Skocz do zawartości

ASP 25 - moje pierwsze uruchomienie (docieranie)


meloow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dziś postanowiłem dotrzeć mój nowy silnik ASP 25II. zrobiłem (prawie) tak jak przeczytałem w instrukcji ze strony z nasika. Tylko że przy tym docieraniu spaliłem aż 3 świece 1 nowa A3 i 2 starsze A3. Czy to normalne. Paliwo to ARCTICGLOW 1% nitro. Silnik na max obrotach wchodził na 13000-14500 obr/min. Początkowo nie chciał zapalić ale użyliśmy rozrusznika co niestety spowodowało pęknięcie łoża silnika. o takiego

 

pipier.jpg

 

To łoże jest z dwóch listewek chyba Cheban'u oraz z balsy czyli raczej lipne. Po prostu oderwało się a balsa popękała :(. Spoko żywica , 10 minut i gotowe. Po 2 zbiorniczkach model palił na rys (palec). Wypaliłem 4 zbiorniczki ok. 150-200ml. Jak sprawdzić czy silnik jest poprawnie dotarty?. A co sądzicie o tych spalonych świecach. Prąd jaki dawałem na nie to ok. 2,5-3A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ilości wypalonych zbiorniczków - nikt nie odpowie ile należy sie regulaminowo. Np mój OS 46LA po wypaleniu 3 zbiorników na ziemi na czwartym poszedł juz w przestrzeń :jupi: Podobnie było z ASP FS 61 i innymi.

Co do świec - nie mam pojęcia czemu przepaliłeś ale raz miałem podobnie tylko, że wadliwy był panel zasilania. To on przepalał swiece gdy tylko je podłączałem. U ciebie w trakcie pracy silnika spalały się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w trakcie pracy, tylko być może dlatego że zapalałem silnik na 2,5A i później dawałem na minimum A czyli ok 1A gdyż po zdjęciu żarzenia silnik odrazu przy schodzeniu na niskie obroty gasł (może zbyt bogata miesznaka). Niestety nie chciał się wyregulować, ale na 4 zbiorniku było już OK. Panel jest OK - pełana regulacja żarzenia. sprawdzałem jak zalałem kilka razy silnik i trzeba było wypalić paliwo ze świecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dawno nie spaliłem świecy a też bywały sytuacje że paliły się dwie pod rząd. Trudno ocenić co może być przyczyną palenia świec. Z opisu wynika że jest wszystko sprawne być może też miałeś mniej szczęścia. Przy 1A możesz mieć problem z odpaleniem.

 

Silnik przed lotem wyreguluj porządnie wg instrukcji którą posiadasz, jeśli robisz to pierwszy raz może to zająć trochę czasu i nerwów ale musi chodzić igła! a ASP też potrafi ładnie chodzić, żadnych "a może to jakoś będzie". Musisz być zadowolony i pewny po regulacji - unikniesz sporo nieprzyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z akumulatorów trzech aut, w tym najczęściej z busa a od 5 miesięcy siedzi tam nowe aku.

 

Do mojej skrzynki mam dość długie kable i tak samo przedłużone do rozrusznika i świecy (wszystko podpinane pod panel). Rozrusznik ma taki spadek mocy że ma problem kręcić silnikiem OS 65LA. Rozrusznik podpięty bezpośrednio do aku robi się wariat! <- tak jak powinien :) Wszystkie kable których użyłem do przedłużania to kable głośnikowe ale wychodzi że zbyt małej średnicy. Problem zdiagnozowany i sprawdzony już dawno - na razie nie jest to wielki kłopot więc tak sobie jest. Kable do skrzynki (główny problem) mają ok 5 metrów długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin133, poszukaj w sklepach elektronicznych kabli od car audio

10mm2 tanio kupisz kable CCA (aluminium galwanizowane miedzią) -kilka zł metr

np taki : http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,51,103&kid=&pid=1630

 

Większość sklepów posiada dwa kolory na stanie wiec nie będzie problemów z rozpoznaniem polaryzacji .

 

kable z czystej miedzi są droższe 2-3 krotnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zamiast kombinować z przwodami - wykorzystać typowe samochodowe do awaryjnego rozruchu z przygodnego akumulatora? :rotfl: Ja własnie takimi podpinam panel z aku mego Turbo Tico :rotfl: Jesli się nie mylę to wskazówka amperomierzaq zawsze osiągała 2A. Przy tym zasilaniu długośc przewodu do żarzenia świecy silnika nie miała znaczenia. Znaczenie miało - i to zasadnicze gdy do tego samego - dosc długiego przewodu podłaczałem zwykłe ogniwo 1,5V, 1500mAh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej długość zachowam bo to wygodne a nie lubię mieć ochlapanego samochodu olejem :)

(milion tłustych kropek :evil: )

 

Kabel mam leżeć miedziany naprawdę solidnych rozmiarów - takie coś znowu nie wygodne.

Kiedyś też bawiłem się w CarAudio a że były to czasy kiedy wszystko trzeba było sprowadzać to i kable jakieś zostały... :devil:

 

Edit: Jak kable będą mnie wkurzać zrobię z nimi porządek. Trochę odjechaliśmy od tematu i zaraz meloow będzie krzyczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tym docieraniu spaliłem aż 3 świece 1 nowa A3 i 2 starsze A3. Czy to normalne.
Miałeś po prostu brudy technologiczne w silniku (opiłki), które zostały z czasem wypłukane niszcząc przy okazji Twoje świece.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.