Skocz do zawartości

Aurora 9 - pojawiła się instrukcja po angielsku


Jakub_RC

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Galileo

Ja trochę z innej beczki :)

Niedawno narzekaliśmy, na Hiteca, że nie ma lekkich odbiorników. Oferowane wtedy były tylko Optima 6, 7, 9

A dzisiaj patrze, na stronkę w USA, a Hitec wypuszcza nowy odbiornik, najlżejszy z nich wszystkich, lżejszy nawet od Optimy 6 Lite, bo ważący tylko 6,5 grama :D

http://www.hitecrcd.com/products/aircraft-radios-receivers-and-accesories/2-4ghz/minima6t.html

 

Ciekawe tylko, kiedy ten odbiornik będzie oferowany w Polsce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 538
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam.Właśnie zmieniłem oprogramowanie modułu spectra 2.4 na najnowsze 3.01, czy któryś z kolegów znających angielski może wyjaśnić dokładniej jakie są zmiany w stosunku do starej wersji ? Są dwie nowe instrukcje jedna dla modułu druga dla odbiorników .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dostałeś już tą instrukcję po polsku w wersji elektronicznej? Jeśli nie, to wiedz, że przetłumaczenie takowej to nie tylko wiele godzin pracy tłumacza ale też wszystkie sprawy związane z prawami autorskimi. Jak Ci się nie chce to tylko źle świadczy o Tobie. Ja swoją przetłumaczyłem przez zimę, ale ze względów prawnych nie dzielę się swoją wersją, także sądzę, ze będzie Ci trudno dostać wersję bez znaku wodnego dystrybutora czyli Riku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

Taką emotką mogę się dziś z Wami przywitać.

Wróciła.

Dwie godziny temu.

Znaczy nie ta.

Przyjechała nowiuteńka, a starą sobie wzięli i niech im z niej makaron al dente wyjdzie. :rotfl:

Taka śliczna, ładna, bez ryski, zaklejona foliami i ... tu moje zdziwienie było wielkie, bo dołączyli - mocowany na uchwycie, ergonomiczny sztyfcik, którym wygodnie śmiga się po ekranie Aurorki, zamiast tłustym czasem paluchem. Również jako bonus dodali piankę do odbiornika i standardowo plakietkę Hitec'a. :D

 

Niemcy mają rację. Nie ma sensu bawić się w naprawy.

Dają zawsze nowy sprzęt i wszyscy są zadowoleni.

 

Po zbindowaniu z posiadanymi odbiornikami minęły wszelkie problemy, o których wcześniej wspominałem.

Od dziś jestem jak nowo narodzony ;D

 

Półtora miesiąca w plecy, podczas którego E-sky'owski nadajnik nie zawiódł ani razu, nawet z odległości ok. 500-600 metrów.

 

 

Psujcie Aurorki póki czas, a dostaniecie nowe. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A tak z innej beczki uszkodzeń Aurory...

Ostatnio na lotnisku urwałem sobie nieszczęśliwie dźwignię SW (H) - tą w prawym górnym rogu radia, samo powrotny przełącznik. Orientujecie się może, czy przełącznik ten jest standardowy dla Hiteca i można go gdzieś dostać? Napisałem do Arthobby, ale jeszcze nie mam odpowiedzi. Aparaturę mam już po gwarancji więc wymienić mogę sobie sam, a zależy mi na czasie, bo akurat mam wmiksowany tam hamulec.

pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dostałem wczoraj z Perfect Hobby przesyłkę z Aurorą 9 + Optima 7, Optimą 6 Lite i programatorem HPP-22 (Aurora 9 i Spectra 2,4 GHz już zaktualizowałem do najnowszej wersji oprogramowania :)...

 

Najpierw trochę goryczy pod adresem Hiteca:

- Instrukcja jest fatalna. Jest w niej sporo rażących błędów tak językowych, jak i merytorycznych (np. piszą o tym, że należy użyć wkrętaka krzyżakowego do przestawienia napięcia sprężyn drążków (25 strona w wersji angielskiej), tymczasem ja musiałem skorzystać z klucza sześciokątnego 1,5 mm - ktoś bardziej niecierpliwy mógłby uszkodzić te śrubki wkrętakiem!). Pomijam już fatalne tłumaczenie na angielski - po sprzęcie za grubo ponad 1000 zł spodziewałbym się czegoś lepszego. Instrukcję polską w ogóle można wrzucić na makulaturę (sposób wydania - rozpadający się wydruk A4 do tego czarnobiały, spięty plastikowym grzbietem :wall: - to już płytka CD z PDF-em była by bardziej profesjonalna).

 

- Odbiornik Optima 6 Lite miał odwrotnie wsadzoną zworkę SPC (nie zauważyłem tego) w związku z czym po podłączeniu nie włączał się ;/ - dopiero przestudiowanie instrukcji pomogło znaleźć przyczynę, ale aż mnie zatkało. Nie wykluczam, że winni mogą być tu dystrybutorzy...

 

- Odbiorniki nie mają oznaczonych +, - i sygnału na złączach serwomechanizmów - o ile w Optimie 6, 7, 9 to nie przeszkadza bo można się zorientować po wycięciu w obudowie (nawet jeśli wtyczka serwa nie ma odpowiedniego "ząbka") to w Optimie 6 Lite o pomyłkę nietrudno (być może jest to jakoś ustandaryzowane i wyjadacze się nie pomylą, ale ja mam nadal niewielkie doświadczenie.

