pieniactwo i pomowienia.

 

Skoro to Ty to przywróć go w pierwotne miejsce,chyba ze smoootny tego nie chce, nie mieszaj nikomu w tematach i jego odczuciach to tak na przyszłość.

 

Widze, ze znowu masz fazke na przytyki zielonym - to takie dojrzale :roll:

 

tak skoro już do tego doszliśmy to mam fazkę, a szczególnie po wczorajszym na ciebie. gość - świeżak założył temat, i po 1minucie zacząłem mu odpisywać, ale ty byłeś szybszy po 2 minutach od ukazania temat zamknołęs nie dając innej rady jak "szukaj było pisane" czy coś w tym stylu. Ja no naprowadzenie młodego straciłem 5min na pisanie po czym mogłem swoimi wypocinami sobie :ass: podetrzeć !! nie chciało mi sie nawet o tym pisać do ciebie czy publicznie, bo wystarczająco już czasu zmarnowałem na próżno. Zaczynam powoli rozumować dlaczego coraz częściej ludzie piszą mi PW i na GG z pytaniami które mogli by zadawać na forum. Ale niestety gubią się w gąszczu bardziej lub mniej zrozumiałych działów i jak przez przypadek nie trafią to mają pozamiatane :[ smutne lecz prawdziwe.

 

Idąc dalej jeśli chodiz o zielonych narazie tylko dwóch zasługuje na poje poklaski. sławekmod, bo jak cś robi to z rozwaga i przemyślane i RabbitLRK, bo ten chyba nic nie robi bo nie zalazł mi pod paznokieć :D

 

Jest jeszcze jeden Ertman mimo ze nie zalazł za skórę, miał parę wpadek z doradztwem młodym - to tak żeby być obiektywnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niestety gubią się w gąszczu bardziej lub mniej zrozumiałych działów i jak przez przypadek nie trafią to mają pozamiatane :[ smutne lecz prawdziwe.

Masz racje - piszmy dalej gdzie leci i jak leci - opcje szukaj najlepiej usunac bo i po co ma miejsce zajmowac? Sprawdz jak duzo tytulow postow pokrywa sie z ich trescia ...

Sytuacja sie pogarsza i sama nie poprawi na pewno, a jakiekolwiek dzialania w celu poprawy zawsze sie komus nie spodobaja - z roznych powodow.

Odpowiadajac na posty pisane w zlym miejscu powiekszasz problem, podobnie jak odpowiadajac na posty typu - pomocy, jaka srapka, jaki pierwszy model, jakie serwo (a w poscie mowa o bateriach/innych)

Takie zachowanie zrozumiem u niektorych 10 latkow - piszacych cokolwiek i gdziekolwiek liczac na dostanie + bo samo forum maja gleboko gdzies, jednak nie rozumiem takiego zachowania u doroslych facetow.

 

Wiesz jaka jest droga postepowania jezeli nie jestes zadowolony z moich czy tez innych poczynan - napisz skarge - bedzie rozpatrzona - zaloz ankiete - (Ladziu sie ucieszy ;) ), ale daj spokoj z krytyka w postach, ktore sa o czym innym - jak sam piszesz

