Skocz do zawartości

Aurora 9 - pojawiła się instrukcja po angielsku


Jakub_RC

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się sprawuje Aurora 9? I czy jest warta swojej ceny?

Cały ten wątek jest właściwie poświęcony wymianie opinii na temat tego nadajnika. Tak jak napisał kolega rewia, wystarczy poczytać. Faktem jest, że wielu użytkowników ( w tym ja również ) chwali sobie tą aparaturę, a jak każda inna ma też swoje kaprysy. Ale najwięcej krytykują ją ci, którzy jej nie używają, albo coś tam usłyszeli. Faktem jest też to, że tak zaawansowany sprzęt wymaga po prostu uważnego zapoznania się z instrukcją użytkowania i nauczenia się kilku czynności. Niestety niektórzy użytkownicy tego nie robią. A warto, bo potem nie można zgonić , że się rozbiło model, na radio tylko trzeba mieć pretensje do siebie za inne przyczyny. Tak czy siak apki konkurencji podobnej klasy (ale jednak bez telemetrii!!!) kosztują dużo więcej. Odpowiadając wprost na Twoje pytanie: tak, jest warta swojej ceny z nawiązką!!!

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 538
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam.

 

Mam co prawda drukowaną z artHobby - od nich kupilem A9, ale czy mógłbym w celach porównawczych otrzymać tą elektroniczną.

Może jest coś więcej, bo niektóre tematy mixerów są dla mnie trudne do rozpoznania.

 

pozdrawiam

 

Piromarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was też tak jest, że czasami moduł pika (4* beep) dopiero po trochę dłuższym czasie (ok. 2 sek. później) lub czasy oczekiwania na ten sygnał są różne? Czy to normalne? Czy zbyt mała odległość pomiędzy TX a RX może być przyczyną?. Raz moduł zapikał dopiero po małym oddaleniu odbiornika.

 

 

 

 

Czy takie zachowanie podczas logowania jest normalne(filmik- 1:59, NIE spowodowane chwilowym odłączeniem podczas logowania)???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam nowe nurtujące mnie pytanie. Czasami po włączeniu odbiornika w scan mode, muszę zaczekać trochę dłużej niż zwykle (ok. 5-6 sek.) na usłyszenie piknięć w module, ale w zupełnie nowej Optimie 6 Lite czasami muszę zaczekać nawet 10 sekund. Czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Mam problem z aurorą - opcja "szukaj" nie pomogła mi znaleźć rozwiązania.

 

Po przesiadce na aurorę mam problem z ..właściwie nie wiem z czym. Objawia się to brakiem przełożenia ruchów drążka gazu w apce na obroty silnika.. kompletnie nie mogę sterować obrotami silnika w modelach :(.

 

Latam wyłącznie elektrykami.

 

Problem występuję z niektórymi z moich regulatorów: Robbe Roxxy 730, Robbe Roxxy 820, Turnigy Plush 30A. Z pozostałymi reglami jakie aktualnie posiadam problemów nie zauważyłem. Silniki w modelach to Ray i HiMax.

 

Odbiorniki jakich używam to Optima 6 i Minima 6E. nadajnik Aurora 9. Problem występował odkąd kupiłem apkę.

 

Odbiorniki zasilane albo bezpośrednio z regli albo za pośrednictwem dodatkowego, zewnętrznego BECa. Nie używam SPC do zasilania odbiorników.

 

Z tego co udało mi się wywnioskować po dzwiękach jakie slychać po odpaleniu wszystkiego regulatory nie kończą "self check", ale z jakiego powodu - nie mam pojęcia. Oczywiście wszystkie są sprawne i działały jeszcze chwilę temu z moją poprzednią apką - Spektrum DX6i. Pozostałe "kanały" działają jak należy - wszystkie powierzchnie sterowe śmigają aż miło.

 

Próbowałem bawić się trymerem gazu, rewersem, EPA, travel limit i nic. Może nie ustawiałem jak trzeba.

 

Może ktoś z Was wie jak ten problem ogarnąć? Podejżewam że to kwerstia ustawień w apce/odbiorniku, raczej wykluczam uszkodzenie sprzętu, tym bardziej że część regli działa bez problemu.. ale kto wie?

 

Będę wdzięczny za każdą pomoc.

