Skocz do zawartości

F3F Mistrostwa Polski Tęgoborze


Gość Kamyczek_RC

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zbocze jest najbardziej tolerancyjne dla modeli można latać F3K , F3J , f3b , elektrykiem z zaplastrowanym śmigiełkiem , da się polatać fornirem i modelem klasycznej konstrukcji. W zasadzie nie ma ograniczeń poza przepisami FAI. Warto powiedzieć że f3f daje szansę polatania wszystkim nawet początkującym z E.G . Nie wymaga drogiego osprzętu typu wyciągarka i kosztownego modelu dlatego w przeciwieństwie do Mp f3B nas było 33 a nie 10 do tego trenować da się w trzech jeden baza a i stoper do pomiaru czasu drugi baza b a trzeci lata ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey

Jesli dobrze zrozumialem przepisy FAI, to w F3F nie ma granicy minimalnej powierzchni nosnej (tak jak w F5F), tylko obciazenie powierzchni ( do 75g /dm2). Tak?

Tzn, gdybym byl na urlopie w kraju i w tym terminie bylyby rozgrywane jakies zawody F3F, to np: moja Surpise 12 F5F po zaklejeniu lopatek tasma izolacyjna tez moglbym (z marnym skutkiem) wystartowac?

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze doczytac regulamin fai,

jedyne ograniczenie jakie znam to promien krzywizny noska-nie kojarze ograniczen rozpietosci,masy,obciazenia itp

 

niestety niezbyt czesto mam okazje latac na zboczu I planuje sprzedac dwa typowo zboczowe modele. w to miejsce kupilem wlasnie powyzszy model z napedem.

cieszy mnie to ze gdy nadarzy sie okazja - bede mogl go uzyc w zawodach (a lubie rywalizacje)

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przeciwieństwie do Mp f3B nas było 33 a nie 10

F3F to przedszkole w porównaniu z F3B. Tam dopiero trzeba umieć latać i regulować model. Na zboczu masz dziewięć nawrotów i lądowanie byle gdzie; w F3B cały czas musisz kombinować. Jeśli nie wierzysz - wystartuj raz w F3B; modele masz jak marzenie, a moje wyciągarki są do Twojej dyspozycji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Michał nie namówisz mnie na F3B jakoś mnie to nie kusi zupełnie. Mam awersję do latania na płaskim . Co do Lądowania na zboczu to często wymaga od pilota więcej niż na lotnisku a to że nie ocenia się celności jest sprawą drugorzędna . Na F3F za plecami las po bokach drzewa a połowa lotniska zaorana i rośnie na niej kapusta ;). Na f3b całe lotnisko . Zauważ że ludzie z F3F lądują jak i gdzie chcą a piloci z płaskiego na zboczu rozwalają modele. To są zupełnie inne klasy zawodów i jak dla mnie F3F mając do dyspozycji zawody w Polsce , Czechach i na Słowacji zapełnia w takim stopniu kalendarz że muszę wybierać kiedy na co jechać ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Potrzebuje kilka zdjęć z otwarcia MP F3F na Jodłowcu.

Z góry dziękuję. Proszę podesłać na adres t.kosecki@wisniowski.pl

 

 

Wystartować w zawodach to pikuś. Sztuka jest jest je zorganizować.

Kto nie spróbował ten nie wie co to znaczy.

Wiecie kto ma największy stres przed zawodami i w trakcie?

Organizator.

1. Musiał się nachodzić załatwiać nagrody, uzgodnić z właścicielami pól słowem wszystko przygotować.

2. Teraz czeka na pogodę aby zawody się odbyły.

3. Jak już jest pogoda to modli się aby rozegrać min 3 kolejki

4. I żeby nikomu nic się nie stało.

5. A gdy zawodnicy rozpisują się na forum, organizator wypełnia protokoły zbiera zdjęcia

wysyła info do prasy, sponsorów, krótko mówiąc "sprząta" po zawodach

 

Ale ktoś to musi zrobić abyście mieli o czym pisać na Forum. :lol:

 

Pozdrawiam

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć

Na stronie Orlika jest relacja foto z mistrzostw http://www.orlik.sacz.pl/mpf3f2009.php

 

Pozdrawiam

 

T. Kosecki

 

A tak nawiasem mówiąc to wyobrażacie sobie aby np rozgrywać zawody w październiku? Były takie plany ale jak widać październik może już sypnąć śniegiem. Oczywiście może być ciepło ale może być też śnieg, a tego nie da się wcześniej przewidzieć. W związku z powyższym organizowanie zawodów w terminie późniejszym niż 5 październik jest mocno ryzykowne chociaż czasem jest pięknie i super wieje. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.