Skocz do zawartości

Tabela Kanałów


ertman_176

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Koledzy, przepraszam, bo może się narażę. A po co wypisujecie te swoje kwarce? w częstotliwości 35 mam tych kwarców 7 kompletów, w częstotliwości 40 wszystkie z tabeli+ jeszcze 4 w 41 ( taka konieczność) i w zasadzie nie zwracam uwagi na to co mam aktualnie w radiu. Przeważnie mam taki kanał jaki mi przydzielono na ostatnich zawodach. Poza tym nie wszyscy czytają to forum i nikt nie będzie pamiętał, że ten czy tamten lata , pływa ,czy jeździ na tym właśnie kanale. Więc albo skaner , albo 2,4, albo łut szczęścia . Na zawodach problem mniejszy, choć czasem jak wszędzie zdarzają się debile( ja tylko na chwilkę) którzy włączają swoje radia podczas startów innych, bo akurat muszą coś sprawdzić, i którzy innych takich samych debili wyzywają od debili. jeżeli któryś debil im właśnie włączy radio podczas ich lotu czy startów. I tym trzeba by się zająć. Należy wg mnie uświadamiać wszystkich , że nieodpowiedzialne włączanie radia bez potrzeby może grozić ogromnymi konsekwencjami.

I to wszędzie! Nie tylko na zawodach , lotnisku czy obok akwenu wodnego także w modelarni czy w warsztaciku, bo 200 metrów dalej ktoś może akurat puszczać sobie helikopterek, na który oszczędzał przez rok , albo drogi samolot który może komuś spaść na głowę. Sam miałem taki przypadek z bagusikiem, który zaczął sam jeżdzić i zanim odzyskalem sterowność, bylo po silniku. I co miałem zrobić debilowi ( bo winny się znalazl)? Zabić? Jeżeli już potrzebne jest włączenie radyjka to należy to wg mnie robić na tyle na ile jest to potrzebne czasowo czyli najkrócej jak można i na krótkiej antenie i każdy powinien mieć świadomość ,że przez takie działanie może komuś zrobić dużą krzywdę. Jest to duży problem i na to należy uczulić ogól modelarzy RC

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.