Skocz do zawartości

Aurora 9 - pojawiła się instrukcja po angielsku


Jakub_RC

Rekomendowane odpowiedzi

Włączę się jeszcze do tematu- ostatnie moduł pikał tak jak by bateria w odbiorniku była słaba, ale tylko w niektórych momentach podczas ruszania serwami. Działo się to na normal i na scanning mode. Baterie w koszyku są dobre, bo kupiłem dzisiaj do testów. Natomiast kiedy podłączam do odbiornika normalny regiel to już nic nie pika. Na pewno nie jest to wina odbiornika, bo dzieje się tak na obu. Pytanie- co tutaj jest grane?

 

EDIT: problem rozwiązany, dałem 4x Ni-Mh, a nie zwykłe baterie AA. Pomimo niższego napięcia wszystko śmiga aż miło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 538
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mam jeszcze jeden problem, tylko nie piszcie, że nudzę, itp.

 

1) Czasami podczas bindowania Optimy 7 w scan mode na odbiorniku zapalają się dwie diody, a po 0,5 sekundy niebieska gaśnie, a moduł normalnie nawiązuje łączność. Czasami jest normalnie (tak jak w mojej Optimie 6 Lite) tzn. zapalają się obie diody i tak pozostaje. Dlaczego tak jest i czy to normalne :?:

 

2) Kiedy bawiłem się odbiornikami i modułem i zmieniałem scan mode i normal mode tak na zmianę bez ponownego bindowania po każdej z tych zmian, to podłączając zasilanie do odbiornika aparatura wykryła odbiornik, ale nie wydała żadnych dźwięków (Optima była zasilana zwykłymi bateriami przy których pojawiały się problemy opisane w poście wyżej). Czy należałby się tym martwić :?: Dodam, że był to scan mode.

 

3) Zdaje mi się, że kiedyś po podłączeniu normalnego (ni-mh) pakietu i zmianie modu ze scan na normal automatycznie zmnienił się kolor diód na odbiorniku prawdopodobnie bez ponownego odłączania pakietu. To samo było w drugą stronę. Zmieniam z normal na scan i wtedy po jakimś czasie zmienia się kolor diód na czerwoną i niebieską. Czy to mi się coś w mózgownicy miesza, czy to normalne, bo robiłem podobny test już wielokrotnie i nic takiego się nie działo :?:

 

Porszę o szybką odpowiedź!!! :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączę się jeszcze do tematu- ostatnie moduł pikał tak jak by bateria w odbiorniku była słaba, ale tylko w niektórych momentach podczas ruszania serwami. Działo się to na normal i na scanning mode. Baterie w koszyku są dobre, bo kupiłem dzisiaj do testów. Natomiast kiedy podłączam do odbiornika normalny regiel to już nic nie pika. Na pewno nie jest to wina odbiornika, bo dzieje się tak na obu. Pytanie- co tutaj jest grane?

 

EDIT: problem rozwiązany, dałem 4x Ni-Mh, a nie zwykłe baterie AA. Pomimo niższego napięcia wszystko śmiga aż miło :)

Jeśli kupiłeś paluszki takie jak do latarki to może Ci pikać alarm niskiego napięcia na zasilaniu odbiornika, zwłaszcza w momencie poruszania kilku serw jednocześnie. Wynika to ze zbyt małej wydajności tych bateryjek lub ich słabej jakości. Mogły leżeć na półce nie wiadomo ile czasu. Ten objaw zniknie po zastosowaniu akumulatorków NiH, które potrafią dać dużo więcej amperków (natężenia prądu) w krótkim czasie bez spadku napięcia na zasilaniu odbiornika. Regiel natomiast jest pewnie wyposażony w BEC, taki jakby zasilacz, który ma pewnie wystarczającą wydajność prądową aby przy obciążeniu serw nie spadało napięcie zasilania. Poza tym zainwestuj w interfejs HPP22 i zaktualizuj oprogramowanie. Większość użytkowników pozbywa się problemów po prawidłowej aktualizacji oprogramowania nadajnika, modułu Spectra i odbiorników.

Pozdrawiam

Piotr

P.S. Acha i nie używaj scan mode, jeśli nie masz obok kilkunastu latających na 2,4 modeli to nie warto ryzykować zbyt długiego bindowania po przypadkowej utracie zasięgu. 90% użytkowników Aurory nie używa scan mode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie telemetrii w Aurorze.

 

Stoję przed wyborem nowego nadajnika, jednak kluczową cechą aparatury musi być możliwość całkowitego wyłączenia telemetrii. Żadna informacja zwrotna nie może zostać przesłana. Czy da się to wykonać na Aurorze?

 

Pozdrawiam

Adam

 

PS. Tak czytałem cały wątek i nigdzie nie jest to jasno opisane :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie zawsze będziesz miał komunikowanie się odbiornika i nadajnika z jednym parametrem czyli napięciem baterii odbiornika. Nie da się tego wyłączyć za pomocą obecnego softu o ile się nie mylę. Wszystkie inne dane wymagają podłączenia do odbiornika stacji czujników. Sam system komunikacji pomiędzy TX i RX jest tak wymyślony, że musi być komunikacja w obie strony. Poza tym o ile dobrze się doczytałem na rc groups, oba urządzenia wymieniają się danymi w czasie bindowania i po każdym włączeniu. Zbyt głęboko w to nie wnikałem i wiedzy bardziej szczegółowej nie mam.

r Chwalę sobie Aurorę za wygodę i możliwości oraz niezawodność. Miałem różne wypadki ale tylko raz przyczyną było coś z Aurory, konkretnie to nie zauważyłem przeciętego kabelka anteny. I nawet mimo tego, że z ekranu wystawał niecały milimetr kabelka, to zasięg zaczęła tracić dopiero w odległości ok 300 m. Nie ma na rynku lepszej aparatury za takie pieniądze. Jest warta duuuużo więcej. Nie wspomnę o tym, że dzięki telemetrii nareszcie dokładnie wiem co się dzieje ze sprzętem na pokładzie modelu. Przydają się obrotomierze, czujniki temperatury i nawet ten niezbyt dokładny wskaźnik paliwa. Od niedawna stosuje GPS do pomiarów prędkości i wysokości oraz moduł do bezprzewodowej łączności z laptopem. Praktycznie aparatura do wszystkich zastosowań na długie lata.