 

- Nie do końca jasna jest dla mnie sytuacja ze złączem SPC a instrukcja tylko pogarsza sprawę - mianowicie, piszą w niej co prawda (strona 16, 21), że ze złącza zasilany jest wyłącznie odbiornik, a nie serwomechanizmy, i że spokojnie można podłączyć do 35 V, ale za chwilę w tabelce z napisem Warning napisane jest, żeby upewnić się czy serwomechanizmy wytrzymają większe napięcie lub użyć regulatora (na stronie 21 że praktycznie wszystkie serwomechanizmy spalą się przez zasilanie wyższym napięciem)... Tak więc jest używany do zasilania serwomechanizmów czy nie jest i można tam bezpiecznie wpiąć np. przewody wyprowadzone bezpośrednio ze złącza zasilającego regulator silnika bez narażenia serwomechanizmów na spalenie???

. Na mój rozum (i wnioskując ze schematów wyżej w tym wątku) nie powinienem się obawiać o uszkodzenia, serwa będą zasilane z BEC regulatora, ale wolę się upewnić...

 

Jeśli chodzi o Optimę 6 Lite - odbiornik jest zaiste miniaturowy, a cięższa od niego jest już antena. Obudowa zrobiona jest z bardzo cienkiego plastiku (czy raczej grubej folii - coś jak teczka na dokumenty) i na pewno nie nadaje się on do modelu, gdzie mógłby być narażony na uderzenie. W przyszłości nawet w lekkich modelach raczej będę korzystał z odbiorników Optima 6 czy Minima 6T/E.

 

Taka śliczna, ładna, bez ryski, zaklejona foliami i ... tu moje zdziwienie było wielkie, bo dołączyli - mocowany na uchwycie, ergonomiczny sztyfcik, którym wygodnie śmiga się po ekranie Aurorki, zamiast tłustym czasem paluchem. Również jako bonus dodali piankę do odbiornika i standardowo plakietkę Hitec'a. :D

W moim zestawie wszystkie te rzeczy o których piszesz (rysik przypinany na uchwycie, pianka do odbiornika czy koszyka z bateriami, plakietka Hitec z rzepem i breloczek/przywieszka Hitec) też były...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc jest używany do zasilania serwomechanizmów czy nie jest i można tam bezpiecznie wpiąć np. przewody wyprowadzone bezpośrednio ze złącza zasilającego regulator silnika bez narażenia serwomechanizmów na spalenie???

. Na mój rozum (i wnioskując ze schematów wyżej w tym wątku) nie powinienem się obawiać o uszkodzenia, serwa będą zasilane z BEC regulatora, ale wolę się upewnić...

 

Ten warning jest rzeczywiście bez sensu. Jak chcesz mieć pewnośc możesz doprowadzić 5V przez SPC i sprawdzić, że żadne serwo nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku masz racje, ale jest jedno ale. Jeżeli kupujesz aparaturę już trochę droższa to powinno być wszystko dopracowane. Gdybyś kupił turning 9 to w tej jakości nadajników błędy to standard. Używam Aurory już 2 miesiące i naprawdę rzadko używam instrukcji.

P.S. Sorry za literówkę :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ortograficznych i interpunkcyjnych. Kamil. Jesteś młodym, wchodzącym w dorosły świat mężczyzną, a piszesz jak fleja i niechluj. Taki sposób pisania sugeruje lekceważenie i brak szacunku wobec czytających- tak powszechnie odbiera się to na forach internetowych. Zawsze zwracam uwagę młodym aby dali z siebie odrobinę i chociaż po polsku pisali poprawnie.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn wiecie... ja rozumiem, że Hitec to nie jest górna półka wśród nadajników, ale znam się też trochę na handlu (szczególnie sprzętem komputerowym) i zdaję sobie doskonale sprawę, jakiego rzędu przebitkę na cenie ma producent i kolejni dystrybutorzy - przy cenie ~1300 zł MOŻNA więcej oczekiwać. I wydaje mi się, że można by ciut lepiej zadbać o klienta - to co napisał pietka do kamila_rc - zgadzam się w całej rozciągłości, ale to samo można by napisać właśnie o instrukcji do Aurory 9.

 

Nie narzekam przy tym na samo radio - cieszę się, że w końcu je mam. Instrukcja to mój główny zarzut pod jego adresem - na szczęście niebawem pewnie nie będzie mi w ogóle potrzebna, bo nadajnik sam w sobie jest zaprojektowany bardzo intuicyjnie, w sumie w ciągu pierwszej godziny zabawy nim zaprogramowałem klapolotki itd w szybowcu, chociaż nigdy nie miałem w ręku radia "komputerowego"). Tymczasem nadal nie wiem co z tym SPC (wczoraj robiłem testy tak jak zasugerował marek_f i wydaje się, że potwierdzają one moje przypuszczenia, że nic się nie stanie, ale wolałbym, żeby ktoś jeszcze potwierdził mi, że np. zasila to złącze bezpośrednio z pakietu 3S)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do upgrade-u aparatury, bo mieliście wątpliwości w tym wątku, wyżej -

- robiłem ugprade firmware-u bezpośrednio z 1.7(0) do 1.8(0), w ten sam sposób upgradeowałem Spectrę i Optimę 7. Wszystko oczywiście bez problemów i działa (bo w sumie czemu miało by być inaczej?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.