Skocz do zawartości

Aurora 9 - pojawiła się instrukcja po angielsku


Jakub_RC

Rekomendowane odpowiedzi

Pomysł ze śurbą fajny, tylko patrząc na Aurorę, to dzwigienka musi być odgięta do góry, bo pod spodem jest włącznik. Może taka lub podobna SZEKLA , dodatkowo odpowiednio odgięta część "podkowa" będzie w sam raz. Oczko z jednej strony ma gwint wewnętrzny i łatwo przykręcić do uchwtu nadajnka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 538
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

UCHWYT DO NADAJNIKA DM-THH053 [03-0753] 59,90zł + przesyłka 15zł - to dość sporo jak za taki gadżet

 

w zakładzie gdzie tną plekse spytałem się czy nie mają jakiś większych odpadów do pozbycia się i po minucie przyniósł mi facet plekse o wymiarach 80cm x 22cm x 1cm za jedyne 50zł

 

gdyby poświęcić trochę czasu dla takiej pleksy, odpowiedni ją pociąć, wymodelować i skręcić prętem, można by z niej zrobić bardzo fajny stelaż (pulpit) pod nadajnik, a sądzę że koszta takiego stelaża (pulpitu) były by takie same jak w/w uchwyt do nadajnika.

Trzeba mieć tylko czas i chęci.

 

Najtańszy stelaż (pulpit) jaki znalazłem w sklepie internetowym jest od 90zł do 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że się w trące do dyskusji,starych modelarzy.Jestem zainteresowany kupnem takiego nadajnika. Mam pytanie czy pasują do niej stare moduły od OPTIKA I EKLIPSA.W instrukcji na stronie 14piszą.ja ustawić synteze.ale na 72MHZ.Tak latają Amerykanie.

Je żeli ktoś rozgryzł ten temat prosze o informacje.

Ze względu na brak małych odbiorników do Aurory, nosiłem się z zamiarem dopasowania do Aurory modułu na 35 MHz. Jeszcze kiedy nie miałem Aurory myślałem sobie tak: skoro moduł Spectra24 pasuje do Optica czy Eclipsa to powinien i moduł HPF-Mi od Optica czy Eclipsa pasować do Aurory. Niestety nie jest tak różowo. Na forum przeczytałem, że nie pasuje. Jak kupiłem Aurorę to zobaczyłem, że otwory są w innym miejscu. Po pomiarach okazało się, że poziom sygnału jest diametralnie różny. Ale po wielu pomiarach, analizie wszystkich danych przystosowałem moduł HPF-Mi by pasował do Aurory. Włożyłem do niego kwarc nadawczy Hitec (na dowolny kanał z pasma 35 MHz), dokupiłem jeszcze antenę od Optica i teraz moja Aurora może bez problemu pracować w paśmie 2,4 GHz i 35 MHz. Wszytko to było podyktowane brakiem małych i lekkich odbiorników pasujących do depronów. Testowałem to z posiadanymi przeze mnie odbiornikami 35 MHz: Corona RP4S1 synteza 4 kanały; Corona RP8D1 synteza, podwójna przmiana, 8 kanałów i Hitec HFD-08RD podwójna przemiana, 8 kanałów. Nie ma żadnych objawów złej współpracy. Tym sposobem moja Aurora może pracować na 2,4 GHz i 35 MHz.

Niestety nie mam odbiornika QPCM, ale nadajnik może wysyłać sygnał w tej modulacji i jestem przekonany, że z odbiornikami HPD-07RH QPCM też będzie współpracował.

Dołączona grafika

Jeżeli jest ktoś zainteresowany takim modułem to mogę wystawić go na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam odbiornika QPCM, ale nadajnik może wysyłać sygnał w tej modulacji i jestem przekonany, że z odbiornikami HPD-07RH QPCM też będzie współpracował.

 

Witam - jeżeli przetestujesz to rozwiązanie - proszę o jakąś informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest ktoś zainteresowany takim modułem to mogę wystawić go na Allegro.

Witam! Jestem zainteresowany tym rozwiązaniem, proszę o dokładniejszy opis.Mam Aurore9 i mam moduł od Eklipsa.Mam do Aurory9 instrukcje w języku Polskim,jeżeli to kogoś zainteresuje.

