Skocz do zawartości

Aurora 9 - pojawiła się instrukcja po angielsku


Jakub_RC

Rekomendowane odpowiedzi

Odbiorniki OPTIMA 6, 7 i 9 dostępne są też i w krajowym sklepie.

Jednym słowem sezon się zbliża i wybór będzie coraz większy.

Dziwi mnie tylko jedno - skoro AURORA ma ustawiany tryb MODE dlaczego sprzedawcy podają, że mają w sprzedaży 1 i 2 - a 3 i 4 to już nie ? ;)

 

Spora różnica cenowa pomiędzy krajowym a zagramanicznym sklepem..

Nadal chyba bardziej się opłaca zagramanicą kupowac.. pomimo czekania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 538
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja zamówiłem 2 odbiorniki 29 grudnia, 12 stycznia były już u mnie.

Koszt jednego razem z przesyłką 180 zł. Więc warto poczekać te kilka dni.

7-mio kanałowe dostaniesz tutaj http://www.radicalrc.com/shop/?shop=1&cart=3493639&cat=211

A jak byś chciał 6-cio lub 9-cio to tutaj: http://www.toysonics.com/2.4ghz-receivers/

Obydwa sklepy wysyłają do Polski

 

Fitter co do mode to producent ustawia na mode 1 lub mode 2 dla sprawdzenia działania odbiornika z serwami i wprowadzane są do komputera dane testowego modelu. W przypadku zmiany mode trzeba te ustawienia testowe zresetować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojler dzięki za wyjaśnienie. Przy okazji rzucenia tekstu półżartem dowiedziałem się czegoś ciekawego.

A co do odbiorników - mam nadzieję, że jeśli większa ilość sprzedawców je wprowadzi do obrotu to konkurencja wymusi spadek ceny. Chyba, że wolą aby napychać kabzę zagraniczniakom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojler dzięki za wyjaśnienie. Przy okazji rzucenia tekstu półżartem dowiedziałem się czegoś ciekawego.

A co do odbiorników - mam nadzieję, że jeśli większa ilość sprzedawców je wprowadzi do obrotu to konkurencja wymusi spadek ceny. Chyba, że wolą aby napychać kabzę zagraniczniakom...

A jak myślisz skąd nasze sklepy mają te odbiorniki?

dają zarabiać zagraniczniakom i jeszcze sami na tym zarabiają.

Cena odbiorników spadnie wtedy, gdy jakaś firma zacznie produkować odbiorniki kompatybilne z różnymi nadajnikami. Ale jak na razie to odległa przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mam pytanie do szanownego grona , czy może mi któryś z kolegów podpowiedzieć w jakim celu jest zworka w odbiorniku . Spotkałem się np. w spektrum że używa się jej do parowania odbiornika ale w Optimie musi być na stałe bo po wyjęciu odbiornik się wyłącza .

 

Kolejne pytania:

 

- jak się ustawia tryb failsafe

 

- jak włączyć tryb pracy z ograniczoną mocą w celu sprawdzenia zasięgu

 

Mam instrukcje angielską ale przydało by się przydatne rzeczy przetłumaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam instrukcje angielską ale przydało by się przydatne rzeczy przetłumaczyć

Się zrobi :D

Ta instrukcja, a przynajmniej część poświęcona bindowaniu jest fatalnie napisana, z błędami i z brakami. Prawdopodobnie została byle jak przetłumaczona z koreańskiego na angielski. Jakiś czas temu wysłałem jednemu z kolegów z forum przetłumaczony fragment dotyczący bindowania, z prośbą aby sprawdził pewne rzeczy, bo ja aparatury nie mam. Jak się do mnie kolega odezwie to polska instrukcja bindowania będzie gotowa. Co do failsafe i redukcji mocy, to do końca tygodnia postaram się zrobić.

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy może mi któryś z kolegów podpowiedzieć w jakim celu jest zworka w odbiorniku .