 

Pozdrawiam,

Tomek

 

EDIT: po ponownym sprawdzeniu okazało się że Turnigy Plush 30A jest uszkodzony. Problem z regulatorami robbe nadal występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z ustawienie odbiornika albo nadajnika pod inne typy ESC.

Sprawdź może tak ze podłącz pod inny kanał, np pod wysokość i zobacz czy w ogóle ruszy.

Ustaw np na kanał 1 i sterowanie LS (lewy slider) Ale nie jako motor ale np aux czy tam klapy.

Może coś mieszasz, coś magicznego że nie działa na typowym gazie.

Albo spróbuj ustawienie na pstryku jakimś.

Albo typowo na motor i na pstryk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Wygląda to podobnie jak u mnie.

Skalibruj zakres drążka do regulatora.

Poczytaj instrukcje od regli, na pewno znajdziesz kalibrację.

Jeśli nie, często działał w moim przypadku taki schemat:

- wyłączone wszystko

1. włączam nadajnik

2. ustawiam gaz na maxa

3. włączam zasilanie odbiorcze

4. czekam chwile i zdejmuje gaz do zera

5. wyłączam zasilanie odbiorcze

6. gaz a nadajniku na zerze

7. włączam po chwili zasilanie odbiorcze

 

zpróbuj

 

pozdrawiam

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem wiadomego radyjka i mam z nim mały problem który pojawił się po wgraniu nowego oprogramowania modułu Spectra 2.4 wersja 3.01 mianowicie nie potrafie przełączyć radia do trybu scan mode.Wszystkie czynnośći wykonuje wg.nowej instrukcji od punktu 1 do 7 i wszystko przebiega ściśle jak napisano. Po wykonaniu "bindowania" odbiornika świeci tylko czerwona dioda w nadajniku i czerwona w odbiorniku, stąd moje wątpliwośći jak powinna wyglądać prawidłowa sygnalizacja pracy w scan mode ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według nowej instrukcji w punkcie 5 napisano że: po ukończeniu skanowania niebieska dioda przestanie migać a zacznie świecić ciągle , punkt 6 zasilanie radia of potem on , punkt 7 bindowanie odbiornika i tu moje pytanie które diody powinny swiecić w odbiorniku i radiu bo u mnie świecą w radiu i odbiorniku czerwone. W instrukcji brak informacji o takim "oswietleniu " jak napisał kolega Krzysiek. Cały czas mowa o nowej instrukcji 3.01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowej wersji oprogramowania usunięto kłopotliwy Scan Mode i zastąpiono go Scan Function. Ma to na celu przeskanowanie pasma w celu wybrania 20 najczystszych z 79 kanałów. Aby ją uruchomić należy na module wcisnąć przycisk na 6 sec. Usłyszysz 2 piknięcia, o ile pamiętam, później poczekasz kilka sekund i usłyszysz jedno piknięcie. Przestanie migać niebieska dioda i zacznie świecić światłem ciągłym, co oznacza, że proces się zakończył. Później trzeba zbindować ponownie wszystkie odbiorniki. Już nie raz było mówione na różnych forach, aby nie używać Scan Mode w przypadku wersji 1.01 lub. 2.xx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj "grzebiąc" w Aurorce całkiem przypadkiem trafiłem do menu serwisowego w którym...- no właśnie, co w nim takiego ciekawego możemy zrobić?

Mamy tam możliwość ustawienia pozycji switch-ów, test led, ustawienie mode, jednostek, ustawienia wyświetlacza, oraz Gimbal i MDL set które nie do końca rozumiem.

Co to jest "shift clock" ? w ustawieniach wyświetlacza?

Z poziomu menu serwisowego mamy dostęp również do zakładek "System" oraz "Model" przeszła mnie myśl że może możemy tam pozmieniać ustawienia domyślne..,a może są dostępne jakieś "ukryte funkcje"??

Sprawdzał ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem, gdyż iż jest to niebezpieczne dla funkcjonowania aparatury:) ( ja już zdążyłem tam napsuć, namęczyć i szukać info co dalej.. :angry:

Na końcu jakoś sobie poradziłem, ale aparatura przeleżała 3 tygodnie i czekała :)

W każdym bądź razie nie polecam grzebać za głęboko :P

 

Trymery pomocnicze naraz w dół (tj. LT, CT, RT) i włączamy aparaturę

I jesteśmy w menu serwisowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.