Skocz do zawartości

Wicherek 10 (w 5dni) Robert12160


ahaweto

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

"Teraz widze profesjonalną robotę .Gratulacje!Widziałem cały model pierwszorzędna robota."

Co Ty Marcin wypisujesz toz to normalna profanacja :wink: sama "zgnilizna zachodnia" a gdzie "dykta gospodarcza" ,a rurka węglowa, to juz woła o pomstę do nieba,choc wygląda tak jakoś znajomo,Wicherkowato :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rurka w podwoziu to przegięcie. Nie wiem dlaczego dałeś te listewki na skrzydle. Gumy będą dobrze i mocno trzymać a przy nieudanym lądowaniu albo te listewki odłamią się od płata albo pokiereszują ci kadłub w miejscu, w którym się opierają. Jak już chciałeś usztywnić mocowanie płata to trzeba było zrobić na śrubki a nie kombinować jak koń pod górkę.

Generalnie z całej idei Wicherka pozostał tylko kształt więc Wicherkiem tego nazwać nie można ale generalnie ładna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwal tą balsę z dachu pod gumę. Prawidłowo wkleja się dopasowane kawałki balsy między żeberkami lub wkleja się kawałki jasnobrązowej pianki. Po oszlifowaniu nie powinny wystawać ponad listwy i żeberka. Wiem, więcej pracy ale potem lepiej się okleja i nie ma zmarszczeń, pofalowań.

 

Co do drutu. Szprycha to jeszcze nie drut sprężynowy i bardzo dawno temu przestałem stosować na popychacze. Są gotowe bowdeny.

 

A tak w ogóle to model może być bez podwozia, tylko wzmocniony spód. I tak startuje z ręki a lądowanie na trawie bez podwozia napewno lepiej wygląda od wywrotek. Zyskuje także na wadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę kilka zastosowań rurki:

- praktyczny uchwyt do noszenia

- zaczep do katapulty

- element skracający dobieg

 

Gdybyś jednak zmienił zdanie zamiast rurki zamontuj śrubę M3. Przykręć nakrętką do goleni aluminiowej. Załóż koło i zabezpiecz przed odpadnięciem wężykiem paliwowym lub izolacją z przewodu 2,5 mm2.

 

Pozdrawiam

Posiadacz 1 zrobionego wicherka z wspólnego projektu z silnikiem cox, 2 czeka….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie, następnym razem jak będziesz coś budował skontaktuj się ze mną. Ten model by ważył nie 710 a 360-400g. Wypracowałem pewne patenty aby model był lekki i wytrzymały. Zawsze możesz zmienić stateczniki na kratownicowe. Z tym serwem w stateczniku przeszedłeś sam siebie. Takiego czegoś jeszcze nie widziałem. Ale nic, najważniejsze, żeby latał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.