Fragment tłumaczenia instrukcji. Odpowiedź w pkt. 6

Strona 15 oryginalnej instrukcji, ostatni ustęp - Optima Series Receiver Features

 

WŁAŚCIWOŚCI ODBIORNIKÓW OPTIMA

 

Jak to zostało przedstawione wcześniej, dostępne są 3 modele odbiorników kompatybilnych z modułem nadawczym Spectra 2.4GHz . Są to odbiorniki: Optima 6, Optima 7, oraz Optima 9. Odbiorniki te wyposażone są w wiele dodatkowych funkcji zwiększających praktyczne możliwości systemu zdalnego sterowania modeli.

 

1. Czujniki telemetryczne i port systemowy

7 i 9 kanałowe odbiorniki Optima wyposażone są w port systemowy w postaci 3 stykowego złącza tego samego typu co gniazda służące do podłączenia serwomechanizmów. Za pomocą interfejsu HPP-22 PC podłączonego do portu systemowego odbiornika możliwa jest modernizacja oprogramowania, oraz dostęp do pokładowej stacji czujników telemetrycznych. Stacja dostępna jest jako wyposażenie dodatkowe.

 

2. Przycisk Link (Function Button)

Przycisk wykorzystywany jest do parowania odbiornika z modułem radiowym nadajnika (programowania kodu ID), oraz do programowania funkcji FAIL-SAFE i HOLD.

 

3. Sygnalizator stanu - podwójna kontrolka LED.

Kontrolka sygnalizuje stan odbiornika oraz przebieg procesu programowania.

 

4. Dodatkowy system zasilana - SPC.

System SPC umożliwia zasilanie odbiornika z akumulatorów silnika o napięciu maksymalnym 35V. Szczegółowy opis systemu SPC zamieszczony jest na stronie 21.

 

5. Gniazda serwomechanizmów i gniazda zasilania.

Odbiorniki Optima wyposażone są w gniazda umieszczone na końcach podłużnej obudowy. Gniazda umożliwiają podłączenie: zasilania odbiornika, serwomechanizmów, żyroskopów, oraz innego wyposażenia.

 

6. Zwory.

Odbiorniki posiadają fabrycznie zainstalowaną zworę. Przy takim położeniu zwory zasilanie odbiornika jest możliwe przy zastosowaniu: złącza BEC elektronicznych regulatorów silników napędowych (regulatory z funkcją BEC wyposażone są w dodatkowe złącze umożliwiające zasilanie odbiornika pośrednio z akumulatorów silnika napędowego, eliminując tym samym konieczność stosowania oddzielnych akumulatorów do zasilania odbiornika), pakietów NiMH

o napięciu 4.8–6.0V dedykowanych do zasilania odbiorników, lub akumulatorów (pakietów) 2S* LiPo/Io/Fe . W przypadku zasilania odbiornika za pośrednictwem systemu SPC, zainstalowaną fabrycznie zworę należy usunąć.

 

*OSTRZEŻENIE

Należy upewnić się, że stosowane w modelu serwomechanizmy mogą być zasilane podwyższonym napięciem, ewentualnie należy zastosować regulator napięcia.

 

Kompatybilność.

Odbiorniki serii Optima są kompatybilne z nadajnikami pracującymi w systemie Hitec AFHSS 2.4GHz wyposażonymi w moduł radiowy Spectra 2.4GHz. W przyszłości dostępne będą dedykowane dla odbiorników Optima nadajniki pracujące w systemie Hitec FHSS i nie wyposażone w oddzielny moduł radiowy.

 

Wybór trybu pracy . Tryb standardowy, tryb skanowania.

Istnieje możliwość wyboru trybu pracy nadajnika - patrz szczegółowy opis na stronie 19.

 

Tryb FAIL-SAFE.