 

Pozdrawiam

Piot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wprowadzasz Adama w błąd. Nie wiem, czy posiadasz odbiorniki Minima. Zwróć uwagę, że telemetria dotyczy tylko odbiorników Optima, natomiast odbiorniki Minima są bez telemetrii. Ja nie posiadam odbiorników Minima i nie jestem pewny, ale z tego co wyczytałem w instrukcji dotyczącej odbiorników to zaznaczone tam jest, że telemetria dotyczy tylko odbiorników serii Optima.

Dobrze by było, gdyby wypowiedział się tutaj ktoś kto posiada odbiornik Minima i czy ma na ekranie nadajnika Aurora wyświetlane napięcie zasilania odbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz Pawle rację, ale nie miałem absolutnie na celu wprowadzić kolegę w błąd. Pisałem o Optimach tylko i wyłącznie. Co do minimy też nie mam pewności ale na pewno w jakiś sposób się komunikują, choćby do zbindowania, Tak czy siak, nie ma możliwości całkowitego wyłączenia telemetrii z poziomu interfejsu aparatury. Jeśli jest inaczej to odszczekam tu na tym wątku osobiście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem moduł i pytanie: jak przejść z normal mode do scan mode? Wciskam przycisk na 6 sek., zapala się czerwona dioda, niebieska miga, a później czerwona się wyłącza i niebieska świeci światłem stały. Binduję ponownie, ale dalej jest normal mode. Bardzo proszę o pomoc :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam ten błąd konstrukcyjny, czytałem opisy na forach aurory. Ale muszę powiedzieć, że mam 6 różnych odbiorników Optima, i w żadnym mi się ten element nie uszkodził ( stara wersja z metalową końcówka jak na zdjęciu) Poza tym, eksperymentowałem z antenką bez tej końcówki, jedynie z usuniętym ekranem na długości ok 3 cm , i działa tak samo.

Piotrek

Zaktualizowałem moduł i pytanie: jak przejść z normal mode do scan mode? Wciskam przycisk na 6 sek., zapala się czerwona dioda, niebieska miga, a później czerwona się wyłącza i niebieska świeci światłem stały. Binduję ponownie, ale dalej jest normal mode. Bardzo proszę o pomoc :!: :!:

Musisz zaktualizować nie tylko soft modułu ale i samego nadajnika i odbiorników ( tylko Optima 7 i 9) wtedy próbuj jeszcze raz. Pamiętaj, jeśli aktualizujemy o cały system a nie pojedyncze elementy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem też odbiornik, a aparatury nie mogę, bo mam Optica 6. Wyczytałem jednak, że Hitec w wersji 3.01 usunął Scanning Mode i dodał Scanning Functon. Cały czas jest normal mode i w jakiś tam sposób uruchamia się scanning function. Jaki kolor jest u was na odbiorniku podczas bindowania? U mnie w Optimie 7 zawsze świecą dwie po czym niebieska gaśnie i zostaje czerwona. Natomiast w Optimie 6 Lite jest tak samo, chyba że binduję z włączonym scanning function (o ile dobrze włączam) świecą obie diody i tak pozostaje. Czasami Spectra nie wykrywa Optimy 7 podczas bindowania w odległości ok. 2m, natomiast Optimę 6- zawsze. Czy tak ma być???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was też tak jest, że po pierwszym podłączeniu Optimy do HPP-22, czasami świeci się tylko czerwona dioda, a czasami nie świeci się żadna. Dopiero za drugim lub trzecim razem już jest wszystko dobrze. Także po wejściu w menu Optimy (nie mam na myśli zmiany oprogramowania) i wyjściu z niego, czasami odbiornik wyłącza się (nic się nie świeci), a czasami świecą oba LEDy. Czy to normalne, bo ostatnio kupiłem HPP-22 i jeśli coś jest nie tak to chciałbym szybko odesłać?? Proszę o szybką odpowiedź!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwy stan ledów jest wtedy, gdy po prawidłowym podłączeniu do kompa, do optimy i zasilania do HPP22 włączysz dopiero program do aktualizacji. Nie zauważyłem aby jakieś znaczenie miało w który port na HPP22 włączysz kabelek do odbiornika . Jak będę miał chwilę to poszukam w nwcie i wypróbuje na swoich, ale ja mam Aurorę, trzeba dopuścić opcję, że mogą inaczej migać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Po podłączeniu do komputera HPP-22 i odbiornika, a dopiero potem programu zdaje się być OK (bo myślę, że o to chodziło PIETCE). Gdyby ktoś mógł to sprawdźcie jaki jest kolor świateł na odbiorniku podczas bindowania Optimy 7 V.2.02 z modułem Spectra w wersji 3.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z kolegów forumowiczów widział gdzieś długie manetki do Aurory, lub zamienniki innego producenta.Niestety trafiłem na wersję z krótkimi manetkami i nawet gdy zostawie 2 obroty na gwincie, to jest lipa straszna do latania z pulpitem

 

Nie dość, że czerwone, to jeszcze krótkie :ass: :evil:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.