Skocz do zawartości

Aurora 9 - pojawiła się instrukcja po angielsku


Jakub_RC

Rekomendowane odpowiedzi

Z odbiornikami na polskim rynku bieda, nie ma ani 7 ani 9 do kupienia osobno. Podobno ma sie to zmienić juz niedługo. Na razie lotnej pogody jak na lekarstwo więc jakoś przebiduje do wiosny.

Aparaturę kupiłeś w Polsce czy sprowadziłeś z zagranicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 538
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nawet optymistyczne licząc funta po kursie NBP, czyli 1GBP= 4.6PLN ( jednak banki zazwyczaj mają swoje kursy nieco wyższe od NBP), dodając koszty przesyłki z tego sklepu do Polski 33 GBP, to wyjdzie prawie cena podana prze Art Hobby, czyli 1500 PLN

 

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem informację ze sklepu w USA kaszt aparatury + odbiornik to 429 $ + 33 $ koszt wysyłki to jakieś 1300 zł . Wg urzędu celnego przesyłki do wartości 500 $ i ilości nie hurtowej są zwolnione z cła. Nie wiem jak jest z VATem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem informację ze sklepu w USA kaszt aparatury + odbiornik to 429 $ + 33 $ koszt wysyłki to jakieś 1300 zł . Wg urzędu celnego przesyłki do wartości 500 $ i ilości nie hurtowej są zwolnione z cła. Nie wiem jak jest z VATem

Dzisiaj podjąłem decyzje i postanowiłem przesiąść się z SANWY RDS 8000 na Hiteca AURORA 9, nie wiem czy to dobry wybór ale jak zwykle życie pokarze.

Aparaturę kupiłem tutaj bo jest najtaniej

http://www.modelarski.com/produkt-Aparatura_Hitec_AURORA-9_%28mode_1%29_2,4GHz,6424.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak przy okazji - gdyż również mam zamiar zakupić ten sprzęt - czy któryś z Szacownych Sprzedawców przewiduje instrukcję w naszym ojczystym języku?

Wiem, że jest dostępna po angielsku, ale coby wyłapać wszystkie niuanse trzeba być trochę "oblatanym" (jaki adekwatny zwrot ;) w temacie.

 

I jeszcze jedno - z tego co w anglojęzycznej instrukcji zrozumiałem jest możliwość ustawienia trybu mode - czy tak jest faktycznie czy też dostępna jest w mode 1 (jak podaje OL-PEN w nazwie produktu) i mode 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak przy okazji - gdyż również mam zamiar zakupić ten sprzęt - czy któryś z Szacownych Sprzedawców przewiduje instrukcję w naszym ojczystym języku?

Wiem, że jest dostępna po angielsku, ale coby wyłapać wszystkie niuanse trzeba być trochę "oblatanym" (jaki adekwatny zwrot ;) w temacie.

 

I jeszcze jedno - z tego co w anglojęzycznej instrukcji zrozumiałem jest możliwość ustawienia trybu mode - czy tak jest faktycznie czy też dostępna jest w mode 1 (jak podaje OL-PEN w nazwie produktu) i mode 2?

Tam gdzie ja kupiłem aparaturę (OL-PEN) sprzedawca mnie poinformował że instrukcja po polsku jest opracowywana.

Mode można sobie zmienić, ja poprosiłem o zmianę MODE 1 na MODE 2 sprzedawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mode w tej aparaturze zmienia się kręcąc śrubkami (trzeba mieć długi cienki wkrętak krzyżakowy), instrukacja PL jest w oprocowaniu ale potrwa to 2-4 miesiace.

Uważam iż instrukacja w PL to zbytek jesli ktoś zna pojęcia EXPO, DR, EPA itp. doskonale sobie poradzi z programowaniem. Menu jest strasznie proste miksery, krzywe przedstawione w formie graficznego wykresu. Tylko trzeba paluszkami na ekraniku dotykać i programować to jak gra na fortepinie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pobawiłem się Aurorą i jest całkiem nieźle zrobiona, wyświetlacz dotykowy dobrze działa, a menu jest tak zrobione, ze bez problemów da sobie radę nawet początkujący.

Nadajnik dobrze "leży w rekach" i nieźle się nim steruje bez pulpitu.

 

Hietc poszedł naprawdę do przodu

Jeszcze napisze parę zdań jak zrobie próbne loty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pogoda dopisała więc sprawdziłem A9 w locie, na początku test zasięgu zmniejszyłem moc sygnału i odszedłem na tak jak piszą w instrukcja na 30 metrów zasięg był potem na 50 i 100 tez był. Ok. wiec w powietrze chodź silnik kaprysił udało się wykonać kilka lotów. Nadajnik spisywał się bez zarzutów precyzyjnie sterowanie modelem, faktycznie mogę potwierdzić spostrzeżenia kolegów iż na 2.4GHz jest szybsza reakcja modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pogoda dopisała więc sprawdziłem A9 w locie, na początku test zasięgu zmniejszyłem moc sygnału i odszedłem na tak jak piszą w instrukcja na 30 metrów zasięg był potem na 50 i 100 tez był. Ok

Widziałem, ba powiem więcej dotykałem nawet. No Arturze powiem szczerze, że byłem nieco sceptyczny w stosunku do tego nadajnika. Jednak na żywo wrażenia są naprawdę pozytywne. Czytelny, precyzyjny wyświetlacz dotykowy z przyjaznym softem, telemetria. Sporo funkcji (chociaż zbyt wiele nie naoglądałem, bo Artura pchało w przestworza) i jeden niby niuans który mocno zwrócił moją uwagę - Otóż boczki aparatury są gumowane!! Niby szczegół, ale bardzo brakuje mi go w wyrobach innych producentów, nawet z wyższych półek.

Reasumując Artek - gratula zakupu. A jako komentarz dodam tylko, że Hitec może tym modelem sporo namieszać na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się dzisiaj chwilę Ałrorom. Walę z grubej rury - rozczarowałem się, że radio przygotowane jest pod 2.4 GHz, a zaczep do paska wyważa nadajnik, jakby był zrobiony pod 35 MHz. Jednym słowem radio leci do tyłu - ustawia się na pasku pionowo. Żeby było dobrze, trzeba zastosować dodatkowy uchwyt wyważający. Bez sensu.

Druga rzecz, to plastikowy design - choć to już kwesta gustu.

Reszta, jak napisano, bardzo OK. Zwrócę uwagę na wnętrze, bo pewnie nie każdy będzie zaglądał. Bebeszki radia są bardzo ładnie zrobione. Niewiele elementów, czysty montaż, ładnie poprowadzone, miękkie kabelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarła do mnie aparatura no i muszę powiedzieć że jestem pod wrażeniem. Trafne uwagi Pawła się sprawdziły dotyczące zaczepu paska ale mi akurat to nie będzie przeszkadzało, podeprę nadajnik na wystającym brzuchu i będzie ok.

W wykend jak będzie pogoda będzie próba zasięgu i lot trenerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.