Na wypadek wystąpienia przerwy w sygnale radiowym przesyłanym do odbiornika,

dla serwomechanizmów, oraz innego wyposażenia mogą zostać zaprogramowane położenia FAIL-SAVE – patrz szczegółowy opis na stronie 19.

 

Pokładowy system ostrzegania o spadku napięcia zasilania.

Za pośrednictwem systemu telemetrycznego informacje o spadku napięcia akumulatorów zainstalowanych w modelu przekazywane są do nadajnika – patrz szczegółowy opis na stronie 21.

 

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bindowanie, ustawianie fail-safe, sprawdzanie zasięgu.

Potwierdzam, że angieleska instrukcja jest bardzo niedbale napisana - raz im się binduje nadajnik z odbiornikiem, a innym razem nadajnik z modułem!!!!!! i tym podobne kwiatki.

 

Strona 18 angielskiej instrukcji – Set-up and Use of the Hitec 2.4GHz System

 

PROGRAMOWANIE I UŻYTKOWANIE APARATURY HITEC 2.4GHz.

 

OSTRZEŻENIE

W celu włączenia lub włączenia aparatury należy zawsze zachować następującą kolejność.

Włączanie aparatury - włączyć nadajnik, wybrać tryb TRANSMIT , następnie włączyć odbiornik.

Wyłączanie aparatury - wyłączyć odbiornik, następnie wyłączyć nadajnik.

 

Zawsze przed lotami należy sprawdzić działanie aparatury.

Zanim silnik spalinowy lub elektryczny modelu zostanie uruchomiony, należy włączyć aparaturę w sposób przedstawiony powyżej. Należy upewnić się, iż wszystkie serwomechanizmy i stery działają poprawnie. Jeżeli któryś ze sterów nie działa poprawnie, nie należy latać modelem aż do czasu usunięcia usterki.

 

Kontrola zasięgu.

Przed każdą sesją lotów, dla potwierdzenia poprawnego działania aparatury, należy dokonać sprawdzenia zasięgu działania aparatury, tak jak to opisano na stronie 20.

 

Aparatura Hitec pracuje w systemie AFHSS i używa protokółu komunikacyjnego, za pośrednictwem którego realizowane jest połączenie odbiornika Optima i nadajnika Aurora, oraz operacja parowania. Od momentu przeprowadzenia operacji parowania (zaprogramowania kodu ID) - dla konkretnego zestawu nadajnik-odbiornik, żaden inny działający nadajnik nie będzie wpływał na pracę tak zaprogramowanego odbiornika. W przypadku nadajników wyposażonych, tak jak nadajnik Aurora, w pamięć ustawień dla wielu modeli, możliwe jest parowanie do konkretnego nadajnika wielu odbiorników.

 

UWAGA

Każda aparatura i zestaw moduł nadawczy-odbiornik, są dla wygody użytkownika parowane fabrycznie. W celu przypisania do nadajnika Aurora kolejnego odbiornika Optima zainstalowanego w modelu sterowanym z użyciem tego samego nadajnika, należy wykonać następującą procedurę parowania ( zaprogramowania kodu ID).

 

Programowanie kodu ID tak zwane bindowanie lub parowanie.

 

Parowanie w przypadku kiedy nadajnik ustawiony jest tryb NORMAL MODE.

a. Włączyć nadajnik Aurora. Nacisnąć i przytrzymać przycisk umieszczony na module radiowym.

W menu nadajnika wybrać opcję TRANSMIT-YES (nadawanie włączone), czerwona kontrolka LED zacznie migać, zwolnić przycisk.

b. Nacisnąć i przytrzymać przycisk LINK odbiornika. Włączyć odbiornik, czerwona kontrolka LED będzie świecić światłem ciągłym. Zwolnić przycisk LINK odbiornika. Po włączeniu zasilana odbiornika, czerwona kontrolka LED modułu radiowego nadajnika świeci światłem ciągłym, a niebieska kontrolka LED miga.

c. Wyłączyć odbiornik.

d. Wyłączyć nadajnik.

e. Włączyć nadajnik, czerwona kontrolka LED będzie świecić światłem ciągłym.

f. Włączyć odbiornik, czerwona kontrolka LED będzie świecić światłem ciągłym, po chwili z modułu radiowego nadajnika, rozlegną się cztery krótkie sygnały dźwiękowe.

g. Sterowanie modelem powinno funkcjonować, nadajnik i odbiornik połączone są w trybie NORMAL MODE.

