Skocz do zawartości

Pszów modelarnia lotnicza


Gość kotecek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 189
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Giulio, silnik o który walczycie to EMAX GT 2812/09 ze sklepu: http://perfecthobby.pl/detale.html?id=3435

Wał 5mm, pobór prądu 30A, śmigła 10-12".

 

Dane podałem na okoliczność gdyby ktoś zdecydował się na przekazanie Wam łopat do śmigła, kołpaka, pakietu czy też regulatora.

Z tego, co piszą średnica kołpaka do Easy Glidera Pro wynosi 50mm. Jeżeli macie inną wersję to napisz proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na modelarni praca wrze jak zawsze

image000da.jpg

image002gvb.jpg

image003tc.jpg

image004xlt.jpg

image005mjk.jpg

image006lq.jpg

 

 

pozdrawiam Antek

 

 

ps.

Nasz 16 letni kolega Giulio (GiulioN) , poprowadził samodzielnie we wtorek zajęcia modelarskie (budowa i kolorowanie papierowych rzutków) dla dzieci z MOK w Gorzycach, dzieci są zajęciami zachwycone, Giulio też .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie ma za co chłopcy dziękowa :lol: ć, u mnie modele swoje wylatały i w tym, roku miały już status pułkowników, teraz inne mają co latać. Niech Wam służą tak dobrze jak mi służyły. Zabawy miałem z latania nimi dużo, ale i pouczyłem się trochę przy okazji. I o to chodzi!!! Życzę Wam Powodzenia w zawodach i budowaniu coraz to lepszych konstrukcji i jak coś będę miał to Wam jeszcze podeślę.

Piotr (pietka) JAFO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, to już namawiam Pawła :D

 

Paweł przez większość zajęć się obija zamiast dokończyć prawie gotowy model klasy F3J/M "Fuks" i narzeka, że nie ma nic do roboty:

 

 

Witam Giulio,

 

Cieszę się, że się dobrze bawicie, jednak 2 tygodnie na zdecydowanie się, czy warto wrzucić parę fotek z budowy na forum, czy też nie to wystarczający okres czasu.

Wycofuję swoją ofertę ofiarowania Wam nowego silnika do Easy Glidera za relację z budowy dowolnego modelu konstrukcyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Paweł mimo namowy nie zamieścił relacji, potem się jakoś tlumaczył,ale trudno. Trochę szkoda tego silnika. :cry:

 

Giulio, nie zawsze będziecie otrzymywać pomoc od innych. Czasami trzeba na wyposażenie choć troszkę popracować. Też mi przykro że tak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Paweł mimo namowy nie zamieścił relacji, potem się jakoś tlumaczył,ale trudno. Trochę szkoda tego silnika. :cry:

 

Giulio, nie zawsze będziecie otrzymywać pomoc od innych. Czasami trzeba na wyposażenie choć troszkę popracować. Też mi przykro że tak wyszło.

Mi też przykro, że tak wyszło. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopcy, gdyby Wam Pan Rysiek dotąd nie powiedział, to ja powiem. Nie zawsze będzie tak, że wszystko dostaniecie od kogoś. Teraz macie taką chwilę, ludzie przysyłają Wam różne rzeczy za nic, ale zobaczycie, że jeśli zrobicie jeszcze raz komuś taki numer jak Panu Piotrowi z Krakowa, to za parę miesięcy nikt Wam niczego nie przyśle, chyba, że macie rodziców, którzy Wam dadzą za nic bo dadzą i już. No to wtedy nie zazdroszczę Wam życia w dorosłym świecie, gdy tak zabraknie rodziców, którzy dają i już. Zepnijcie się i napiszcie jakąś konkretną relację z budowy, to zapewne silnik się znajdzie, ale musicie podjąć wyzwanie, to też jest element modelarstwa. A ja popatrzę i zobaczymy co dalej.

