Skocz do zawartości

Aurora 9 - pojawiła się instrukcja po angielsku


Jakub_RC

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli zworka w SPC łączy piny : sygnał i plus , po wyciągnięciu zworki minus jest od strony pustego pinu w zworce .

 

W odbiorniku Optima9 , leżącym do góry napisem i tyłem do ciebie patrząc na złącze SPC masz kolejno piny od lewej do prawej : sygnał , plus , minus

Dzięki, sprawdziłem, u mnie już działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 538
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mam problem chciał bym zrobić następujący układ :pod przełączniki G i H podpiąć pod jeden kanał i mieć G włączenie modułu zapłonowego a H rozrusznik elektryczny.Moduł do sterowania już zrobiłem ,-100% wyłączone wszystko 0% włączony zapłon +100 % chwilowy rozrusznik .Czy to jest możliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam soft 1.06. Ale to nie ma znaczenia, bo jak pisałem to funkcja modułu, więc czy on będzie w aurorze czy w opicu będzie tak samo działać.

Z tego co piszesz działa poprawnie. Jak zacznie tracić zasięg, ciągły pisk który masz po wyłączeniu będzie poprzedzony piskami przerywanymi.

 

Jeśli chodzi o wyłączanie odbiornika podczas normalnej pracy, nadajnik może nie zareagować.

Wydaje mi się że jak odstawia się zasilanie odbiornika nie ma możliwości żeby dotarła ramka sprawdzająca z odbiornika i nie działa jak trzeba.

Wedle instrukcji sygnał ciągły podawany jest 200 m przed całkowitym zanikiem, zatem niezbędna jest komunikacja, czego nie ma przy odłączeniu zasilania. Tak mi się wydaje.

 

W terenie zadziała dobrze przy zmniejszonej mocy nadajnika.

 

Nie próbowałem testów przy pełnym zasięgu, ale kiedyś wsiądę w auto, odjadę i sprawdzę.

wczoraj robiłęm testy na odbiorniku OPTIMA 6 - odbiornik z serwami zostawiłem w domu i wyszedłem w haty z nadajnikiem poprostu.

Opcja z ostrzeganiem o zaniku komunikacji nie zadziałała.. poprostu zerwało połączenie.

Gdy wracałem do domu na apce pikneło 3 razy i znów zalogowało odbiornik.. wszystko na normal mode.

Dziś może testy na 9 kanałówce... Czy odbiornik musi być zbindowany z nadajnikiem w jakimś określonym trybie by ta funkcja działała czy poprostu wg widzimisie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może decydującą role w bindowaniu i późniejszym informowaniu o zaniku , jest zachowanie odległości podczas bindowania .Myślę że warto sprawdzić wszystkie możliwości .

Odległość nie mniejsza niż 45cm i nie większa niż 5m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może decydującą role w bindowaniu i późniejszym informowaniu o zaniku , jest zachowanie odległości podczas bindowania .Myślę że warto sprawdzić wszystkie możliwości .

Odległość nie mniejsza niż 45cm i nie większa niż 5m

Chodziło mi o tryb NORMAL MODE i SCAN MODE - lecz twoją opcję również jutro sprawdzę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kiszka moja aparatura nie wydaje żadnych dzwięków podczas "końcówki" zasięgu.

Sytuacja wygląda tak iż poprostu zrywa połączenie i na tym koniec.

Próbowałem w Normal Mode i Scan Mode, jak również bindowałem w odległości około 2m by mieć pewność że wszystko przebiega prawidłowo.

 

Niewiem co tu robić - funkcja przydała by się.

 

Ostatnimi czasy latając Hexą kilka razy usłyszałem pikanie aparatury jak pózniej sięokazało pakiet się kończył - czyli to działa. Jednak wymagało by to jakiegoś ustawienia progu ponieważ zawsze zapikało 3-4 razy i dosłownie model leciał na dół :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zrobieniu aktualizacji poprzez HPP-22 , możesz później ustawić dowolne progi alarmów dotyczących pakietu nadajnika i odbiornika.

 

edit : tu masz fotki i wstępny opis http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=34738 , jak będą pytania to opiszę poszczególne etapy aktualizacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem już was dziś panowie, może za bardzo zmęczony jestem....

 

po zrobieniu aktualizacji poprzez HPP-22 , możesz później ustawić dowolne progi alarmów dotyczących pakietu nadajnika i odbiornika.