 

Parowanie w przypadku kiedy nadajnik ustawiony jest w tryb SCAN MODE.

a. Włączyć nadajnik Aurora. Nacisnąć i przytrzymać przycisk umieszczony na module radiowym. W menu nadajnika wybrać opcję TRANSMIT-YES (nadawanie włączone), czerwona kontrolka LED zacznie migać, zwolnić przycisk.

b. Nacisnąć i przytrzymać przycisk LINK odbiornika, włączyć odbiornik, czerwona kontrolka LED zaświeci światłem ciągłym, zwolnić przycisk odbiornika. Świecenie światłem ciągłym kontrolek LED czerwonej i niebieskiej, wskazuje na funkcjonowanie połączenia pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem.

c. Wyłączyć odbiornik.

d. Wyłączyć nadajnik.

e. Włączyć nadajnik, czerwona kontrolka LED świecić będzie światłem ciągłym, a niebieska będzie migać.

f. Włączyć odbiornik, czerwona kontrolka LED będzie świecić światłem ciągłym, po chwili zaświeci się także kontrolka niebieska i z modułu nadajnika rozlegnie się pojedynczy długi sygnał dźwiękowy .

g. Sterowanie modelem powinno funkcjonować, nadajnik i odbiornik połączone są w trybie SCAN MODE.

 

UWAGA

Parowanie musi być przeprowadzone przy położeniu nadajnika względem odbiornika w odległości nie większej niż 15 stóp (5 metrów).

Aby proces parowania przebiegał prawidłowo, nadajnik i odbiornik powinny znajdować się w odległości nie mniejszej niż 18 cali (45 centymetrów).

Jeżeli w trybie SCAN MODE nadajnik lub odbiornik zostały wyłączone lub odłączone od zasilania przez czas dłuższy niż 1 sekunda, zarówno moduł radiowy nadajnika jak i odbiornik muszą zostać ponownie uruchomione, poprzez wyłączenie i ponowne włączenie.

 

 

Strona 19 - FAIL-SAFE and Hold Mode

 

Tryb FAIL-SAFE i tryb HOLD.

 

Jeżeli aparatura pracuje w trybie FAIL-SAFE i ustawienia dla tego trybu są wykonane właściwie, to w przypadku zaniku sygnału radiowego lub wystąpienia zakłóceń typu interferencyjnego serwomechanizmy ustawią się w położenia wybrane uprzednio przy programowaniu trybu FAIL-SAFE.

Jeżeli tryb FAIL-SAFE nie został aktywowany, to w sytuacji o której mowa powyżej, po upływie czasu 1 sekundy (okres HOLD) nadajnik nie wysyła sygnału sterującego do serwomechanizmów. Serwomechanizmy stają się bezwładne i pozostają w ostatnim sterowanym położeniu ( co może być równoznaczne z położeniem - przepustnica całkowicie otwarta !) aż do momentu przywrócenia łączności.

Ze względów bezpieczeństwa zalecane jest aby tryb FAIL-SAFE był zawsze włączony i tak zaprogramowany aby model podczas lotu przyjął najmniej krytyczne położenie (np.: silnik wyłączony, stery w położeniu neutrum, hamulce aerodynamiczne otwarte, zaczep liny holowniczej zwolniony, itd.)