Pozdrawiam

Piotr z Lublina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki list dostaliśmy właśnie za pośrednictwem NK (nasz instruktor prowadzi teraz dwie modelarnie, jedną w MOK w Pszowie i jedną w MOK w Radlinie):

 

 

" Witam i pozdrawiam wszystkich modelarzy lotniczych z Radlina. Jako maly chlopiec tez uczeszczalem do modelarni w Radlinie. Pod pilnym okiem pana Dylicha stawielem pierwsze kroki w powietrzu. Dzis jest to bardzo odlegly czas, ale cos z tamtych czasow mi pozostalo. Modelarnia wszczepila mi hobby w normalne zycie. Obecnie pracuje jako pilot w towarzystwie lotniczym Tai Airways.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich i zycze instruktorom oraz modelarzom wysokich lotow bez turbolencji. Over... "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, nawet na kilku zdjeciach jestem ja.. Agent Tomek, hehe;))

wczoraj w modelarni bardzo duze wrazenie wywolal u mnie model Zooma, ktory jak na halowke jest naprawde duuuuzych rozmiarow;D ..no i moj RWDek, ktory jesliby nie modelarnia ..daleko by nie ulecial (wg wlasnej budowy)... a tak, zapewne poleci.. az nie umiem sie doczekac!:)) ze spotkania na spotkanie jest ciekawiej, ciekawiej, ciekawiej! pozdrawiam;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giulio w czasie ferii zimowych kupił we Włoszech zestaw balsowy do budowy modelu samolotu Pits:

4ea335d5af110480med.jpg

ac767af119064581med.jpg

280545ff43548aa0med.jpg

Jak jest nas nieco więcej to niektórzy budują modele na korytarzu:

a3f7e86d46daa795med.jpg

f63367bab5b7db28med.jpg

bed6fd64efc9dcdcmed.jpg

Paweł 2 z Radlina robi już Tukana, chodzi na zajęcia i do nowej modelarni w Radlinie i do nas do starej modelarni w Pszowie:

f8a69f861108de2amed.jpg

Właśnie czyści i skleja kadłub:

32e68d2ea67bc634med.jpg

Paweł1, jak zwykle zajmuje się tym czym głownie zajmował się miś Puchatek, czyli nic nierobieniem, (wyznaczenie go do pokazania jak się w naszej modelarni buduje model na radio po to by od Pana Samolocika dostać silnik do modelu , było pomyłką naszego Giulia, bo Paweł przez prawie dwa lata tak naprawdę nic u nas nie zbudował, choć jest zawsze prawie na każdych zajęciach, lata dobrze, jest dobrym kolegą i lubimy go, ale modelarz to z niego żaden):

cd1e5e16a642d654med.jpg

6d5eaf128ba69c85med.jpg

70eeda8ea0544c53med.jpg

97301d18d953d631med.jpg

Jeden z najlepszych naszych modelarzy, 9 letni Krzyś2, właśnie prawie skończył model gumówki i zabiera ją do domu:

2e665af61b7a9fbbmed.jpg

95094ac91822144dmed.jpg

96a8c96cec8d6806med.jpg

b45c4b69bea5eb4dmed.jpg

51f1bef92bd9ed7fmed.jpg

d5810ae482d013bbmed.jpg

bc6ef3f9a5daeec9med.jpg

I na koniec jeszcze kilka zdjęć z naszymi modelami:

ce0f9d2e8481b268med.jpg

c6f3e5273d1a7d91med.jpg

06c74945fc430a4bmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak widać powyżej na zdjęciach zamieszczonych przez Giulia, na obu naszych modelarniach praca wrze.

Na "starej" modelarni w Pszowie zaczynamy się coraz bardziej przygotowywać do pierwszych wiosennych lotów RC i do aeroklubowych zawodów w modelach szybowców RC w klasie f3j/m, a na "nowej" modelarni w Radlinie dzieci budują swoje pierwsze w życiu modele konstrukcyjne Feniks klasy A1/2. Oni też z tymi Feniksami A 1/2 niedługo pojadą na podobne jak nasze zawody organizowane dla nich w Gotartowicach przez nasz Aeroklub ROW. :wink:

Za niedługo latamy!!!. Zapraszamy do naszego wontku !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dziękuję koledze Bogdanowi spod Wrocławia = bostyl, za piękny duży nowy model Tiger Moth 40, podarowany naszej modelarni. Model trafił do Antka, który razem z rodzicami wyposaży go we wszystko potrzebne mu do lotu i będzie nim latał nie tylko koło domu, ale też na piknikach modelarskich.

86e6aaa3228c063amed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.