Skocz do zawartości

DG 1000 vs. FOX


ECO400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zgodnie z obietnicą daną w innym temacie opisuję nowinkę firmy Hype jaką jest motoszybowiec Fox.

Na początku wymiary modelu i gdzie go można kupić:

rozpiętość: 1.800 mm;

długość: 880 mm;

powierzchnia nośna: 29,7 dm2;

waga do lotu: 765 g (z pakietem 3s 2200mAh)

 

link do sklepu: POLSKA i ZAGRANICA

 

Teraz trochę zdjęć:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Po wyjęciu modelu z pudła pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne, zresztą jak i kolejne ale o tym później. Model był dobrze zapakowany i nie został uszkodzony podczas transportu. Jakość wykonania modelu jak na RTF jest bardzo dobra. Złożenie modelu zajęło mi 3 godziny ze względu na brakujące mocowania, śrubki itp. które musiałem dorobić/obszukać szuflady. Gdyby wszystko było to model złożył bym w 15 minut.

 

OK teraz pora na zdjęcia z oblotu:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Wrażenia... ten model lata prawie super ;-) mianowicie test to model z przeznaczeniem dla początkujących. Jedynie co mi nie za bardzo odpowiada to zbyt mała prędkość (lata jak EG) i kompletna porażka jeśli chodzi o akrobacje. Model nie może zrobić pełnej beczki bo w pionowym położeniu (przy bardzo małej prędkości) wali się na skrzydło.

Plusy tego modelu to wydajny silnik oraz wznoszenie pod kontem ok. 60-70* (na pełnym gazie. Model lata powoli i dostojnie. Na niebie prezentuje się bardzo ładnie, powiedział bym że jak prawdziwy :-P .

Muszę wymienić oryginalne śmigło na graupnera węglowego i może będzie jeszcze lepiej latał.

Chętnie odpowiem na pytania :-P

 

więcej zdjęć modelu: http://picasaweb.google.com/Dawid.eco400/FOX#

 

Pozdrawiam, Dawid.

 

EDIT: Film z lotów Foxem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

a tak tak model rozpedzam z tym ze wlasnie beczki robi ladne przy umiarkowanej predkosci jednak nie za wolno, jesli na pelnym gazie to beczki niestety ciut koslawe , po prostu to tylko elapor- skrzydla sa za miekkie..

 

moze cos ze srodkiem ciezkosci i dowazeniem modelu..

ja latam na pakiecie 3S 2250 w okolicach 200g wagi i mam go ciut przesuniety do przodu jakieś z 2-3 cm..

 

moj fox przyszedl z wylaczonym hamulcem, dopiero na jakims niemieckim forum znalazlem instrukcje jak zaprogramować hamulec . z nieposkladanym smiglem ciezko cokolwiek wykrecić.

 

model lata bardzo naturalnie jak na swoje wymiary, fajnie świszczy i moj przynajmniej nie przepada wogole.. zaraziłem sie szybowcami i szykuję na nastepny sezon niejakiego CONDOR MAGIC EVO4 3m :wink: poźniej może coś 4m

 

tu jest taniej niż w HYPE.de bo 99euro +12euro przesylka kurierem w 2 dni

 

http://modellhobby.de/FOX-ARF-mit-BL-Motor-Regler-und-Servos.htm?shop=k_staufenb&SessionId=&a=article&ProdNr=040018-1560&t=1907&c=1907&p=1907

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę od rzeczy zapytam:

Można kupić sam kadłub od tego FOXa?

Zalaminowałbym, zaszpachlował, polakierował i zdjął z niego formę 8)

proponuję porozmawiać z właścicielem rc-ikar.

 

Co to laminowania całego modu... Ja tego nie będę robił bo mi to nie jest potrzebne.

 

Co do dodania wagi modelowi... zawsze bagnet węglowy można zastąpić prętem stalowym i tez będzie ciężej :)

ja planuje zakupić pręt węglowy na którym będę latał rekreacyjnie i pręt stalowy do poszalenia.

 

Pozdrawiam.

 

PS: model na wierze jest bardzo stabilny, nie rzuca nim na boki. Przy akrobacji potrzebna jest prędkość (Rafał miał racje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.