HENRYK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest ktoś zainteresowany takim modułem to mogę wystawić go na Allegro.

Witam! Jestem zainteresowany tym rozwiązaniem, proszę o dokładniejszy opis. Mam Aurore9 i mam moduł od Eklipsa.Mam do Aurory9 instrukcje w języku Polskim,jeżeli to kogoś zainteresuje.

HENRYK.

Tak mnie zainteresuje ta instrukcja - proszę na maila info@kom-tel.com

 

 

Po pomiarach okazało się, że poziom sygnału jest diametralnie różny. Ale po wielu pomiarach, analizie wszystkich danych przystosowałem moduł HPF-Mi by pasował do Aurory. Włożyłem do niego kwarc nadawczy Hitec (na dowolny kanał z pasma 35 MHz), dokupiłem jeszcze antenę od Optica i teraz moja Aurora może bez problemu pracować w paśmie 2,4 GHz i 35 MHz. Wszytko to było podyktowane brakiem małych i lekkich odbiorników pasujących do depronów. Testowałem to z posiadanymi przeze mnie odbiornikami 35 MHz: Corona RP4S1 synteza 4 kanały; Corona RP8D1 synteza, podwójna przmiana, 8 kanałów i Hitec HFD-08RD podwójna przemiana, 8 kanałów. Nie ma żadnych objawów złej współpracy. Tym sposobem moja Aurora może pracować na 2,4 GHz i 35 MHz.

Niestety nie mam odbiornika QPCM, ale nadajnik może wysyłać sygnał w tej modulacji i jestem przekonany, że z odbiornikami HPD-07RH QPCM też będzie współpracował.

 

czy to znaczy, że to działać będzie z każdym odbiornikiem 35Mhz ?? (nie wiem co oznacza QPCM) np:

 

- Jeti - REX 5 MPD 35 MHz

- Jeti - REX 7 MPD 35 MHz

- CORONA RP8D1 35 MHZ SYNTEZA

 

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to znaczy, że to działać będzie z każdym odbiornikiem 35Mhz ?? (nie wiem co oznacza QPCM) np:

 

- Jeti - REX 5 MPD 35 MHz

- Jeti - REX 7 MPD 35 MHz

- CORONA RP8D1 35 MHZ SYNTEZA

 

Będzie działać ze wszystkimi odbiornikami z jakimi działa Eclipse czy Optic. Działać będzie również odbiornikami ww.

Jeżeli chodzi o QPCM to jest to pewien rodzaj modulacji opracowany przez firmę Hitec. Ogólnie mówiąc można wtedy korzystać z funkcji Fail Safe, która to ustawia serwa w zaprogramowane położenia w przypadku zaniku sygnału z nadajnika czy zakłoceń, np. programuje się małe obroty i powolne opadanie modelu po okręgu. Firma Hitec ma w tej chwili tylko jeden odbiornik HPD-07RH pracujący w paśmie 35 MHz odbierający modulację QPCM.

Oczywiście inne firmy też stosują podobny rodzaj modulacji m.in. PCM, SPCM, ale tutaj odbiorniki nie są zamienne. Odbiornik Futaby nie będzie działał z nadajnikiem Hiteca ani na odwrót.

Wszystko co tutaj opisuję nie jest dowcipem prima aprilisowym. Przerobiłem już drugi taki moduł i ten również działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy to znaczy, że to działać będzie z każdym odbiornikiem 35Mhz ?? (nie wiem co oznacza QPCM) np:

 

- Jeti - REX 5 MPD 35 MHz

- Jeti - REX 7 MPD 35 MHz

- CORONA RP8D1 35 MHZ SYNTEZA

 

Będzie działać ze wszystkimi odbiornikami z jakimi działa Eclipse czy Optic. Działać będzie również odbiornikami ww.

Jeżeli chodzi o QPCM to jest to pewien rodzaj modulacji opracowany przez firmę Hitec. Ogólnie mówiąc można wtedy korzystać z funkcji Fail Safe, która to ustawia serwa w zaprogramowane położenia w przypadku zaniku sygnału z nadajnika czy zakłoceń, np. programuje się małe obroty i powolne opadanie modelu po okręgu. Firma Hitec ma w tej chwili tylko jeden odbiornik HPD-07RH pracujący w paśmie 35 MHz odbierający modulację QPCM.

