Skocz do zawartości

Aurora 9 - pojawiła się instrukcja po angielsku


Jakub_RC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na stronie ArHobby pojawiła się instrukcja do najnowszego dziecka Hiteca - Aurory 9 - na razie w języku angielskim ale na początek dobre i to :)

 

Z ciekawszych rzeczy jakie na szybko zauważyłem to zmiana naprężeń drążków oraz zmiana Mode po odsłonięciu zaślepki. Nie trzeba już otwierać całej aparatury :)

 

Pozdrawiam !

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 538
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

jeszcze nie ma ale będą

Hitec Aurora 9 2.4GHz Tx & Optima 7-Channel Rx 429$

Hitec Aurora 9 2.4GHz Tx & Optima 9-Channel Rx Only 459$

Hitec Aurora 9 2.4GHz Tx & Optima 9Ch Rx w/4 HS-5485HB 530$

 

Wiec nie ma dramatu

zresztą radia jeszcze nie ma w sprzedaży, zapowiada się dobry sprzęt jednak należy zaczekać na opinie z rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że mode i naprężenie drążków ustawia sie tylko raz - ale dlaczego nie ma to być proste jak przekręcenie kilku śrubek a nie odkręcanie całej aparatury ?

 

Po informacjach cenowych w USA odbiorniki są w miarę tanie i u nas powinny pojawić się już poniżej 200 PLN za pełen zasięg a za JR'a w Polsce trzeba zapłacić grubo ponad 200 PLN i to za odbiornik typu parkflayer.

 

Hitec zrobił tzw. "Comparison Chart" - porównanie swojej Aurory do właśnie DSX9 i Futaby 10C. Z tabelki wynika że funkcjami przewyższa obie aparatury ale zawsze się można czepiać ceny i wyposażenia.

Aparatury Hitec są uważane przez modelarzy za radia z niższej półki cenowej z gorszymi możliwościami.

Wypuszczając Aurora 9 Hitec chce mieć też kawalek rynku modelarzy z wyższymi wymaganiami.

 

Sam czekam na Aurorę żeby zmienić juz wysłużonego Eclipsa :) gdzie w brew pozorom mimu kilku wpadek w oprogramowaniu Eclispe nieźle sobie radzi w swoim przedziale cenowym.

 

Tabelka: http://www.hitecaurora.com/Comparison_Chart.pdf

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiorniki Hitec Optima 7 & 9 są już dostępne (przynajmniej teoretycznie, za ok. 80-120$) - moduł 2.4 Hiteca jest już też zapowiedziany (pasuje chociażby do Optica).

Myślałem, że jeszcze coś nowego wypuszczą.

 

EDIT. Przepraszam za zamieszanie. Dostępne to one pewnie będą, jak będą, na razie to chyba wszyscy tylko na nie czekają.

Kiedy to Aurora wystrzeliła ? Początek listopada ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Nie tyle teoretyczna, co raczej z drugiej ręki, bo na razie uzytkownikami tej aparatury są w większości amerykanie. Na RC Groups jest już sporo informacji od użytkowników, parę

IMO ciekawych:

- drązki na łożyskach kulkowych

- zmiana mode bez otwierania obudowy

- dowolnośc przypisania wszystkich przełączników

- telementria: zasilanie Rx, granica zsaięgu, poziom paliwa, położenie (GPS)

- specjalny tryb pracy wyświetlacza "cockpit", do wyświetlania danych telemetrycznych

- interfejs do laptopa plus oprogramowanie do śledzenia modelu w Google Earth

 

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według informacji ze strony Art Hobby, to jest też już dostępna w kraju (wersja z odb. 7 kan.). Zastanawia mie jednak, jak trwały jest ekran dotykowy. To w aparaturach nowość. Wprawdzie było to parę lat temu, ale miałem doczynienia z klawiaturą dotykową znanej marki. Była jednak nieco zawodna, specjalnie grubych paluchów nie mam, ale najlepiej jednak działała przy naciskaniu ołówkiem itp. przedmiotem o mniejszej od palca średnicy. Może postęp się jednak od tego czasu dokonał znaczny.

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od dzisiaj jestem użytkownikiem Aurory niestety nie wiele mam do napisania ponieważ dopiero zapoznaje się z możliwościami. Dotykowy ekran jest naprawdę fajny programowanie za jego pomocą łatwe i przyjemne tak samo menu bardzo intuicyjne.

Co do jakości wykonania bez większych zastrzeżeń, fajnym patentem jest możliwość wyboru typu baterii LIPO lub NIMH oraz możliwość ustawienia napięcia od którego włącza się alarm niskiego napięcia. Pierwsza uwaga po zakupie zauważyłem iż standartowa bateria zasilająca to słabiutki pakiecik NIMH 1300mAh. Oczywiście wymienie go na LIPO 2s 2500 mAh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam swojego Optic'a 6 od chyba 3 czy 4 lat. Teraz latam 1,5 metrowa Extra 300, ale jak chciałbym mieć większy model musiałbym zmienić radio, choćby z prostego powodu 2 serw na wysokości.

Mimo wielu głosów jestem zadowolony z Hitec'a i chyba raczej zostanę w tej firmie. Niestety, po Eclipsie 7 nie ma nic......... i tu nagle Aurora 9

Nie będę ukrywał że jestem zainteresowany tym nadajnikiem bo ma wiele ciekawych opcji. Dodatkowo nęci cena.

 

Nadajniki są dostępne, czekam na pierwszą relacje i oględziny :D

Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.