 

Strona 20 – FAIL-SAFE Setup

 

Programowanie trybu FAIL-SAFE

a. Włączyć nadajnik, następnie odbiornik. Zaczekać aż aparatura uruchomi się i sterowanie modelem będzie możliwe.

b. Nacisnąć i przytrzymać przez 6 sekund przycisk LINK odbiornika, następnie zwolnić przycisk. Po upływie kolejnych 2 sekund, obydwie (czerwona i niebieska) kontrolki LED zaczną szybko migać.

c. Od momentu zwolnienia przycisku LINK w odbiorniku zacznie się odliczanie czasu 5 sekund.

W tym czasie należy ustawić i ewentualnie przytrzymać drążki sterujące, oraz ustawić inne przełączniki sterujące nadajnika w pozycjach odpowiadających ustawieniu pożądanemu dla trybu FAIL-SAFE (np.: silnik stop, stery w położeniu neutrum).

d. Po upływie czasu 5 sekund, położenia FAIL-SAVE zostaną zapamiętane. Należy zwolnić drążki sterujące.

e. Wyłączyć odbiornik, następnie nadajnik.

f. Włączyć aparaturę. Tryb FAIL-SAFE został aktywowany.

 

Testowanie ustawień w trybie FAIL-SAFE.

a. Ustawić drążki sterujące w położeniu innym niż zaprogramowane dla trybu FAIL-SAFE, następnie wyłączyć nadajnik. Po upływie czasu 1 sekundy ( W tym czasie aktywny jest tryb HOLD), serwomechanizmy powinny ustawić się w położenia zapamiętane przy programowaniu trybu FAIL-SAFE.

 

Jak wyłączyć tryb FAIL-SAFE i przywrócić tryb HOLD.

a. Włączyć nadajnik, następnie odbiornik. Zaczekać aż aparatura uruchomi się i sterowanie modelem będzie możliwe.

b. Nacisnąć i przytrzymać przez 6 sek. przycisk LINK odbiornika, następnie zwolnić przycisk. Po upływie 2 sekund, obydwie (czerwona i niebieska) kontrolki LED zaczną szybko migać.

c. Niezwłocznie przycisnąć po czym zwolnić przycisk LINK odbiornika.

d. Tryb FAIL-SAFE jest teraz nieaktywny. Aktywny jest tryb HOLD.

e. Wyłączyć nadajnik, a następnie odbiornik.

f. Włączyć ponownie aparaturę w celu dalszego użytkowania.

 

OSTRZEŻENIE

Jeżeli tryb FAIL-SAFE został wyłączony, to uprzednio zaprogramowane ustawienia położenia drążków sterujących dla tego trybu zostają skasowane.

Przed uruchomieniem silnika spalinowego lub elektrycznego modelu ustawienia trybu FAIL-SAFE powinny być zawsze sprawdzane.

 

Funkcja sprawdzania zasięgu aparatury.

Jest niezwykle ważne aby przed każdą turą lotów, przeprowadzić test zasięgu działania aparatury, dla potwierdzenia właściwego funkcjonowania połączenia radiowego pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem. W przeciwieństwie do aparatur pracujących w systemie FM/PPM lub PCM, aparatury pracujące na częstotliwości 2.4 GHz wyposażone są w krótszą, nie składaną, zwartej budowy antenę nadajnika i nie jest możliwe zastosowanie tradycyjnej metody sprawdzania zasięgu, polegającej na częściowym wysunięciu anteny nadajnika podczas testu.

Zamiast tego do przeprowadzania testu wykorzystywany jest tryb pracy nadajnika ze zredukowaną mocą. Praca w trybie redukcji mocy nadajnika powoduje zmniejszenie skutecznego zasięgu aparatury do 100 stóp (30 m). Tryb jest aktywny przez około 90 sekund. W tym czasie, należy oddalić się z nadajnikiem na odległość około 30 metrów od zabezpieczonego modelu, sprawdzając skuteczny zasięg działania aparatury.

