Skocz do zawartości

Aurora 9 - pojawiła się instrukcja po angielsku


Jakub_RC

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 538
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mowa tutaj jest o sygnalizacji dźwiękowej alarmującej o spadku napięcia zasilania odbiornika poniżej wartości krytycznej. Poprzedni soft zawsze traktował zasilanie odbiornika jako akumulator czteroogniwowy NiCd/NiMh i dźwięk sygnalizujący pojawiał się przy obniżeniu napięcia odbiornika poniżej wartości 4,5 V. Teraz przy akumulatorze czteroogniwowym zapiszczy przy 4,5 V, a przy pięcioogniwowym przy 5,5 V. Można jeszcze ustawić wartość progową w przypadku zasilania przez gniazdo SPC.

 

W nadajniku nic się nie zmieniło z zasilaniem. W dalszym ciągu można go zasilać albo sześcioma ogniwami NiCd/NiMh lub dwoma LiPo.

 

Nowy soft umożliwia jeszcze wybranie wersji językowej w nadajniku. Niestety polskiej nie ma, ale jest za to czeska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewia2006, Nigdy nie byliśmy poważnie traktowani jeśli chodzi chociażby o tłumaczenie płyt DVD, instrukcje itp. niestety są kraje które są w czołówce jeśli chodzi o takie sprawy, oczywiście mam na myśli zakupiony sprzęt z granicą a jak widać nawet towar trafiający na polski rynek jest bez tłumaczenia :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewia2006, Nigdy nie byliśmy poważnie traktowani jeśli chodzi chociażby o tłumaczenie płyt DVD, instrukcje itp. niestety są kraje które są w czołówce jeśli chodzi o takie sprawy, oczywiście mam na myśli zakupiony sprzęt z granicą a jak widać nawet towar trafiający na polski rynek jest bez tłumaczenia :(

Mam znajomego który spróbuje wyciągnąć soft z mojej aparatury - może uda się coś z tym zrobić w kwestii spolszczenia. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smootny,

Mam znajomego który spróbuje wyciągnąć soft z mojej aparatury - może uda się coś z tym zrobić w kwestii spolszczenia.

Było by super, niby technicznie możliwe ale jak wyjdzie w praktyce .... no jestem ciekawy trzymam kciuki :D

... ja też głowy niedam lecz warto spróbować.. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pulpit z ArtHobby. Oficjalnie mogą go nie mieć w ofercie, gdyż nie znaleźli wykonawcy tulejek ... Można kupić same części z pleksi i dalej trzeba kombinować samemu.

Przyznam się że zabrałem się za przypomnienie sobie Corela w celu opracowania podobnego pulpitu. Jednak PoCo wyważać już otwarte drzwi ... tak z ciekawości ile trzeba zapłacić za same wycięte części z plexi. Dorobienie tulejek aż tak skomplikowane czy tez kosztowne by nie było.

 

- jaka jest grubość plexi z której wycięto elementy, w/g fotek wygląda na ~ 8-10mm

- jaka jest średnica otworów pod tulejki, wygląda mi na ~ 4-5mm

Witam - udało się zrobić coś samemu w tym temacie ??

Osobiście również zastanawiam się nad tym panelem.

Liczę na małą pomoc :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nadal nie wysłane , zamówione 2.04.2010 . Niestety nie mam chwilowo gotówki na gps a też by się przydał 8)

 

Products ordered

SKU Product Item price Quantity Total

 

HRCM5832 Hitec 55832 HTS-SS Sensor Station $35.99

HRCM5835 Hitec 55835 HTS-FUEL Fuel Gauge Sensor $25.99

HRCM5834 Hitec 55834 HTS-TEMP Temperature Sensor $17.99

HRCM5833 Hitec 55833 HTS-RPM RPM Sensor $25.99

HRCL7000 Hitec 28414 Optima 7 - 7 Ch 2.4GHz Rx $69.99

Subtotal: $175.95

Shipping cost: $23.50

 

Total: $199.45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam nad sensem kupowania i używania telemetrii od Hiteca w moim przypadku:

 

- aparatura serwuje monitor naładowania pakietu w modelu, to mi styknie

- mam OSD remzibi z GPS, więc wszystko co potrzebuje to jest

- w większości latam FPV więc wszystko mam na googach widoczne

 

.... raczej tego nie kupię,. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam kolegów. Od niedawna jestem posiadaczem Aurory. Mam pytanie dotyczące programowania przełączników A-F. Zauważyłem, że w przełącznikach tych można definować kierunek działania. Tzn off od siebie, on na siebie i na odwrót. I tak mogę to robić np. włączając timer czy gaszenie silnika. Natomiast gdy chciałem ustawić włączanie/wyłączanie funkcji D/R&EXPO to zauważyłem że tam kierunek działania włącznika przypisany jest na sztywno. Czy tak jest u was? Mam wrażenie, że konsekwentnie powinna być też możliwość zmiany kierunku działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Natomiast gdy chciałem ustawić włączanie/wyłączanie funkcji D/R&EXPO to zauważyłem że tam kierunek działania włącznika przypisany jest na sztywno. Czy tak jest u was? Mam wrażenie, że konsekwentnie powinna być też możliwość zmiany kierunku działania.

np: ja mam pod przełącznikiem ( D) D/R i EXPO od steru wysokości , do góry małe wychylenia po przełączeniu na dół duże , jak sobie ustawisz tak będziesz miał . Możesz przecież w obojętnie jakiej pozycji mieć ustawienia 100% więc tak jakbyś nie miał D/R czy expo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norman masz rację, to obojetne czy 100% masz do góry czy na dole. Chodzi mi o coś innego. Przy ustalaniu funkcji np.timera czy gaszenia silnika aparatura pyta się w jakiej pozycji ustawić włącznik. Po wyborze przycisku pojawia się taki ekran:

Dołączona grafika

Natomist gdy chcemy aktywować włączanie D/R&EXPO pojawia się taki ekran:

Dołączona grafika

 

Jak widać w pierwszym przypadku aparatura pyta o przypisanie położenia włącznika a w drugim nie. Nie wiem poprostu czy tak ma być, czy też czegoś nie sknociłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać w pierwszym przypadku aparatura pyta o przypisanie położenia włącznika a w drugim nie. Nie wiem poprostu czy tak ma być, czy też czegoś nie sknociłem.

Nic nie sknociłeś , tak ma być . Ilość funkcji i dowolność przypisywania ich do przełączników normalnie mnie powala , pewnie i tak połowę z tego nigdy nie użyje :wink:

 

Ja mam przeważnie do góry D/R 60-70% i 30%Expo , a na dole 80-100% D/R i 40-50 Expo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.