nie mieszaj nikomu w tematach

A swoja decyzje o przenosinach uargumentowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolega smootny nie czytając regulaminu sklepu zamówił regulator 30A. Przesyłkę otrzymał szybko z ( o zgrozo) dobrym regulatorem i ( w co aż trudno uwierzyć) w atrakcyjnej cenie. Ale po otwarciu paczki ( już na poczcie) natychmiast zauważył że w przesyłce nie ma rachunku! Prowadząc rozmowę telefoniczną ze sklepem zauważył że osoba z którą rozmawia ma dziwny akcent ( co było baardzo zastanawiające ). Nie wysłał maila ( uznają to chyba za zbyteczne) z prośbą o rachunek, ale natychmiast wykazał obywatelską czujność i wyciągnął wniosek: że działalność sklepu jest nielegalna! Podsumujmy - brak rachunku w przesyłce, osoba z którą rozmawiał miała dziwny akcent. To w takim razie kto za tym wszystkim stoi? Więc zakłada w dziale ,,Nieciekawe oferty,, nowy temat, w którym opisuje swoją krzywdę i postanawia: że w poniedziałek ( Boże, to już jutro!) uda się do Urzędu Skarbowego po ekspertyzę prawną w której musi być napisane czarno na białym czy ten sklep działa legalnie. Ale tutaj szok, moderator nie widząc pokrzywdzonych przez ww sklep i widząc atrakcyjną ofertą sklepu przenosi temat do ( uwaga) ,, Ciekawych ofert,, Tego już było za wiele. W następnym swoim poście kolega smootny zaczął krzyczeć na moderatora dużymi literami i być może ( nie możemy jednak tego potwierdzić) tupał przy tym nogami, ale moderator (chłop nie w ciemię bity) logicznie uzasadnił swój krok i nawet nie przejął się tym że kolegę może naprawdę ,,szlag,, trafić i może zapaść na cholerę. Jakby tego było mało poparł go drugi i trzeci a nawet czwarty moderator. Na dodatek sprzedawca bardzo obrazowo opisał działalność swego sklepu i napisał dlaczego u niego towar jest tańszy. I tutaj przebrała się miarka. Nie mogąc znieść rozpasania, wyuzdania, panoszenia się, sobiepaństwa i wzajemnej adoracji moderatorów w temacie pojawia się kolega motyl. W imię walki z szarą strefą kierowany troską o istnienie tylko dobrych sklepów (ten w którym ceny są niskie jest bardzo złym sklepem) zamierza rozprawić się wreszcie z moderatorami. W tym celu osobiście ocenił który z moderatorów jest ,,be,, a który ,,cacy,, . A tu znowu szok. Moderator (chłop nie w ciemię bity i co widać na avatarze z nie jednego pieca chleb jadł) nie ugiął się pod naporem krytyki a mało tego dalej podtrzymuje swoje zdanie. Co będzie dalej nie wiemy ale możemy przypuszczać że jutrzejsza wizyta kolegi smootny w US da nam odpowiedź. Czekamy na dalszą odsłonę tego dramatu jaki spotkał kolegę smootny. Kolegamotyl na pewno też nie złoży tak łatwo broni ponieważ ,,ma fazę,, czyli jest naładowany (chociaż w światku degustatorów niskoprocentowych trunków określenie to ma całkiem inne znaczenie). W związku z tym moja rada dla kolegów moderatorów. Szukajcie już od teraz dobrych materiałów izolacyjnych i nie kupujcie ich w tanich sklepach i żądajcie rachunku. Bo te kupione w tanim sklepie i bez rachunku mogą przewodzić prąd którym prawdopodobnie zamierza was porazić kolega motyl. A terz moje pobożne życzenie. Chciałbym żeby jutro nie nastąpiło nigdy ja tak lubię kupować tanio dobre produkty nawet bez rachunku.

 

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahaweto, chcesz dorównać Motylastemu w pisaniu felietonów ?? to zmień dział bo nie piszesz na temat :)

 

A swoja droga poczytajcie trochę o zasadach prowadzenia działalności internetowej. Sprzedający ma OBOWIĄZEK dołączyć potwierdzenie sprzedaż w postaci paragonu lub faktury i nie ma srania w banie ze na życzenie !! !!

 

A tak dla przykładu ja kolega smootny odwiedzi US, to wyjdzie to tylko na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Motyl a potwierdzeniem realizacji sprzedaży nie jest np. dowód nadania przesyłki :wink: Formalnie wg kodeksu handlowego nie, ale czy chodzi Wam o sprawny towar czy o papierek?

Ludzie odpuśćcie sobie. Nie możecie strawić, że ktoś może mieć lepiej jak Wy?

Zazdrość to takie płytkie i tandetnie uczucie.

Póki ten sklep będzie konkurencją cenową dla innych będę tam kupował a papierek potrzebny mi jest w... WC i to nie ten z kasy, bo za twardy. Tak mi się skojarzyło, a w publicznym WC też rządacie paragonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojcio69, płytkei jest takie myślenie że nie ważne czy papierek czy lewizna.

 

 

Wyobraź sobie że przez takich "lewusów" wypadłem z lokalnej branży alarmowej, bo skoro ja robiłem z ceną X a ktoś za 70% tej ceny to coś chyba nie tak. Ja zarabiałem na montażu 500zł po odjęciu kosztów bieżących, więc to żaden zarobek bo z tych 500zł trzeba jeszcze odliczyć amortyzacje elektronarzędzi, samochodu i koszty gwarancyjne i konserwacyjne.

 

Weź drugi przykład leż lokalny. Akurat wczoraj było obchodzone 180 Żyrardowa. Miesiąc temu odezwał się gość który chciał nakręcić kawałek filmiku z lotu paralotnią. kolega który robi to oficjalnie i wozi tandemem chciał 1000zł , takie koszty są ryzyko trzeba cenić, amortyzacje , ubezpieczenia i podatki. Dla gościa było za drogo, stwierdził że sam nie musi lecieć. Trafił do mnie w uzgodnieniu z kolegą podaliśmy cenę 600zł bo miało być to zrobione jako usługa lotu solo, również okazało się za drogo i szukał dalej i znalazł. Poleciał jeden z naszych sąsiadów z za miedzy za 200zł i tyle z tego że przy lądowaniu nie przymocował dobrze kamery, ułamał mocowanie mikrofonu i sam mikrofon. Na co zamawiający chciał zwrotu pieniędzy nie od pilota ale z jego ubezpieczenie OC, problem w tym ze wszystko zrobione na czarno, suma summarum wyszło że gość musiał by zapłacić 900zł żeby zgłosić fakt do ubezpieczyciela więc został z uszkodzoną kamerą i filmem za 200zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.