 

Jak korzystać z funkcji redukcji mocy nadajnika.

a. Wcisnąć i przytrzymać przez 3 sekundy przycisk umieszczony na module radiowym nadajnika. Kontrolki LED, niebieska i czerwona zaświecą się i rozlegnie się pojedynczy sygnał dźwiękowy. Należy zwolnić przycisk. Od tego momentu przez 90 sekund tryb pracy nadajnika ze zredukowaną mocą będzie włączony.

b. należy oddalić się z nadajnikiem na odległość około 100 stóp (30 m) od pozostawionego w bezpiecznym położeniu modelu, sprawdzając skuteczny zasięg działania aparatury.

c. W celu wyłączenia trybu pracy nadajnika ze zredukowaną mocą, przed upływem 90 sekund od jego włączenia, należy powtórnie nacisnąć przycisk umieszczony na module radiowym nadajnika.

 

OSTRZEŻENIE

Jeżeli sprawdzenie zasięgu pracy aparatury nie zostało zakończone pomyślnie, nie należy podejmować próby wykonania lotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wracając do pytania o zworkę - odbiornik ma odseparowane zasilanie serw i części odbiorczej. Zworka pozwala na klasyczne rozwiązanie - odbiornik zasilany z BEC-a. Po zdjęciu zworki odbiornik można zasilać bezpośrednio z akumulatora silnika o napięciu do 35V. Ma to tę zaletę, że na ekranie nadajnika widzimy wtedy napięcie zasilające silnik modelu - to dużo ciekawsza informacja, niż napięcie za BEC-em.

 

Mam ten sprzęt od tygodnia - na razie bawię się w domu. Wcześniej myślałem o Spectrum DX7, ale po rozważeniu różnych argumentów ( w tym dostępność serwisu, możliwość łączenia z moim starym Flash5 itp.) wybrałem Aurorę pomimo braku dual-link i modelmatch.

 

Oto kilka pierwszych spostrzeżeń.

 

Pierwszy zimny prysznic - odbiornik włączony bez nadajnika co kilka sekund macha serwami !!!

Wyobrażałem sobie, że ustrojstwo reklamowane jako “w pełni cyfrowe” stosujące protokół z ID nadajnika w nagłówkach ramek i sumami kontrolnymi nie będzie traktował śmieci w eterze jako użytecznego sygnału...

 

Drugi zawód – zgodnie z opisem sam odbiornik ( bez modułów telemetrii) umie transmitować zwrotnie napięcie zasilające i poziom sygnału. To wygląda na ściemę !!!

Z całą pewnością poziom sygnału w odbiorniku nie jest wyświetlany na ekranie nadajnika. Instrukcja na str. 21 precyzuje, że aktualnie dostępne są dwie funkcje telemetrii, po czym opisuje tylko jedną ... Możliwe, że jakaś namiastka jednak jest – np. że moduł w nadajniku piszczy gdy poziom sygnału jest poniżej jakiegoś minimum ( piszczy np. przy zbyt małym napięciu na odbiorniku), ale nie znalazłem takiej informacji.

Wyłączenie odbiornika – co w pewien sposób symuluje wyście z zasięgu – nie powoduje żadnej reakcji nadajnika – wyświetlane jest ostatnie odebrane napięcie, nic nie piszczy.

 

Tryb SCAN wydaje się być bardzo podejrzany. Przypadkowe wyłączenie nadajnika w czasie lotu jak również chwilowy zanik napięcia na odbiorniku nie dają żadnych szans na wznowienie łączności !!! Trzeba wyłączyć oba urządzenia i włączyć w dobrej kolejności, co przy modelu w powietrzu jest z oczywistych względów niemożliwe. Na szczęście tryb NORMAL również operuje na 20 kanałach, tyle tylko, że ich wybór ( z 79) dokonywany jest w czasie bindowania. Osobiście zamierzam korzystać tylko z niego.

