Skocz do zawartości

Aurora 9 - pojawiła się instrukcja po angielsku


Jakub_RC

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem sobie z MODE 1 na MODE 2, po całej operacji jak wejdę w monitor kanałów pokazuje minimalne wychylenie prawego drążka w jednym i drugim kanale, wystarczy że go delikatnie dotknę i pokazuje idealne neutrum, jak można to skorygować ?

Mówisz dokłądnie o tym drążku który z "gazu" stał się wysokością ?

Ja miałem podobny przypadek lecz z lewym drągiem, po zmianie mode pomimo gazu na zero silnik zawsze uruchamiał się na ledwiuskie minimum.

Okazało się, że pomimo skręcenia i wykręcenia odpowiednich sróbek (wg instrukcji) tak jak by któraś sprężynka jeszcze trzymała, poniewaz do totalnego zera był jeszcze około 1mm który co ciekawe "odbijał". Niemając żadnego pomysłu poprostu rozebrałem apkę i co się okazało jedna śróbka nie dokręcała się na maxa - poprawiłem na "krótko" i pomogło.

 

Niewiem czy ten opis i tobie pomoże ale u mnie niema już z tym żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 538
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Właśnie dotarła paczka z Telemetrią do Aurory Fajny gadżet....

wszystkie dane wyświetlane są na radyjku a po podłączeniu modułu HPP-22 można wyświetlać na kompie lub nanieść na mapę 3D Google Earth ...

Do zestawu dołączone są 4 czujniki Temperatury, optyczny czujnik obrotów ,magnetyczny czujnik obrotów ,GPS, oraz czujnik ilości paliwa w zbiorniku

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2bf080dea4fee83a.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6c58e3d30016efe1.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d86fb343e0fd979d.html

a

wstawiłem to do takiej maszynki

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/725846f4e11be106.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie popyt jest straszny więc podnieśli cenę.

Jeśli chodzi o wejście SPC znalazłem schemat podłączenia głównego zasilania bezpośrednio do odbiornika

Dołączona grafika

na schemacie widać ze do odbiornika idą dwa zasilania, regulatora i bezpośrednio tak ma to być?? a nie + wyciągnięty z BEC regulatora by nie dublować zasilania ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zasilanie z wejścia spc jest opcjonalne o ile macie wstawioną zworkę.

Generalnie chodzi o to, że zasilana z wejścia spc jest tylko elektronika odbiornika a nie serwa(jak wstawicie zworkę to zasilacie serwa, a bez zworki potrzebne jest dodatkowe zasilanie serw i stad ten BEC na rysunku). Żeby było weselej wejście spc przyjmuje zasilanie rzędu 33v, więc prawie dowolny pakiet można podlączyć do odbiornika, ale jak wstawicie zworkę, to popalicie serwa.

Ogólnie fajne rozwiązanie, bo jak napięcie spadnie za nisko to odbiornik ciągle działa tylko serwa zrobią się mułowate(zakładam odrębne zasilanie spc i serv).

 

Jeszcze jedno - w trybie scan po utracie zasilania odbiornik się już nie zestroi = kret.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to panowie do dzieła , telemetria już w naszym sklepie , rozchodzi się jak ciepłe bułeczki

Norman taki z Ciebie kolega. Wykupiłeś wszystko i teraz dopiero mówisz :lol: Kupiłeś może czujnik poziomu paliwa?

Podałem wam to naprawdę szybko . Do mnie idzie cały zestaw (55830), ten duży którego już nie ma na stronie :shock: . Żeby ci przykro nie było , to mam go w koszyku jeszcze , ale zamówiłem z innego sklepu żeby dla was starczyło :lol: . Niestety tak wyszło że był błąd w opisie tego zestawu , chciałem się skontaktować ze sklepem ale nikt nie odbierał . Później oni próbowali się do mnie dodzwonić jak byłem już w pracy lecz nie dość że prawie pod ziemią był problem z zasięgiem to jeszcze bateria padła w telefonie jak chciałem dokończyć przelew :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fredzio pisze dobrze.

Wyciągasz zworkę SPC. To odłącza zasilanie serw.

Podajesz do tego złącza SPC zasilanie z Pakietu, równolegle, jak do voltomierza.

Do pinów gdzie masz podłączone serwa, musisz podać zasilanie serw 4,8.

Nie ma znaczenia do którego kanału, byle odpowiednio do pinów i wsio.

Nie ma filozofii większe.

 

Popieram fakt skanowania instrukcji do PDF'a i udostępnienie na forum.

Bo 100 zł, za instrukcje która powinna być za darmo z nadajnikem to granda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieramy na ksero od kolegi Pita, wrzucę to na skaner z ADF i odrazu do PDF :D , z tym zbieraniem oczywiście żart, ja mam nadzieje że jak już nastik nabędzie taka instrukcje to udostępnia tym którzy u nich zakupili nadajnik

 

Sprawdziłem właśnie wejście SPC, jak mówił Fredzio i Specyfick działa jak powinno. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bulbonick, Skąd masz Polski język w Aurorze 9? Mi się wydawało, że tam tylko angielski jest :?

 

Jeżeli dobrze mi sie wydaje - [a mogę się mylić] te dwa parametry można chyba nazwać "po swojemu". Zauważ, że reszta jest już po angielsku typu "speed" itd :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje w A9 możliwość stworzenia niżej opisanej konfiguracji:

 

butterfly sterowany drążkiem gazu, ale ten sam drążek służył by do sterowania silnikiem przy czym przełączanie funkcji z motylka na silnik było by możliwe dowolnym przełącznikiem?

 

Uwierzcie mi straciłem pół dnia i nie udało mi się to.

 

 

Obecnie dostrzegam dwie możliwości wykorzystania opcji wyhamowania modelu:

 

1. płynną regulacją samych klap na LS, ale wtedy muszę korygować wysokością. Sterowanie silnikiem pozostaje na J3. Lotki nie biorą udziału w tej opcji.

 

2. przypisuję wyłącznik silnikowi i wtedy na J3 mam motylka w pełnym zakresie możliwości jakie daje aparatura. Nie ma natomiast opcji płynnej regulacji obrotów silnika.

 

Pomóżcie proszę rozwiązać mi ten problem.

 

 

 

Edit:

 

Udało się rozwiązać problem.

Dodatkowo A9 posiada oryginalną opcję - ratującą podchodzący na motylku do lądowania model w przypadku stwierdzenia problemu z podejściem, pozwalającą na natychmiastowe włączenie silnika i wyłączenie motyla tylko dźwignią gazu.

 

Ciekawe czym jeszcze zaskoczy mnie Aurorka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.