Oczywiście inne firmy też stosują podobny rodzaj modulacji m.in. PCM, SPCM, ale tutaj odbiorniki nie są zamienne. Odbiornik Futaby nie będzie działał z nadajnikiem Hiteca ani na odwrót.

Wszystko co tutaj opisuję nie jest dowcipem prima aprilisowym. Przerobiłem już drugi taki moduł i ten również działa bez zarzutu.

Czy mogę poprosić ciebie o jakiekolwiek bliższe informacje na temat tej przeróbki/"dostosowania" modułu o którym wspomniałeś by działał z naszymi aurorami 9 ?

Chciał bym nabyć ten moduł gdziekolwiek i wypróbować na "własnej skórze".

 

Z góry dziękuję.

Mariusz L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze lepiej kupić moduł Hiteca z syntezą i też bedzie działał.

Nie chcę podważać tego co piszesz - lecz nie sądzisz, że gdyby to było by takie proste to ludzie już by to obczaili - lub jeżeli HITEC'owi by zależało bardzo mocno na sprzedaży swoich aparatur - napisałby po prostu co jest kompatybilne z aurorą 9 ?

 

Zawsze można uznać to (ciszę przed burzą) za chwyt marketingowy (ze strony HITEC'a) i sprzedawać jak mówisz te moduły w nowych obudowach pod nazwą SPECTRA PRO dorabiając kolejną kasę.

 

Tego niestety jeszcze nie wiemy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest kompatybilny mechanicznie-inaczej położne gniazdo wtykowe. Elektrycznie zaś tak. Jeśli działa moduł zwykły, to z syntezą również. Fabryka prowadzi swoją politykę, której nie znamy, a mozemy się jedynie domyślać. W ten sposób sprzedaje więcej wyrobów. Moduł ten działa również we wszystkich Futabach, niezależnie od modelu i położenia wtyków. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest kompatybilny mechanicznie-inaczej położne gniazdo wtykowe. Elektrycznie zaś tak. Jeśli działa moduł zwykły, to z syntezą również. Fabryka prowadzi swoją politykę, której nie znamy, a mozemy się jedynie domyślać. W ten sposób sprzedaje więcej wyrobów. Moduł ten działa również we wszystkich Futabach, niezależnie od modelu i położenia wtyków. pozdr.

... o jakim dokładnie module piszesz ?

Mógłbyś podać typ/nazwę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze lepiej kupić moduł Hiteca z syntezą i też bedzie działał.

Nie jest kompatybilny mechanicznie-inaczej położne gniazdo wtykowe. Elektrycznie zaś tak. Jeśli działa moduł zwykły, to z syntezą również.

Problem nie polega tylko na umiejscowieniu gniazda wtykowego, ale przede wszystkim, na wielkości sygnału sterującego. Przeróbka modułu z Eclipsa do Aurory polega na dorobieniu układu dopasowującego wielkość sygnału sterującego z Aurory tak by był rozumiany był przez moduł Eclipsa. Dodatkowo trzeba do odpowiednich bolców podprowadzić zasilanie i wyjście na antenę. Moduł HPF-Mi (ten bez syntezy) jest o tyle dobry, że jest gdzie upchnąć układ elektroniczny i gniazdo w nowym miejscu. Moduł z syntezą SPECTRA też by działał, gdyby wysterować go odpowiednim sygnałem. Nie wiem czy jest w nim miejsce.

Ja wziąłem moduł bez syntezy dlatego, bo jest w nim miejsce, a zależało mi na tym, by nie ingerować nic w Aurorę. Aurora jest nie otwierana, nie naruszane są w niej plomby. Wymiana modułu i anteny, wybór odpowiedniej modulacji w menu i wszystko działa należycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedawać jak mówisz te moduły w nowych obudowach pod nazwą SPECTRA PRO dorabiając kolejną kasę.

SPECTRA PRO jest o tyle inny, że u niego częstotliwość ustawia się w menu nadajnika, a nie przy pomocy pokręteł jak jest w module SPECTRA od Eclipsa czy Optica, nie mówiąc o położeniu gniazda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.