 

progi można ustawiać robiąc samą aktualizację nadajnika czy aktualizację oraz trza posiadać moduł telemetrii ??

 

Witam

Taka funkcja jest w module telemetrycznym

Ta funkcja jest na 100% w aparaturze i działa bez modułu telemetrii - jednak mi chodzi o samo ustawianie progów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz na szybko fotki , bo lecę na 2 zmianę do pracy

Napisałeś że masz wersje 1.7(2) to dotyczy się aktualizacji nadajnika . ( w połowie stycznia wychodzi kolejna aktualizacja 1.8

 

Ja mówię też o aktualizacji modułu spectra 2.4 i poniżej masz fotki zaktualizowanego do wersji 2.0

Zdjęcia przedstawiają moduł w trakcie podłączenia z HPP-22

 

http://picasaweb.google.com/lh/photo/o-uV9Pkqcc5v9wYh3No7QA?feat=directlink

 

http://picasaweb.google.com/lh/photo/thIAF1JQrhaaaQ4XTtuYZA?feat=directlink

 

http://picasaweb.google.com/lh/photo/1SXTtqzN0ASDx6XXXeu_Ew?feat=directlink

 

edit : nie wiem czemu nie wyświetliły się fotki w tagach img , więc dam linki do zdjęć

1

2

3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o niej (spektra 2,4 ghz) zapomniałem, przecież ją również się aktualizauje - dzięki.. :mrgreen:

jeśli masz HPP-22 , to mam prośbę , zerknij tu http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=34738 i napisz mi w tamtym dziale czy udało ci się odtworzyć przykładową trasę modelu.

Jeśli Ci się uda to odezwę się później i porównamy co u mnie jest nie tak że wyświetla mi trasy modelu . Sprawdzałem już na 5 komputerach i tylko w jednym się pokazała .

edit :W pierwszym poście na dole masz do pobrania trasę i opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie .... ponawiam

Mam problem konfiguracji apki w następujący sposób :pod przełączniki G i H podpiąć pod jeden kanał i mieć G włączenie modułu zapłonowego a H rozrusznik elektryczny.Moduł do sterowania już zrobiłem ,-100% wyłączone wszystko 0% włączony zapłon +100 % chwilowy rozrusznik .Czy to jest możliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie .... ponawiam

Mam problem konfiguracji apki w następujący sposób :pod przełączniki G i H podpiąć pod jeden kanał i mieć G włączenie modułu zapłonowego a H rozrusznik elektryczny.Moduł do sterowania już zrobiłem ,-100% wyłączone wszystko 0% włączony zapłon +100 % chwilowy rozrusznik .Czy to jest możliwe...

jeśli już "G" zrobiłeś czyli masz sterowanie wypełnieniem -100 / +100 , ale sam moduł zapłonu jest załączany i wyłączany poprzez dodatkowy swith kill ?

Jeśli teraz chciałbyś załączyć na chwile rozrusznik to może wykorzystać funkcję spowolnienia serwa na tym kanale , tylko nadal nie rozumie dlaczego właśnie tak chcesz to zrobić.

Masz zajęte już wszystkie kanały że nie chcesz tego robić na osobnych kanałach ?

Ja wolał bym mieć to oddzielnie , dlatego że gdybym chciał zakręcić silnikiem na ssaniu bez włączonego zapłonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norman, a może ty dodatkowo będziesz wiedział jak to jest z tym sygnałem dzwiękowym w momencie utraty zasięgu..

Działa ona mi podczas testowania zasięgu lecz w normal mode ani w scan mode juz nie ...

ja też sprawdzałem tylko na ograniczonej mocy i działa poprawnie , z tego co wiem to przy normalnej mocy nadajnika nie może to być bardzo szybka utrata zasięgu lub całkowity brak poprzez np. wyłączenie odbiornika . W takich przypadkach nadajnik nie zacznie ostrzegać bo nie będzie miał kontaktu z odbiornikiem . Wydaje mi się że coś nie bardzo wyszła im ta funkcja i pewno poprawki będą w kolejnych aktualizacjach .

 

Teoretycznie mógłbym to sprawdzić korzystając z podłączonej telemetrii bo wtedy jest pokazany sygnał w nadajniku a dodatkowo jak jest jeszcze podpięty HPP-22 to w programie pokazuje procentowo jaki jest w danej chwili sygnał .

Tylko sam widzisz że pogoda nie nastraja ostatnio do spacerów :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.