Skocz do zawartości

Pszów modelarnia lotnicza


Gość kotecek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 189
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

może to dziwne.. co teraz powiem ale nie tylko mnie to trapi od dawna.. po co stale te same zdjecia??

 

nie lepiej jak będzie jakis postep przy modelach.. całe modele , obloty itp.. a tu stale te same dzieciaki..

ehh.. :roll: :roll: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samolocik, no właśnie o to mi chodziło..

 

u nas w modelarni MDK na zajęciach dzieci robią modele a jak wszyscy skonczą to zgadujemy się na WSPOLNE latanie..

 

cos w stylu" hej słuchajcie. Latamy wszyscy w niedziele. Kto ma chęci i model ( lub ewentualnie tylko popatrzec) to wpadać na pligon gdzie mamy swoją miejscówkę" i tyle

 

prawie w każdą niedziele zbieramy sie latac czym mamy.. od rzutków przez spalinowe akrobatki, szybowce itp po Śmigłowce. Jak to sie mowi: trzeba latać czym się ma ..

 

tutaj z chęcią tez bym zobaczyl jak śmigają te modele co na zdjęciach.. nie mowie zeby byly niewiadomo jakie ładne czy cos.. ale miło jest popatrzec ze to nie tylko modele statyczne ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Jak wiadomo Kotecek nie może pisać postów, dlatego przez jakiś czas ja się trochę zajmę tym wątkiem.

 

Niektórzy chcieli, aby były ukazane postępy przy modelach, a więc Krzysiek2 prawie skończył kadlub do modelu gumówki, pierwotnie kadłub miałbyć prosty, ale z racji tego, iż buduje bardzo dobrze, Pan Ryszard pozwolił na kadłub zwężany:

zdjcie040a.jpg

zdjcie039l.jpg

Antek w przerwach w budowie modelu szybowca klasy F3J/M "Fuks", buduje model halowy MK-34 autorstwa Pana Mariusza Wrony, model prawie na ukończeniu, pozostalo wkleić podwozie i elektronikę:

zdjcie038p.jpg

zdjcie034yz.jpg

W tle również drugi model halowy Quasar, remontowany przeze mnie:

zdjcie065s.jpg

 

Dnia 13 stycznia bieżącego roku, odbylo się spotkanie organizacyjne modelarni w Marklowicach:

zdjcie012qb.jpg

zdjcie011lf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyposażeniem do modeli radzimy sobie w miarę dobrze. Co jakiś czas jak przyjeżdżamy do modelarni czeka na nas paczka spodziewana lub nie, np. ostatnio dostaliśmy niespodziewanie aparaturę firmy Jamara. Trochę brakuje nam silników, regulatorów i akumulatorów, ale jak pisałem wyżej, dajemy radę.

A możecie wrzucić relację z budowy dowolnego modelu w odpowiednim dziale: szybowce/motoszybowce/elektryki lub innym?

Ja planuję (nic nie obiecuję) wrzucić budowę Pitts'a Jamary w dziale "Parkflyer, slowflyer, schockflyer" poza tym tematem, ale to za jakiś czas, bo w modelarni na razie jak widać robimy halówki i szykujemy szybowce klasy F3J/M na zawody i nie mam jak go zacząć, a czekają jeszcze piankowe akrobatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje nam napędów do EasyGlidera (silnika, regulatora 3f, oraz składanego śmigła i akumulatora lipol 3 celowego) i do Skydreamera (też 3f) i trochę mocniejszego silnika i regulatora do Sharka (ten dwuplat, którym latałem), dwóch pakietów 8 paluszkowych do zasilania naszych nadajników: Sanwa i Dynam, oraz i używanych akumulatów lipol 3 celowych do napedu naszych dwóch Easy Starów,

P.S.: Brakuje nam jeszcze kwarców pojedynczej przemiany (zbieramy nawet niekompletne, do samego nadajnika, lub odbiornika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zdjęć z sobotnich zajęć:

Krzysiek2 dalej robi kadłub swojej gumówki

image016vs.jpg

 

image018at.jpg

 

Oklejanie kadłuba

image006lw.jpg

Daniel2 buduje model Tukan

image014nj.jpg

image017f.jpg

 

Paweł stara się skończyć model F3J/M "Fuks"

image013jy.jpg

 

image012xv.jpg

]Na drugim planie ja dalej "walczę" z modelem Quasar, a Daniel buduje model "Kowalik"

 

image007qr.jpg

image001nca.jpg

image000kc.jpg

image019bz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giulio,

 

poprowadźcie proszę w odpowiednim dziale relację z budowy, któregoś ze znajdujących się na powyższych zdjęciach modeli konstrukcyjnych. Po zakończeniu relacji z budowy i pierwszym locie w dowód uznania dla Waszej pracy otrzymacie ode mnie nowy silnik Emaxa z serii GT do swojego Easy Glidera.

 

Daj proszę znać, czy podejmujecie wyzwanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giulio,

 

poprowadźcie proszę w odpowiednim dziale relację z budowy, któregoś ze znajdujących się na powyższych zdjęciach modeli konstrukcyjnych. Po zakończeniu relacji z budowy i pierwszym locie w dowód uznania dla Waszej pracy otrzymacie ode mnie nowy silnik Emaxa z serii GT do swojego Easy Glidera.

 

Daj proszę znać, czy podejmujecie wyzwanie :)

 

Czy szykowanie do lotu modeli F3J/M też się w to wlicza?

Koło Quasar moja aparturka Pelikana Jak tam się sprawuje,i naprawiliście ten odbiornik ?

Wszystko pięknie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być kawałek budowy, dlatego zaczęte-konstrukcyjne modele z powyższych zdjęć jak najbardziej tak

Czyli jak np. Paweł ma niesklejone ze sobą części skrzydła do Fuksa centropłat i uszy, do tego wykonuje jeszcze ster kierunku, będzie montował wyposażenie, pokrywał folią to mogłoby być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.