 

Instrukcja nie jest zbyt jasna. Czasem to oczywiście kwestia mojej nieznajomości technicznego żargonu ( nie wiem np. co to camber, snaproll itp.), ale często wszystko rozumiem, tylko nie wiem o co chodzi :( Trzeba się domyślać lub dochodzić metodą prób i błędów.

 

Przykład – przeznaczenie menu „Mode”. To, co się tam ustawi ( menu jest globalne dla wszystkich modeli) i tak nie ma na nic wpływu, gdyż przypisanie drągów do kanałów odbywa się w menu „Channel” osobno dla każdego modelu.

 

W końcu doszedłem, że ustanawia to jedynie domyślne przypisanie drągów dla nowo definiowanych modeli. Ale w instrukcji się tego nie znajdzie. Są tam za to błędy – np. źle nazwane drągi na str. 10 – oprogramowanie używa innej konwencji.

 

Ogólnie sprzęt ciągle mi się podoba, ale do pełni szczęścia trochę brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

35 nie ma w sprzedaży jeszcze co wiecej nawet ich nie produkują i nie wiadomo czy będą, 72 z tego co wiem dostępne w Stanach będa w styczniu

Te moduły są tymi o których pisaliście poprzednio ???

http://www.toysonics.com/hitec-21272-std-module-72mhz-fm.html

 

Czy te ??

http://www.advantagehobby.com/product.php?productid=44532&cat=483&page=1

 

 

Edit

A jednak te z pierwszego linka (tu na innej www) :

http://www.toysonics.com/hitec-24472-spectra-synthesized-tx-module-for-eclipse-optic.html

Oryginalne oznaczenie :

Hitec 24472 Spectra Synthesized TX Module

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z tych modułów nie jest modułem współpracującym z Aurorą. To są moduły do Eclipsa i Optica. Do Aurory ma być moduł SPECTRA PRO.

Tak - całkowita racja.

Identyczną informację uzyskałem od producenta.

 

 

Widzieliście już te moduły ??

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozczarowałem się, że radio przygotowane jest pod 2.4 GHz, a zaczep do paska wyważa nadajnik, jakby był zrobiony pod 35 MHz. Jednym słowem radio leci do tyłu - ustawia się na pasku pionowo. Żeby było dobrze, trzeba zastosować dodatkowy uchwyt wyważający. Bez sensu.

Wkręciłem do Aurory antenę z Optica, ale nawet ona nie wyważa nadajnika. Dalej leci do tyłu. Dlaczego nie zamienili miejscami wyłącznika i zaczepu?

Ale jeżeli ktoś chce tanio wyważyć sobie Aurorę to ja mam prosty i skuteczny sposób, a gdy drut jest ocynkowany to wygląda nawet ładnie. Jeżeli komuś wystarczy zamocowanie sztywno uchwytu to wówczas wystarczy tylko jedna nakrętka. Drut ma średnicę 3 mm, a długość zaczepu 5 do 6 cm, śrubka i nakrętki M6.Dołączona grafikaDołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym sklepie na 3 stronie tego tematu Swift już pisał, a bubu2:

Przecież to jest aż 6 dych. Nie prościej dorobić samemu? Pół godziny piłowania.

Do tego trzeba doliczyć 15 zł za przesyłkę. Chciałem pokazać jak można zaoszczędzić parę złotych nawet bez piłowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię teraz znaleźć źródła, ale widziałem jeszcze prostszy sposób, bez gięcia i piłowania.

Śruba sztuk jedna, plus 3 nakrętki (najlepiej samohamowne) i blaszka z 2 dziurkami na zaczep.

Takie coś:

           zaczep paska
                |
[]|[]/////////[]|[]
  |
-----
Nadajnik

W oryginale pośrodku były nakrętki długości ok. 2cm, które w całości zakryły gwint.

Przepraszam za kiepską jakość rysunku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.