Skocz do zawartości

Lotki jako Klapy HITEC OPTIC 6 FM


LQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tym samym przełącznikiem SW-4 ( przesuwając drążek przełącznika w skrajne położenie w dół w stronę ziemi) uruchamiam funkcję E>F. Czy to znaczy że aby włączyć funkcję LAND należy przesunąć drążek do góry w górne skrajne położenie? Muszę zajrzeć do instrukcji.

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, a ja mam klapolotki na 1 i 5 kanale i mozna jeszcze ustawic roznicowe wychylenie lotek.

wydawalo mi sie ze jak sie ma i klapy i lotki to wtedy lotki 1 kanal a klapy 6.

 

A na jakim odbiorniku to sprawdzales? Niektore odbiorniki 5 kanalowe obsluguja kanaly 1,2,3,4 i 6 - nie ma kanalu piatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racje z tymi wychyleniami coś mi się pomyrdało - :)

 

Teraz mam już wszystko super skonfigurowane czyli tak:

 

zmieniam wszystko za pomocą SW4 - pozycja środkowa powierzchnie sterowe działają normalnie , maksymalnie do dołu - lotki są zmiksowane ze sterem kierunku (model zyskał niesamowita sterowność w osi pionowej) pozycja maksymalnie do góry włączam funkcje land i model wyhamowuje do lądowania - bardzo fajna sprawa na dodatek wszystko dostepne jednym pstryknięciem przełącznika.

 

Idąc za ciosem - czy miksuje się ster kierunku z sterolotkami ?? jeśli tak to jakie są tego efekty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wszystkich swoich odbiornikach. wczesniej mialem 2x hitec 8 kanalow, a teraz na assanie 6 i 7 kanalow. dziala. przy podpieciu 1 i 6 kanal mieszalo mi sie cos i obydwie lotki chodzily w ta sama strone (pewnie revers, ale dopiero teraz na to wpadlem) :rotfl: a i nic na suwakach sie nie dzialo tylko klapy z przelacznika ktoregos byly. dzial na 1 i 5 i na razie nie zmieniam. :ble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc za ciosem - czy miksuje się ster kierunku z sterolotkami ?? jeśli tak to jakie są tego efekty??

 

sterolotki a klapolotki to dwie rozne zeczy ale to raczej wiesz i celowo pytasz o sterolotki.

Nie spotkalem sie z takim miksowaniem. Tu chyba ma takze znaczenie gdzie znajduja sie powierzchnie sterowe.

 

Miksuje sie:

 

Lotki ze sterem kierunku - w zaleznosci od typu modelu i upodoban pilota. Ma to na celu wlasciwsze prowadzenie modelu w zakrecie. W przypadku Piper Cup moze to przyniesc pozytywne efekty.

 

ster wysokosci z klapami - w celu zwiekszenia mozliwosci manewrowych modelu.

 

klapy ze sterem wysokosci - w celu poprawnego wytrymowania modelu z wysunietymi klapami. Kierunek wychylenia wysokosci nie jest jednoznaczny i zalezy od typu modelu.

 

miks klapolotek laczy lotki z klapami a sterolotek lotki z wysokoscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można przecież zmiksować czegoś czego nie ma :rotfl: Sterolotka jest np w latającym skrzydle gdzie ta sama pow. jest raz lotką raz sterwm wysokości. to już jest mix, a w Opticu raczej nie można zmikxować dwóch mixów :rotfl: Chciaz nie... kiedyś miałem latające skrzydło które miało ster kierunku tzn statecznik pionowy bo ster był zablokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można przecież zmiksować czegoś czego nie ma :rotfl: Sterolotka jest np w latającym skrzydle gdzie ta sama pow. jest raz lotką raz sterwm wysokości. to już jest mix, a w Opticu raczej nie można zmikxować dwóch mixów :rotfl:

 

Dlatego wlasnie wyzej rozpisalem co miksuje sie z czym po to.... aby taki tekst jak powyzej nie powstal :P

 

Z powyzszego wynikaloby ze niemozliwe jest zmiksowanie lotek z kierunkiem przy uzyciu klapolotek (klapolotka to polaczenie klapy z lotka jak przy sterolotce lotki z wysokoscia) - co jest nie prawda.

 

sterolotki z miksowane z kierunkiem to: miks lotek z wysokoscia i miks lotek z kierunkiem.

 

klapolotki z kierunkiem to: miks lotek z klapami i miks lotek z kierunkiem.

 

Chyba bardziej obrazowo sie nie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra - już wiem wszystko :) pomyliłem pojęcia - najważniejsze ze wszystko działa mi jak chciałem - może nie potrafię tego fachowo nazwać ważne ze potrafię to wykonać i z tego korzystać :)

 

Dziękuję wszystkim za fachowe rady i wskazówki - teraz model uzyskał nową bardzo ciekawą twarz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co to całe przegadywanie sie?? Robicie tylko OFF-topa - wszystko o co pytałem w poscie zostało wyjaśnione - moderatora proszę o zamkniecie tematu - Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mam podobny problem jak kolega , który zalożył temat tylko, ze z radiem futaba 6EX :/ Instrukcja nie wiele mowi o tego typu rozwiazaniu.. Pytanie do uzytkowników Futaby 6EX czy da sie ustawic lotki jako klapy "na żądanie" tak, zeby wychylały sie po przełączeniu kanału 6 (flaps) na funkcję klap nie tracac jednoczesnie sterownosci w lotkach?

 

Ok juz wszystko jasne! Niestety po pracy umysł funkcjonuje nieco gorzej niż przed, ale uzywanie mózgu na szczęscie nie boli :) Zainteresowanych wystapionym problemem chcę poinformować, że w nadajniku Futaba 6EX wszystko zalezy od położenia przełącznika kanłu 6. Na pozycji "A" wybieramy wartość % wychylenia klap np. 50%a na pozycji "H" trymujemy pierwotne wyhylenie klap (w moim przypadku wartosc 0%)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.